1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. En yeni ve en güzel meydan en güzel parkla bütünleşiyor
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

En yeni ve en güzel meydan en güzel parkla bütünleşiyor

A+A-

Bu sütunların okurları biliyorlar… Atatürk Stadyumu’nda kentin anıları olduğunu, o nedenle de kentsel yapı kabul edilmesini düşünenlerdeniz.

Fakat…

Stadyum yıkıldı ve o tartışma artık çok geride kaldı.

Üstelik…

Kentin tam ortasında çok güzel ve meydan gibi bir meydan ortaya çıktı.

Nitekim…

Referandum öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine ev sahipliği yapan Atatürk Stadyumu Meydanı’nın yemyeşil çimleri, 1 Mayıs kutlamalarına katılanları da ağırladı.

Araya başka etkinlikler girer mi bilmiyoruz, ama eski stadın yeşil çimleri üzerinde Bursaspor camiasını bir araya getirip anıları canlandıracak ve birliktelik ortamı oluşturacak dev bir iftar yemeği organizasyonu için de hazırlıklar başladı.

Bugün için…

Atatürk Stadyumu açık tribünlerinin yıkılmasıyla ortaya çıkan yeşil alan herkesin kullanımına açık. O nedenle, gün içinde spor yapanlar da rahat şekilde çimlere çıkabiliyorlar.

Ne var ki…

Bursa’nın en yeni ve en güzel meydanı için önemli bir karar alındı.

Daha açık söylemek gerekirse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önerisi doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yeni bir çalışma başlattı.

Buna göre...

Yıllardır Atatürk Stadyumu kapalı Tribünü önünden Kültürpark’a girilen ve geçmişte Uluslararası Bursa Fuarı açılış töreninin yapıldığı yer olduğu için Fuar Kapısı olarak anılan parka giriş kapısı ve duvar yıkılıp meydanın dışına alınacak.

Yani…

Stadyum yıkılmadan önce bilet gişeleri ve BursaStore’un bulunduğu yere duvar çekilecek.

Böylece…

Bir yandan Bursa’nın en yeni ve en güzel meydanı ile en güzel parkı olan Kültürpark bütünleşirken, Atatürk Stadyumu Meydanı’nın kullanımı da güvenlik altına alınacak.

Başkan Altepe, yeni uygulamada yalnızca araç girişleri için bilet ücreti alınacağını, yaya girişlerinin ücretsiz olacağını söyledi.

Engelli milletvekili Karaburun’dan engelliler raporu!

 

Engelli olup da milletvekili seçilebilmek hiç de kolay değil. Bennur Karabulun bunu başarıp AK Parti Bursa Milletvekili olarak TBMM’ye girdi.

İzlediğimiz kadarıyla…

Bir kenarda durup sakin bir Meclis dönemi geçirebilirdi, ama her yere gitti, partisi adına her çalışmaya katıldı.

Hatta…

Referandum kampanyasında pek çok ilçede saha çalışması yaparak vatandaşı anayasa değişikliğiyle ilgili bilgilendirdi.

En önemlisi…

Kendisinin de yaşadığı engelli sorunları öncelikli olmak üzere Bursa’ya ilgili konular ve sorunların çözümüne katkı koymak için büyük bir çaba gösterdi, göstermeye de devam ediyor.

Bu kapsamda…

Takipçisi olduğu engelli sorunlarının çözümüne yönelik atılan çok önemli adımları küçük bir rapor haline getirdi.

Bir…

“Yüzde 40 ve üzeri engeli bulunan 18 yaşından küçük 73 bin8 868 engelliye 88 milyon 073 bin lira destek sağlandı.”

İki…

“Engelli aylığından yararlanan vatandaşımızın sayısı 539 bin 506 kişi oldu. Ödenen miktarsa 752 milyon 64 bin lira olarak gerçekleşti.”

Üç…

“485 bin 239 engelli vatandaşımıza evde bakım desteği sağlandı. Engelli yaşlılarımıza sağlanan yardım 1.2 milyon liraya ulaştı.”

Bu üç maddenin ardından şunu söyledi:

“Engellilerimize her zaman destek olmaya devam ediyoruz. Her şey milletimiz için.”


Karamollaoğlu’ndan camia dışına sunum: Neler oluyor?

 

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Atmaca ve İl Başkan Yardımcısı Gökhan Gerçek zaman zaman uğrarlar, çay içip sohbet ederiz. Dün uğradıklarında, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun bugün Bursa’ya geleceğini öğrendik.

Üstelik…

Karamollaoğlu farklı bir etkinlikle bu akşam Bursa’da olacak.

Çünkü…

Crowne Plaza’da saat 20.30’da başlayacak toplantıda, SP camiasının dışında bir kitleye ulaşmak istiyor. Onun için de, partililer yerine işadamları, sanayiciler, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, kanaat önderlerinden oluşan büyük bir gruba Türkiye’nin gerçek problemleri ve çözüm önerilerini anlatacak.

100 dakika sürecek SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sunumu için İl Başkanı Mehmet Atmaca şunu söyledi:

“Bu bir siyasi konferans değil. Partimizin ve genel başkanımızın hem Türkiye’de yaşanan, hem dünyada olup biten olaylarla ilgili bakışını ve çözüm önerilerimizi paylaşacağız. Yani, bilgilendirme yapacağız.”

Bu arada…

Karamollaoğlu yarın sabah saat 09.30’da Uludağ OSB’nin konuğu olarak “sanayi-sanayici meseleleri” üzerine sohbet etmek üzere Gürsu’daki Değirmen Restoran’da düzenlenen toplantıya katılacak.

Ayrıca, yine yarın Gemlik’te ve pazar günü de Osmangazi’deki SP ilçe kongrelerine katılacak.


Başkanların yer değiştireceği kongre

 

Pazar günü Merinos’ta yapılacak SP Osmangazi İlçe kongresinde farklı bir değişim yaşanacak.

Çünkü…

3 yıldır SP Osmangazi İlçe Başkanı olan Sadri Topçu görevi Kerim Bulut’a devrederken, kendisi de yönetimde yer alacak. SP Osmangazi’nin efsane ismi Hamza Geldi de sağlık sorunları nedeniyle uzak kaldığı yönetime geri dönecek.

Bu arada…

3 yıl önce odamızda çekilen fotoğrafı da Geldi anımsattı. Fotoğrafta, görevi devredecek Topçu solumuzda, devralacak Bulut da sağımızda yer alıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.