1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Erdoğan’ın Saray’daki iftarında Bursa rüzgârı
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Erdoğan’ın Saray’daki iftarında Bursa rüzgârı

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçilirken farklı bir cumhurbaşkanı olacağını söylemişti. Söylediği gibi de farklı bir cumhurbaşkanı profili çiziyor.

Çankaya Köşkü yerine Beştepe’de yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı kullanan Erdoğan, göreve geldiği günden bu yana toplumun her kesiminden davetlileriyle öğle ve akşam yemeklerinde bir araya geldi.

Uygulama…

Ramazan nedeniyle Cumhurbaşkanlığı iftar sofrası olarak devam ediyor.

Nitekim…

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki akşam dördüncü iftar organizasyonunda eski başbakanlar, eski Meclis başkanları, eski bakan milletvekilleri ile bir araya geldi.

İftarda

Kamuoyuna yansıyan görüntülerde büyük masa olarak bilinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın masasındaki konuklardan biri de

3 dönem DYP Bursa Milletvekili olarak TBMM’de yapan, 3 kez de Devlet Bakanlığı koltuğuna oturan Cavit Çağlar’dı.

Çağlar, telefonla arayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım’ın davetiyle İstanbul’dan Ankara’ya geçip iftara katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da iftar sonrası uğurlama sırasında sohbet ettiği Çağlar’a sıcak ilgi gösterdi.

Masada…

Çağlar’ın yanı sıra eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut ve Mesut Yılmaz ile eski Meclis Başkanları olarak Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Bülent Arınç ve Cemil Çiçek de vardı.

Ayrıca…

ANAP’lı eski bakanlar Eyüp Aşık, Mehmet Keçeciler, Oltan Sungurlu, Işın Çelebi, Ekrem Pakdemirli, Ülkü Güney, Vehbi Dinçerler ve Cengiz Altınkaya ile Refah Partili eski bakanlardan İsmail Kahraman masadaydılar.

Yanı sıra…

Saadet Partisi eski Genel Başkanı Recai Kutan, Anavatan Partisi’nin eski genel başkanlarından Ali Talip Özdemir, kapanan Yeniden Doğuş Partisi’nin eski genel başkanı ve eski bakanlardan Hasan Celal Güzel bulunuyorlardı.

CHP eski Milletvekili Hakan Tartan’ın da yer aldığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bulunduğu masada, Diyanet İşleri eski başkanları Tayyar Altıkulaç ve Lütfi Doğan oradaydılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Binali Yıldırım ile Mustafa Varank ve Şaban Dişli de masanın diğer isimleriydi.

Başta…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik olmak üzere AK Parti’nin 3 dönem kuralına takıldıkları için milletvekili seçilemeyen Başbakan Yardımcıları Ali Babacan ve Beşir Atalay ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız iftardaydılar.

AK Parti’li eski bakanlar Suat Kılıç, Hüseyin Çelik, Nimet Çubukçu, Sadullah Ergin, Bekir Bozdağ, Erdoğan Bayraktar, Kemal Unakıtan, Kürşad Tüzmen, Selma Aliye Kavaf, Hayati Yazıcı, Osman Pepe, Recep Akdağ, Zeki Ergezen, Hilmi Güler gibi isimler de davetliydiler.

İşte…

Siyasetin böylesine güçlü isimlerini bir araya getiren Cumhurbaşkanlığı iftar sofrasında AK Parti Bursa eski milletvekillerinden bazıları da vardı.

Salonda…

Mehmet Emin Tutan, Mehmet Tunçak, Şevket Orhan, Zafer Hıdıroğlu, Mustafa Dündar, Niyazi Pakyürek, Ali Koyuncu, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ve Mustafa Öztürk de Bursa’yı temsil ettiler.

Bazı milletvekillerineyse ulaşılamadığı bilgisi kulağımıza geldi.

İftarda…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güncel konulardaki çok önemli değerlendirme ve önümüzdeki sürece ilişkin mesajlarını haber sütunlarında okuyabilirsiniz.

 

Saray’daki iftar 1 hafta öne çekildi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki akşam Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda verdiği iftarda davetlilere mönü olarak iftariyeliklerin yanı sıra çorba, hünkar beğendi ve güllaç ikram edildi.

Dün…

İftara katılan AK Parti Bursa eski milletvekillerinden Mehmet Emin Tutan ve Mehmet Tunçak’la sohbet ettik. İkisini de, hem eski arkadaşlarıyla bir araya gelmekten dolayı mutlu, hem de ortamın görkeminden etkilenmiş gördük.

Bu arada…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında, iftarı önümüzdeki hafta için planlamışken, gündem yoğunluğu nedeniyle öne çektiklerini söylemesi de dikkat çekici.

 

Koalisyon MHP’ye döndü, diyaloglarda Faruk Çelik var!

 

19 Haziran 2015 günü bu sütunlarda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’de uzlaşma ve diyalog komisyonu kurduğunu yazdık.

Komisyonda…

AK Parti Genel Başkanvekili Mehmet Ali Şahin ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik yer alıyordu.

Dün sabah…

Vatan Gazetesi’nde Murat Çelik’in köşesinde, iki komisyonun çalıştığını okuduk. Anladığımız kadarıyla, iki de alt komisyon oluşturulmuş.

Nitekim…

Çelik yazısında Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in başında olduğu komisyonun CHP ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in başında bulunduğu komisyonun da MHP ile görüştüğünü anlatıyor.

TBMM Başkanı seçiminde MHP’nin kullandığı boş oylar arayışta CHP’nin devre dışı kaldığı, MHP ile yol alındığı şeklinde yorumlandı.

Zaten CHP sözcüleri de oylama sonrası buna tepki gösterdi.

Eğer böyleyse…

Dün ortaya çıkan ve bugün ilerlemesi beklenen AK Parti-MHP trafiğinde Faruk Çelik diyalogları çok etkili olmuş. Durum bunu gösteriyor.

 

Bursa Kent Konseyi’nin “yeşil” iftarı

 

Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala aramızdaki ağabeylik hukuku ile arayıp “Geleceksin” diyor, biz de kalkıp gidiyoruz. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Merinos’taki iftarda çok keyifli dakikalar geçirdik.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve Yardımcısı Ömer Erdoğan’ın da katıldıkları iftarda bayraklı Bursaspor gösterisi müthişti.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.