1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Erdoğan’ın programında Bursa yer almıyor, umut boş günlerde!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Erdoğan’ın programında Bursa yer almıyor, umut boş günlerde!

A+A-

Şunu gayet iyi biliyoruz… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha RP İstanbul İl Başkanı olduğu günlerden itibaren Bursa’ya büyük önem veriyor.

O yıllarda…

Önce RP İstanbul İl Başkanı olarak, ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak her fırsatta Bursa’ya geldi, etkinlik davetlerini geri çevirmedi.

Aynı şekilde…

Başbakanlığı ve sonrasında cumhurbaşkanlığı dönemlerinde de Bursa hep önem verdiği kentler arasında yer aldı. Her seçimde, Bursa programını son günlere bıraktı. Meydanda kalabalık ve sıcak kitlelerle buluştu.

Doğrusu…

Bursa da karşılığını verdi, her seçimde Erdoğan’ın lideri olduğu AK Parti’ye Türkiye ortalamasının üstünde oy çıktı.

İki hafta önce…

26 Şubat’ta geleceği açıklanıp, program ileri bir tarihe ertelenince hep birlikte aynı yorumu yaptık: Yine sandığa en yakın bir tarihte gelmek istiyor.

Konuştuğumuz kaynaklar da, nisan ayı başında beklediklerini söylediler.

Bu süreçte…

Başbakan Binali Yıldırım’ın programı 12 Mart Pazar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli mitingi 24 Mart Cuma olarak kesinleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mart sonunda geleceği, ancak miting yapmayıp göçmen camiasıyla buluşacağı programı bu sütunlardan duyurduk.

Böylece…

Gözler yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çevrildi. Referandum kampanyasında evet cephesinin kozu olan Erdoğan acaba ne zaman gelecek?

Soruya cevap ararken, Ankara’dan konuştuğumuz kulağı delik bir dost dün şunu söyledi:

“Cumhurbaşkanı’nın programında şu ana kadar kesinleşen iller arasında Bursa yer almıyor. Fakat programda boş günler var, o boş günlerden biri Bursa programı olabilir.”

Bu durumu…

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’a da sorduk. Şunu söyledi:

“Programda Bursa’nın olmadığı doğru, fakat bundan Cumhurbaşkanımızın Bursa’ya gelmeyeceği anlamı çıkmaz. Çünkü çok sayıda boş gün var. Biz o günlerden birinde geleceğini umut ediyoruz.”

Şunu da ekledi:

“Biz hem Sayın Başbakanımızı, hem Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırlamak istiyoruz. Programı uyarsa bunun gerçekleşeceğine inanıyoruz.”


 

Atatürk Stadyumu Meydanı yetişmedi

 

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’la konuşurken şunu söyledi:

“Başbakanımızın mitingini Atatürk Stadyumu Meydanı’nda yapmak istemiştik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe de çalışmaları yoğunlaştırmıştı.”

Şu bilgiyi verdi:

“Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Emniyet Müdürümüzle meydandaki çalışmalardı inceledik. Ne yazık ki yetişmiyor. Hafriyat arasında mitingi de doğru bulmadık.”

Kararı açıkladı:

“Başbakanımızın mitingi Gökdere’de, kesinleşti.”


 

Referanduma kadar AK Parti 10 Bakan ağırlayacak!

 

16 Nisan’a 43 gün kaldı. Referandum sandığına her gün bir adım daha yaklaşırken, seçmen ısınmaya başladı.

İşte…

Kalan sürede seçmenin daha da ısınmasını sağlayacak programı AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’la konuşurken, “Referanduma kadar 10 Bakanımızı ağırlayacağız. Ayrıca Genel Başkan Yardımcılarımızla Bursa’nın her yerinde sahada olacağız” dedi.

Sonra da…

12 Mart’ta Gökdere’de meydana çıkacak Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra, Bakanların Bursa programlarını açıkladı:

“3 Mart Cuma günü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’yı ağırladık. 5 Mart’ta Bursa Milletvekilimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu bizlerle olacak.”

Şöyle devam etti:

“10 Mart Cuma günü İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, 11 Mart Cumartesi günü Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek, 19 Mart Pazar günü Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ Bursa’da olacak.”

Listenin devamı şöyle:

“25 Mart Cumartesi Ulaştırma Bakanımız Ahmet Aslan’ı ağırlayacağız. 4 Nisan Salı günü Çevre Bakanımız Mehmet Özhaseki, 7 Nisan Cuma günü Sağlık Bakanımız Recep Akdağ gelecek.”

Finali de açıkladı:

“Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik 11 Nisan Salı günü Bursa’da sahaya çıkacak. Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık ise 12 Nisan Çarşamba günü Bursa’da olacak.”


 

Soylu konvoyunda dost buluşması

 

​İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun çalışma ekibinde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in önemli yeri var. Güler’in çalışma ofisi Soylu’nun Bursalı Danışmanı Harun Akın’ın ofisiyle yan yana olduğu için, Bursalı ziyaretçiler Yaşar Paşa ile de tanışıyorlar.

Nitekim…

Bilecik ziyaretine yansıyan fotoğraf bunu gösterdi.

Sis nedeniyle Yenişehir’e inemeyen uçağın Eskişehir’e yönelmesiyle başlayan Soylu’nun ziyareti dost olan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile AK Parti Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Feridun Özyüksel’i dün Bilecik’te buluşturdu.


 

CHP İl Başkanı, hayır oyu eğilimli 9 partiyle buluştu

 

16 Nisan’daki sandık genel seçim değil, o bakımdan siyasi partileri doğrudan ilgilendirmiyor. Ne var ki, referandumda evet ya da hayır oyundan yana taraf olan partiler, yer aldıkları cephenin kazanması için çalışıyorlar.

Nitekim…

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, 16 Nisan’da hayır oyu vermeye eğilimli ya da hayır kararı açıklayan 9 siyasi partinin Bursa kadrolarıyla buluştu ve ortak hareket çağrısı yaptı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.