Engellilere Çavuşoğlu morali

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Engelliler Haftası’nın son gününde Mimar Sinan Bakım Merkezi’nde kalan hastalara moral verdi.

Engellilere Çavuşoğlu morali
HABERİ PAYLAŞ

Online bağlantıda konuşan Çavuşoğlu, “Ülkemizdeki pandemi sürecine baktığımızda tünelin ucundaki ışığı gördük. Ancak dikkatli davranmaya çalışıyoruz. Çünkü aşırı rahatlık salgını yeniden tetikleyebilir. Bu anlamda herkes daha duyarlı davranmalı” dedi.

“DÜNYA BİZİ TAKDİRLE İZLİYOR”…

Engellilerle ilgili önemli atılımlar yaptıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, “Dezavantajlı kesimler ve genelde sağlık altyapısı bakımından önemli kazanımlara sahibiz. Dünya bizi takdirle izliyor. 2002’den önce engelli insanlarımız bir odaya kapatılır, gün ışığı bile göremezlerdi. Bugün engelli vatandaşlarımız engeli olmayanlarla eşit haklara sahip. O dönemde kamuda çalışan engelli vatandaşımızın sayısı ancak 5 bin kişiyken, bugün 55-60 bine çıktı” diye konuştu.

“BU SÜREÇTEN DAHA GÜÇLÜ ÇIKACAĞIZ”…

Türkiye’nin son yıllarda dünyada parlayan bir yıldız konumunda olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, “Yakın zamanda Avrupa ülkelerinden ve batıdan tedavi olmak için ülkemize gelmek isteyenlerin sayısı arttı. Bu dönemde ülkeler birbirlerinin maskelerini çalıyor, insanlar adeta ölüme terk ediliyor. Biz ise yurtdışından 65-70 bin vatandaşımızı ülkemize getirdik. 55 ülkeye ihtiyaç duydukları maske başta olmak üzere her türlü tıbbi malzeme, cihaz ve erzak gönderdik. Bundan sonraki süreçte bütün dünya ülkeleri, başını yeniden elleri arasına alarak düşünmeli. Çünkü gidişat iyi değil. Bütün devletler insanı yaşatmanın gerekliliğine inanmak zorunda. Türkiye buna öncü olabilecek kapasiteye sahip. Türkiye bu süreçten daha güçlü bir şekilde çıkacak” dedi.

Çalışmaları hakkında bilgi veren Mimar Sinan Bakım Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Musa Törün de, Bursa ve İnegöl’de bulunan iki merkezde faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, Türkiye’nin üçüncü büyük bakım merkezi olduklarını söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X