1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Engelli Bukartı'nda başa dönüş
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Engelli Bukartı'nda başa dönüş

A+A-

Mart ayı sonuna doğru engelli Bukartlarına 4 biniş sınırlaması getirilmişti. Bu konu gazetenizde ve köşenizde yer almıştı. Ayrıca engelli dernekleri durumu belediye önünde protesto etmişti. Sınırlama önce 6' ya çıkarılmış sonra da kaldırılmıştı. Ancak 26.06.2015 tarihinde yine 6 defa kullanım sınırlaması getirilmiştir.

Şöförlerin özellikle yoğun saatlerde seyahat eden 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili sıkıntıları dile getiriliyor ama bu bakış açısı bile yanlıştır. Birkaç ay önceki duruma göre daha uygun olsa da ücretsiz ulaşım hakkının sınırlandırılması engelliler için sıkıntılara neden olacaktır.

Özellikle özel tertibatlı araçlarla seyahat eden ortopedik ve görme engelliler için bu hak çok önemlidir. Vatandaşa verdiği hizmetlerle övünen belediyenin tepkilere rağmen yine aynı noktaya geri dönmesi düşündürücü ve manidardır.

İsminin yayımlanmasını istemiyor

 

Çocuklarımız parktan ve spordan mahrum

 

Gazetenizi ve köşenizi sürekli takip ediyorum. Sayın Başkanlarımızın her yatırımını ilgiyle izliyorum. Ben Sinandede' de doğdum ve büyüdüm. 40 yılım bu semtte geçti ve geçiyor. Çocukken sokakta oynuyorduk ve maalesef aynı sokaklarda benim çocuklar da oynamaya çalışıyor.

Maalesef diyorum, çünkü bir çok açıdan sokaklarımız eskisi kadar güvenli değil. Biz artık Sinandede' de çocuklarımız için spor alanı, çocuk parkı gibi yatırımlar istiyoruz. Bazen düşünüyorum acaba bizleri bu semtten uzaklaştırmak mı istiyorlar diye. Kentsel dönüşüm eski evleri yıkıp yeni binalar yapmak değil herhalde. Sinandede' de oturan çocuklarımızın spordan ve oyundan uzak tutmamak Belediyelerimizin görevlerinden değil midir? Büyükşehir ve Yıldırım Belediyelerine defalarca mail atmama rağmen tatmin edici bir cevap alamadım.

Aytuğ ASARLIK

 

Müteahhide uyarı, BUSKİ' ye bilgi

 

23/06/2015 tarihinde gazetenizin "Söz Sizde" köşesinde yayımlanan "Belediye Aciz, Vatandaş Çaresiz" başlıklı, ilçemiz Davutkadı Mahallesi 3. Gencer Sokak'ta lağım sularının bahçeye akmasıyla ilgili şikayet Fen İşleri Müdürlüğü'müzce incelenmiştir.

3. Gencer Sokak 1-3 numaralı adreslerinde bulunan binalarla ilgili mahalle sakininin 16/09/2015 tarih ve 23562 sayılı dilekçesine istinaden yazmış olduğumuz yazımızda; binaların imar planına göre kısmen yolda kaldığı, yağmur ve kanalizasyon hattının yol kotlarının altında kaldığı, sokakta bulunan binaların alt yapılarının söz konusu binaların altında bulunan kör kanalizasyona bağlı durumda olduğu tespit edilmiş, sorunun yol kotunun yükseltilerek yeni hatların yapılmasıyla çözüleceği görülmüş olup istinat duvarı yapılması talebi Belediyemizce uygun görüldüğü belirtilmiştir.

22/12/2014 tarihinde yapılan incelemede söz konusu binaların müteahhide verilmiş olduğu, müteahhitle yapılan görüşme neticesinde inşaatlara en kısa zamanda başlanacağı belirtilmiş olmasına rağmen bugüne kadar başlanılamadığı görülmüş olup ilgili müteahhide Belediyemizce gerekli ikazlar yapılmış ve alt yapıyla ilgili BUSKİ Genel Müdürlüğü'ne bilgi verilmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Yıldırım Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.