1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Delegeye davetiyeye sert tepki: Bu kurultayın olmaması lazım
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Delegeye davetiyeye sert tepki: Bu kurultayın olmaması lazım

A+A-

​Gözler Yargıtay’da. Çünkü, MHP’de değişim isteyen 548 delegenin başvurusu üzerine “kurultay yapılması” kararı veren Ankara Sulh Hukuk Mahkemesi kararına MHP Genel Merkez’i itiraz etti ve Yargıtay’da temyize gitti.

Bir yandan da…

Mahkemenin hazırlıklar için görevlendirdiği çağrı heyeti toplanıp kurultay tarihini 15 Mayıs olarak belirledi. Çoğunluk sağlanamazsa 21 Mayıs olacak.

O bakımdan…

MHP Genel Merkezi’nin itirazını görüşen Yargıtay Temyiz Mahkemesi’nin önümüzdeki hafta bir karar vermesi bekleniyor.

Nitekim…

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman da buna dikkat çekerken şunu söyledi:

Sürecin nasıl seyir takip edeceği netleşmeli ve bu belirsizlik giderilmeli.”

Ardından…

Gelişmelere yönelik tepkisini ortaya koydu:

Olağanüstü kurultay tarihi ilan eden ve delegasyona kurultay davetiyesi gönderen çağrı heyeti bu iş bitmiş ve Yargıtay sürecini beklemeye de gerek yokmuş gibi fiili durum yaratmak istiyor, algı oluşturuyor.”

Belirsizlik halinin zihin bulandırdığına dikkat çekip “Hukuka inanıyor ve güveniyoruz” dedikten sonra devam etti:

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin verdiği kararı saygıyla karşılamakla birlikte doğru olmadığını düşünüyoruz. Mahkemenin yanlış kararının Yargıtay tarafından düzeltileceği umudunu taşıyoruz.”

Daha net bir ifade ortaya koydu:

Bu kurultayın olmaması lazım. Yargıtay kararını beklemek lazım.”

Şunu anımsattı:

MHP’nin olağan kurultay tarihi belli. Başından beri söylediğimiz gibi, Merkez Yönetim Kurulu’muzun aldığı karar gereği 2016 Ekim ayında ilçe kongrelerine start veriliyor.”

Çağrısı şu:

Arkadaşlarımız gerçekten iyi niyetliyse bu sürece dahil olsunlar. İlçe kongrelerinden başlayıp çalışmalarını yapsınlar ve olağan kurultayda da aday olsunlar. Bu acelecilik niye? Niye insanların zihni bulandırılıyor?”

Uyarısını yineledi:

Mahkeme karar verdi, ama temyiz süreci tamamlanmadan uygulanabilir değil. Bunun aksinin zorlanması hukuksuzluktur. Yapılan doğru değil. Herkes hukuka saygılı olmalı ve sürecin sonuna kadar beklemeli.”

Şunu da ekledi:

Yangından mal kaçırır gibi bu telaş ve acelecilik niye?”

 

Bahçeli aday olacak mı?

 

Gelişmeleri değerlendirirken MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’a şunu sorduk:

Kurultay toplanırsa Sayın Bahçeli de aday olacak mı?”

Söze…

Sayın Bahçeli genel başkanımızdır” diye başladı ve şu cevabı verdi:

Hukuksuzluğun olduğunu, verilen kararın doğru olmadığını ifade eden bir yaklaşımın; bir fiili durum karşısında tüm söylediklerini yok sayarak farklı tavır içine girmesi pek mümkün değil.”

Ardından da…

Bu kurultayın olmaması lazım, olamaz” görüşünü tekrarladı.

 

MHP Bursa’ya Büyükataman uyarısı: Maksat aşıldı!

 

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, geride bıraktığımız hafta sonu Meral Akşener’in gezisinden yansıyan görüntüleri de değerlendirdi.

Söylediği şu:

Bir kazan kaynıyor. Kapak hafif aralandığında ortaya kabarcıklar çıkar. Onun için kazanı daha fazla kaynatmamak, itidalli ve aklıselim davranmak lazım.”

Şu uyarıyı yaptı:

Teşkilatlarda yönetimlerde bulunan, sorumluluk sahibi olan arkadaşlar daha objektif ve taşıdıkları sorumluluğun icabına uygun davranmalı.”

Sonra da eleştirdi:

Maalesef Bursa’da başta il teşkilatı olmak üzere maksat aşıldı. Bu da tabanda tahminlerin ötesinde rahatsızlığa yol açıyor.”

Şunu ekledi:

Farklı tercih elbette herkesin hakkı, ama teşkilat sorumluluğu taşıyanlar kimlikleriyle bu tercihi abartılı ve maksadını aşar şekilde yaptıkları için taban rahatsız oluyor.”

Beklentisi şu:

Gereksiz ve doğru olmayan hareketlerle MHP tartıştırılıyor. Bizi yaralayan bu. Önce MHP’nin itibarını, güvenilirliğini korumak gerek. Herkes duyarlı olmalı.”

Devam etti:

Vicdanlar kanamaya başladı. Samimi Ülküdaşlarımız bu duruma gerçekten üzülüyor.”

 

Bursa İl görevden alınacak mı?

 

MHP İl Başkanı Yüksel Yılmaz ve teşkilatın çoğunluğu değişimden yana tavır ortaya koydular. Cumartesi akşamı Atatürk Spor Salonu’nda Yılmaz’ın gemileri yaktığını görünce görevde daha fazla kalamayacağını düşündük.

Seçim çevresi Bursa’daki her şeyi yakından izleyen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman buna itiraz etti:

Görevden alma sürekli gündeme geliyor ve ben de her seferinde öyle bir kararımız olmadığını söylüyorum. Aynı durum yine geçerli.”

İstifalara da değindi:

Hiçbir dahlim yok. Arkadaşlar kendiliğinden tepki gösteriyorlar.”

 

İş yeteneklerini gösterdiler, kongreyi gündeme taşıdılar

 

Halkla İlişkiler zaten yıldızı yükselen bir meslekti, ama kendilerini ilgilendiren Halkla İlişkiler Derneği kongresini 2 adayın yarışmasıyla kent gündemine taşımaları her şeyden önce mesleki başarının ölçüsü kabul edilmeli.

Geçen sabah…

Adaylardan Bedirhan Bozali ile kurmayları Cansel Oruç ve Mustafa Sönmezay’la Podyum Park’ta karşılaştık. Önlerinde hem üye listesi, hem seçildiklerinde yapacaklarını gösteren iş planı vardı.

Çalıştıkları işyerlerinde başarılarını kanıtlamış arkadaşlarımızın dernekçiliğe yaklaşımlarını görünce, halkla ilişkileri daha çok konuşacağımızı anladık. Bursa’ya hareket getirecek planları var.

 

Mudanya daveti yarın

 

Erdal Kaya’dan boşalan AK Parti Mudanya İlçe Başkanlığı için Dr. Murat Ünal, Yusuf Ömeroğlu ve Arif Bayrak’a davet geldi.

AK Parti Genel Merkezi’ndeki görüşme yarın saat 11.00’de.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.