1. YAZARLAR

  2. Niyazi Pakyürek

  3. Düzeni kuranlardan bir mektup
Niyazi Pakyürek

Niyazi Pakyürek

Yazarın Tüm Yazıları >

Düzeni kuranlardan bir mektup

A+A-

Aşağıda okuyacağınız mektup Birinci Dünya Savaşı’ndan önce yazılmıştır. Yazan ise Mason Üstadı olarak bilinen Albert Pike’tır. Mektubu bize aktaran bir İngiliz subayıdır. Adı, William Guy Car’dır. William mektubu 1950’li yıllarda uzun süren bir araştırma sonucunda bulmuştur. Mektupta yazılanlar ise bizzat Albert Pike’ın ağzından çıkan sözlerdir.

Bu mektubu Ahmet Han’ın Lopus yayınlarından çıkan Baronlar adlı kitabından aktarıyorum. İşte mektup:

“İlluminati’nin amacına ulaşması için öncelikle bir dünya savaşı çıkarmalıyız. Bu sebeple Rusya’da çarı zayıflatıp, ateizmi ve komünizmi hâkim kılmalıyız. (Nitekim öyle de oldu). Ajanlarımız vasıtasıyla Britanya (İngiltere) İmparatorluğu ve Germen İmparatorluğu arasındaki gerginliği körükleyerek savaşa zemin hazırlamalıyız (Dolaylı yollardan bu da oldu.) Bu ilk dünya savaşı sonrası komünist düzeni iyice inşa etmeliyiz ki tüm hükümetleri yıkabilelim ve tüm dini düzenleri zayıflatalım. (Rusya’da ve Çin’de ortaya çıkan ateist liderler oldu.)

Ardından bir dünya savaşı daha çıkarmalıyız. (İkinci Dünya Savaşı) ve bunu gerçekleştirmemiz için faşistler ile Siyonistler arasında savaşla sonuçlanacak bir gerginlik oluşturmalıyız. (Faşist dedikleri kişi daha sonra Hitler olmuştur.) Savaş sonunda faşistleri yok etmeli ve savaş sonrası Filistin topraklarında bir Yahudi devleti kurmalıyız. Bu çıkaracağımız ikinci bir dünya savaşı sonrasında uluslar arası alana yayılacak olan komünizm mutlaka Hıristiyanlığı dengeleyecek bir güce ulaştırılmalı (soğuk savaş esnasında bu da bir noktaya kadar gerçekleşti). Toplumlara ölçülü bir şekilde son çöküşü yaşatacağımız zamana kadar bu denge bizim için gereklidir.

İkinci Savaştan sonra yeni  bir dünya savaşı için İslam devletlerinin liderleri ile Siyonistler arasında, ajanlarımız vasıtasıyla ayrı düştükleri konular üzerinden gerginlik çıkarmalıyız. Fakat bu savaş Müslüman Arap dünyası ve Yahudi devletinin birbirini yok edecekleri şekilde dizayn edilmelidir. (İsrail Arap savaşları oldu, İsrail topraklarını genişletirken İslam dünyası eriyor. Irak, Libya, Suriye Gözümüzün önünde.)

Bu hengame içinde diğer milletleri bu konuda fiziksel, ahlaki, ruhsal ve ekonomik olarak çökertmek için mücadeleye zorlamalıyız. Nihilistlerin ve ateistlerin önlerini açmalıyız.( Ateistler doğrudan Allah’ı reddeder. Nihilistler ise varlığı, değerleri ve ahlaki ilkeleri reddeder.) Müthiş bir sosyal çöküş provoke etmeliyiz ki böylece bu kanlı kargaşanın doğurduğu korku içinde mutlak ateizm ortaya çıksın.

Mektup burada bitiyor. Bu geçmişte yazılan bir mektup. Bunun gibi daha niceleri vardır diye düşünüyorum. Peki günümüzde neler yazılıp çiziliyor acaba? Dünya’ya bakıp bir sonuç çıkarmak mümkün. Ama o bakışı nasıl yapacağız? Asıl mesele burada.

Ayn Rand şöyle diyor: “Paranın tüm kötülüklerin kaynağı olduğunu söylüyoruz. Peki, hiç tüm paranın kaynağının ne olduğunu sordunuz mu? Evet o biz insanlarız.” Bugün insanlık paranın ve maddenin esiri olmuştur.İnsanlığın en büyük çıkmazı işte burasıdır.

William Guy Car, bu mektubu British Museum’da bulmuş ve “Quoted in Satan Prince of This World” adlı eserinde yayınlamıştır. (Yazar’ın notu.)

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.