1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Dağın gururu: Büyükorhan’da büyüdü, Erdoğan’dan ödül aldı
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Dağın gururu: Büyükorhan’da büyüdü, Erdoğan’dan ödül aldı

A+A-

İlk haberi… 31 Aralık 2017 günü “Uludağ'ın zirvesinin gölgesinden Beştepe'de bilim ödülüne yolculuk” başlığıyla bu sütunlardan duyurduk.

O yazıda…

Uludağ'ın zirvesinin gölgesinde kurulu olan Soğukpınar’da doğup ilk, orta ve lise tahsilini bir dönem adı belde olsa bile köy ortamında yapan Uludağ Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız'ın Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törenle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden Mühendislik alanında 2017 Yılı Tübitak Ödülü'nü aldığı bilgisini paylaştık.

1.-yazi-icin-prof.-dr.-cem-sevik-ve-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan.jpgMeğer…

Aynı törende, yine dağ yöresinden bir başka başarı öyküsü daha ödül almış.

Bunu da…

Büyükorhan’dan Caner Sevik’in elektronik postasıyla öğrendik.

“Kelesli profesörümüzün başarısını iftiharla okudum ve bir dağlı olarak gururlandım” diyen Caner Sevik sonra da şu bilgiyi veriyor:

“Aynı törende Anadolu Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı olan kardeşim Doç. Dr. Cem Sevik de ödül aldı.”

Şunu da ekliyor:

“Cem Sevik de dağ yöresinde, yani Büyükorhan’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Büyükorhan’da tamamladı. Ulusal ve uluslararası alanda da birçok ödül aldı.”

Öncelikle…

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, 2017 yılının son günlerinde düzenlenen TUBİTAK Ödülleri töreninde nano malzemeler ile yenilenebilir ve çevre dostu enerji üretimi üzerine yaptığı çalışmalarla Teşvik Ödülü aldığında Doç. Dr. olan akademik kariyerinin artık Prof. Dr. olduğunu vurgulayıp Cem Hoca’yı kutluyoruz.

Büyükorhan’da yetişip üniversite eğitimi için kent dışına çıkan bir dağlı çocuğun elde ettiği başarı öyküsü elbette dağ yöresinin gururu olur.

Aynı zamanda…

Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü Başkanı Prof. Dr. Cem Sevik bilim çevrelerinin dikkatle izledikleri genç beyinlerden biri ve Türkiye’nin geleceği için umut beslenenler arasında yer alıyor.

Şu da özendirici olma açısından önemli:

Arkadan gelen dağlı gençleri özendirici ve teşvik edici olması açısından da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldığı TUBİTAK Ödülü çok önemli. Gurur duymamak elde mi?

 

Emniyet Müdürü Ak’ın gazetecilere jesti

 

2.-yazi-icin-emniyet-muduru-osman-ak.jpgFarklı düşünceleri ve tartışmaları beraberinde getirse de, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlaması her yıl tekrarlanıyor. Gazetecilerle ilgili bu özel günde çeşitli mesajlar yayınlanıyor ya da ziyaretler yapılıyor.

İşte…

Bu özel günün sürprizlerinden gazetecileri arayıp kutlayan Emniyet Müdürü Osman Ak’ın jesti oldu. Ak’ın arayıp kutladığı gazeteciler arasında Olay Medya kurucusu ve sahibi Cavit Çağlar da vardı.

 

Erdoğan İl Kadın Kolları kongresine gelme kararı aldı, plan değişti

 

3.-yazi-icin-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan.jpgCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı olarak büyük illerin kongrelerine katılma geleneği sürdüğü için, AK Parti İl kongresine gelmesi bekleniyordu.

Ayrıca…

Kongre öncesi de bazı açılışlar için gelmek istediğini bizzat kendisi İl Başkanı Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a iletti, biz de bu sütunlardan duyurduk.

Bazı açılışların bu ziyarete yetiştirilmesi için de çalışmalar hızlandırıldı.

Ne var ki…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sürpriz bir haber geldi.

Haberde…

Ankara’nın, daha doğrusu Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin 21 Ocak Pazar günü AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Kongresi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı bildiriliyordu.

Üstelik…

Erdoğan aynı gün Kocaeli İl Gençlik Kolları kongresine de katılacaktı.

Oysa…

Bursa’da ilçelerdeki kadın kolu kongrelerinin ay sonuna kadar tamamlanıp şubat ayının başında da İl Kadın Kolları kongresini yapılması planlıyordu.

O nedenle…

Planlama helmen değiştirildi ve dünden itibaren eksik kalan ilçe kadın kolu kongrelerinin tamamlanması için harekete geçildi.

Bu arada…

20 Ocak olarak gündeme alınan AK Parti Nilüfer İlçe kongresi de, ertesi gün Cumhurbaşkanı’nın İl Kadın Kolları kongresine gelecek olması nedeniyle 27 Ocak Cumartesi gününe ertelendi.

Ayrıca…

İl kongresi de şubat sonu ya da mart başı gibi gözüküyor.

 

Nilüfer Kadın Kolu Başkanı istifa etti

 

4.-yazi-icin-fatos-sahinturk.jpgAK Parti açısından sürpriz haberlerin peş peşe geldiği bir gün oldu. Sabah saatlerinde AK Parti Nilüfer Kadın Kolu Başkanı Fatoş Şahintürk’ün istifa ettiği haberi kulağımıza geldi.

Ana kademede görev alabilecek potansiyeli olan ve AK Parti’nin Nilüfer siyaseti için önemli görevler üstlenebilecek Şahintürk’ün beklenmedik istifasına şaşırdık.

Çünkü başarılıydı.

Haberi bizden duyduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da şaşkınlığını gizlemedi ve “Bu hafta kongre yapacaktı” demekle yetindi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.