Erdoğan talimat vermişti! Bursa’da hedef büyüdü, harekete geçildi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Ulaştırma Bakanlığı tarafından üstlenilinen metronun Şehir Hastanesi’ne uzatılması projesiyle ilgili hedef büyüdü ve harekete geçildi…

Erdoğan talimat vermişti! Bursa’da hedef büyüdü, harekete geçildi…
HABERİ PAYLAŞ

Metronun Şehir Hastanesi’ne uzatılması projesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Ulaştırma Bakanlığı tarafından üstlenilince Başkan Aktaş ve konunun takibini yapan milletvekillerine moral; vatandaşa umut geldi.

Kolları sıvayan Büyükşehir yönetimi ve siyasi kadro, “başka bir yatırımdan aktarılacak 1 liralık iz bedeli ile” bu yıl ihalenin yapılması, ocak ayında da temelinin atıl- ması için hedef büyütüp harekete geçti.

Haberi, Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, bugünkü köşesinden duyurdu.

Şehir Hastanesi metrosunda hedef büyüdü: Bu yıl ihale, 2021’de temel

Gerçi… Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş her ortamda konuyu Ankara gündemine getiriyordu ve Bursa adına istiyordu.

Başta…

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu olmak üzere AK Parti Bursa milletvekilleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile her görüşmede dile getiriyorlar, üst bürokrasiye tekrarlıyorlardı.

Bu sütunlarda…

Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar’la sohbetimizi aktarırken “Bursaray’ı Şehir Hastanesi’ne uzatma projesini Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi gündeminde onay beklediğini” pazartesi günü yazmıştık.

Yapılan bu girişimlere…

Hatta alınan sözlere karşın, bugüne kadar tüm raylı sistem yatırımlarını kendi yapan, finansmanı kendi bulan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emriyle Ankara’dan jest görmesi sürpriz oldu.

O nedenle…

Bursaray’ı Emek-Geçit-Balat-Gar güzergahıyla Şehir Hastanesi’ne uzatacak proje, dün de vurguladığımız gibi Bursa için çok büyük önem taşıyor.

En azından…

Bursa halkına “Ankara bizi görüyormuş” morali oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve konuyu Ankara gündeminde tutan milletvekilleri için müthiş bir motivasyon kaynağı oluşturdu.

Koca bir kente umut geldi.

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X