1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Dört eski bakan soluğu Yüce Divan’da alacaktır'
'Dört eski bakan soluğu Yüce Divan’da alacaktır'

'Dört eski bakan soluğu Yüce Divan’da alacaktır'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Şayet, AKP’nin vicdanı kelepçeli olmayan vekilleri de devreye girerse, bu dört eski bakan soluğu Yüce Divan’da alacaktır. Bundan kuşkum yoktur" dedi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçtiğimiz günlerde, çocukluğunda babasının dükkanına giderken bir handa bulduğu 50 liranın sahibi bulmak için anlattığı hikayeyi anımsattı.

Bahçeli, "Handa bulduğu 50 lira için kaygıya kapılan Davutoğlu, aynı hassasiyeti acaba rüşvet kirine bulaşan, yolsuzluk karanlığına gömülen dört eski bakan hakkında niçin gösterememiştir? Yoksa  büyüdükçe doğru ve namuslu olmanın çizgisinden çıkmış, haksızlığın, hukuksuzluğun ve kanunsuzluğun pençesine mi düşmüştür?" diye sordu.

"Davutoğlu, kol keseyim derken baş yarmış, göz çıkarmıştır" ifadesini kullanan Bahçeli, şunları söyledi:

"Rüşvet ve yolsuzluk faili eski bakanlar, 17-25 Aralık Erdoğan'ın müdahalesi, havuz medyasının ahlaksız saldırısı ve saptırmasıyla Meclis Soruşturma Komisyonu'ndan yakayı kurtarmışlardır. Millet iradesine tecavüz niyetiyle korsan bildiriler yayımlanmış, sarayın dayatması, çirkefliği, provokasyonu TBMM'nin saygınlığını yaralamıştır. Erdoğan'ın arkasına saklanan güruh demokrasiyi karalamış ve kara çalmıştır. Erdoğan'dan güç devşiren, feyizlenen ve Erdoğan'a dayanan vesayet mihrakları aziz milletimizin vekillerini oyuncağa çevirmişlerdir. İnanıyorum ki, onurundan ve haysiyetinden bir şey kaybetmemiş AKP'li milletvekili arkadaşlarım bundan oldukça rahatsızdır. 

Gazi Meclis'in 95 yıllık tarihi içerisinde, ara dönemlerde dahil hiç bu kadar rezilce bir olay yaşanmamıştır. Demokrasiye kast etmek demek olan bu teşebbüsün net olarak kimler tarafından organize edildiği,  hazırlanan metnin kimler tarafından kaleme alınıp neyin amaçlandığı bağımsız yargı tarafından mutlaka açığa çıkarılmalıdır. TBMM, böylesi bir vesayet ağırlığı altında kalamayacaktır. Türk milletinin egemenlik haklarını hazmedemeyen, Türkiye'nin demokratik kazanımlarına hücum eden, ihanet ve melanetin deliklerinde kurşun asker olarak beslenen bu insanımsı yaratıklara hak ettikleri ders kesinlikle verilmelidir. Millet iradesine sahip çıkmak, şerefle işi bitmiş olanlar dışında, hepimizin şeref ve fazilet meselesidir."

"AK Parti'li milletvekilleri hayati bir sınav verecekler"

Dört eski bakanla ilgili Soruşturma Komisyonu raporunun bugün Genel Kurul'da görüşüleceğini anımsatan Bahçeli, "Şayet, AKP’nin vicdanı kelepçeli olmayan vekilleri de devreye girerse, bu dört eski bakan soluğu Yüce Divan’da alacaktır. Bundan kuşkum yoktur" dedi.

AK Parti'li milletvekillerinin tarih ve millet önünde hayati bir sınav vereceklerini ifade eden Bahçeli, "Ya akaracı makaracı edepsizler aldıkları milyon dolarlarca rüşvetin hesabını vermekten şimdilik kurtulacaklar ve adalet bir kez daha katledilecek ya da mahkemenin önüne çıkmaktan başka seçenekleri kalmayacaktır" diye konuşan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İranlı kaçakçının 700 bin liralık saatle aklını aldığı, piyanoyu bile rüşvet olarak almaktan gocunmayan; devletin tüm imkanlarını kişisel çıkarları için kullanan eski bakan ya layığını bulacak, ya da rüşvet ve yolsuzluğa tüm AKP grubu ortak olacaktır. İranlı karanlık simanın önüne yatarak İçişlerini Bakanlığı'nı rüşvet ve hırsızlık şantiyesine çeviren, şanslı mahdumunun yatak odalarından haram para nehri akan eski bakan ya adaletin huzurunda hesap verecek, ya da AKP’liler topluca 17-25 Aralık depreminin altında ezilecektir. Artık orta yol kalmamıştır.

Bugün TBMM, hırsızlıkla hukuk arasında seçim yapacaktır; soygun şebekesiyle soyulan millet arasında tercih yapacaktır. Eğer eski bakanlar kendilerine güveniyor, yaptıklarından eminseler, korkacakları ve çekinecekleri bir şey yoktur. İranlı’nın rüşvet ağına düşmeleri yalan, 17-25 Aralık darbeyse, yine telaşlanacakları bir şey olmayacaktır. Nasıl olsa her şey ellerindedir. Yüce Divan aklanma, temizlenme, iddialardan ve suçlamalardan arınma mercidir. Davutoğlu, 50 liranın derdine düştüğü gibi, milyar dolarlarca rüşvet ve yolsuzluk iddialarını ciddiye almalı, himayesi ve hezeyanı altında kaldığı Erdoğan’a karşı dik durmalı, direnç göstermelidir. 

Davutoğlu eski bakanlarla ilgili bu kadar vahim ve örtülemez suçlama varken, işin kolayına kaçıp 17-25 Aralık'ı darbeye bağlamamalı, Yüce Divan’a güvenmediğini belirten Erdoğan borazanlarına itibar etmemelidir. Sayın Başbakan bırakalım hukuk konuşsun, bırakalım yargı çalışsın, bekleyelim tarafsız ve bağımsız hakimler son sözü söylesin. AKP’li milletvekili arkadaşlarım, siyasi mücadelenizin bir kaçakçının eliyle haram biberonuyla beslenen eski bakanlar tarafından hiç edilmesine gönlünüz razı mıdır? Allah’tan korkan, kuldan utanan TBMM’nin muhterem üyeleri, bakanlık sorumluluğuna ihanet eden soygunculara ne kadar katlanacaksınız? Bugün dürüstlük kazanamazsa, Gazi Meclis kaybedecektir. Adaletin yüzü ağarmazsa, herkesin, hepimizin vicdanı sızlayacaktır. Buna izin veremeyiz, buna tepkisiz kalamayız, kalmamalıyız. Milli mücadelemizin ana karargahı bu aziz Meclis, hırsıza, uğursuza, rüşvetçiye, din, diyanet ve millet hasımlarına kol kanat gererse bunun vebalini telafi etmek, emin olunuz ki, çok zor olacaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.