1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Erdoğan'ın 2019 için hedefi: Kentlere dokunan projeler!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Erdoğan'ın 2019 için hedefi: Kentlere dokunan projeler!

A+A-

Anımsıyoruz da... 2007 seçimlerine gidilirken dönemin Başbakanı olarak Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetinin en büyük kozu, kamu hastanelerindeki kuyruklarda bunalan topluma özel hastanelerin kapısını açan sağlık hizmetleri olmuştu.

Sonrasında...

2011 genel seçiminde duble yollar seçmenden ilgi gördü. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve ardından gelen 2015 seçimlerinde bu kez Avrupa'nın en büyük havaalanı ile İstanbul Boğazı'na üçüncü köprü ve boğazı denizin altından geçen Avrasya Tüneli büyük projeler olarak heyecan uyandırdı.

Şimdi...

Siyasetin önünde Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile birlikte başlayacak yeni bir siyasi dönem var. Yönetim modelinin değişeceği 2019 seçimi bu nedenle önceki seçimlerin hepsinden daha farklı ve daha önemli.

İşte...

2019 seçimi hazırlıklarının başladığı bugünkü süreçte, seçim stratejileri için de adımlar atılıyor.

Nitekim...

Ankara'dan yansıyan haberlere bakılırsa, AK Parti Genel Başkanı olarak parti teşkilatlarında toplumun beklentileri doğrultusunda tepeden tırnağa değişim başlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir yandan da 2019 seçim kampanyasının temel unsurlarını belirliyor.

Hatta...

Yapılan kamuoyu araştırmalarından çıkan sonuçlara göre, kampanya temelini oluşturacak anlayışın belirlendiği haberleri geliyor.

Bu noktada...

Araştırma sonuçları; üçüncü köprü, yeni havaalanı, Boğaz'ın altındaki tünel gibi büyük projelerin prestij görülmelerine karşın, yaşadığı kentte trafiğin içinde bunalan insanlar için çok da anlam ifade etmediğini ortaya koyuyor.

Çünkü...

Artık kentlerde yaşam beklentileri de, insanların öncelikleri de çok değişti.

O nedenle...

Erdoğan'ın işareti doğrultusunda 2019 için kentlere dokunan projeler hedefiyle hazırlıklara başlandı. Yani yerel projeler önem kazandı.

Yeni strateji...

Öncelikle 31 Mart 2019'daki yerel seçimde uygulanacak, sonrasında bir arada yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminde de geliştirilecek.

Başlayan çalışmalarda...

Büyük kentlerin trafik sorunu öncelikli olarak ele alınırken, yine kentlerde yaşam kalitesi proje başlıkları arasında yer alıyor.


İlçelerdeki değişimde gençlik kriteri

 

Görünen o ki... AK Parti'deki değişim sırası ilçelere geldi. Üstelik ilçelerde de, geçmişteki kongrede değişim yerine, il başkanlığında değişimindeki yöntem uygulanacak.

Yani...

Devamı düşünülmeyen ilçe başkanları bırakırken, kongreyi atanan başkan yapıp ekibini oluşturacak.

Bununla birlikte...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 gün önce "genç ilçe başkanları" arzusu, heyecana yol açtı.

Hatta...

"Gençlik kolu başkanlarının ilçe başkanı olacakları" yorumu yapanlar var. Galiba sürprizler geliyor.


 

Vatan Sevdalıları'nın sabah nöbeti

 

Çoğunluğunu Karacabey ve Mustafakemalpaşalı gençlerin oluşturduğu, merkezde de önemli desteği olan Vatan Sevdalıları Platformu sessiz sedasız çalışan bir grup.

Sabahları çorba dağıtmakla başlayan platform, yardımlarıyla da dikkati çekiyor.

Dahası...

Vatan Sevdalıları Platformu Başkanı Tarkan Gani, çalışmalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın izlediğini söyleyip ekledi:

"AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan uzun zamandır sabah nöbetlerimize katılıyorlar."


 

Çavuşoğlu'na Bursa'da ilk brifing Basın İlan Kurumu'ndan

 

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nu tanıdığımız için siyaset yapma ve çalışma anlayışını biliyoruz.

En önemli özelliği...

Kendini ön plana çıkarmadan, mütevazılığı hiç elden bırakmadan çalışması. Milletvekili Hakan Çavuşoğlu nasılsa, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da aynı.

Yanı sıra...

Konuları çabuk kavradığı gibi, üstlendiği görevi yerine getirebilmek için daha yüksek performans göstermeyi önemser. Diyaloglarında da açık ve net olur.

İzlediğimiz kadarıyla...

Başbakan Yardımcısı olarak bağlı kuruluşlarla diyaloğa önem veriyor.

Bu kapsamda...

Bursa'da bir de ilk gerçekleşti. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu yoğun Bursa programı arasında, Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Bu da...

Çavuşoğlu'nun bağlı kuruluşlar arasındaki ilk ziyareti ve aldığı ilk brifing oldu.

Ziyarette...

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca'nın genel, Şube Müdürü Osman Başeğmez'in Bursa çalışmalarıyla ilgili brifinglerini dikkatle dinlerken "yerel basını önemsediklerini ve desteklediklerini" söyledi.

Bu arada...

BİK Genel Müdürü Karaca brifing sonrası kurumun yayınladığı 15 Temmuz manşetleri ile Çanakkale Savaşı'nı basın penceresinden aktaran Harb-i Umumi kitaplarını takdim ederken, Şube Müdürü Başeğmez de Selçuklu çinisi sundu.


 

Bir dönemin dans kralı Rod Macit fotoğrafları sergi olacak

 

Televizyonların tek kanal olduğu yıllarda cumartesi akşamları TRT'de yayınlanan eğlence programı halkın en önemli eğlencesiydi.

O yıllar...

Hakan Peker ve Tolga Han dans grupları dönüşümlü olarak her hafta ekrana gelirdi.  Bursa'da gençlerin hayranlıkla izledikleri Macit Tunalı ise Hakan Peker Dans Grubu'nun baş dansçısıydı.

Omuzlarına inen sarı saçları, köprülü burnuyla efsane rock yıldızı Rod Stewart'a benzetilirdiği için Rod Macit olarak anılırdı. Atatürk Caddesi'ndeki geleneksel turumuzu ona gösterilen aşırı ilgi yüzünden tamamlayamazdık.

Gençlik arkadaşımız Macit Tunalı artık dans etmiyor, ama renkli ve esprili kişiliğiyle ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Yöneticiliğini yaptığı Setbaşı'ndaki Mahfel Kafe ile Cumhuriyet Caddesi'ndeki Meydan Kafe hiç boş kalmıyor.

Şu sıralarda...

Fotoğraf Sanatçısı Rahmiye Dalgıç, sergi açmak üzere Macit Tunalı'nın fotoğraflarını çekiyor. Şimdiye kadar değişik mekanlar ve pozlarda çekilen fotoğraf sayısı 500'e yaklaştı.

Biz de, Rod Macit fotoğrafları sergisini büyük bir merakla bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.