Eski il yöneticisi Gülmez’den şok iddialar! CHP Bursa’da asıl hedef kim?

Belli ki AK Partililer, CHP’deki taciz hadiselerini gündemde tutmak için ellerinden geleni yapmaya devam edecekler. Bakın mesela AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında bu konuya değinmiş ve ana muhalefet partisine taciz vakaları üzerinden yüklenmişti. Taciz iddialarının patlak verdiği kentlerden biri de Bursa. Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal yazdı…

Eski il yöneticisi Gülmez’den şok iddialar! CHP Bursa’da asıl hedef kim?

Dün NOSAB Başkanı CHP’li Erol Gülmez ile bu konuyu konuştuk.

Gülmez, tacizin kabul edilebilir bir fiil olmadığını ancak bazı partililerin bu süreçte samimiyetsiz davrandığını söyledi.

Kim bunlar?

3 isimden söz etti:

Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Hüseyin Akkuş.

“Neden” diye sordum.

Şunları anlattı:

“İsmet Karaca il kongresinden önce Orhan Sarıbal, Hüseyin Akkuş ve Erkan Aydın’a, il başkan adayı olmayacağını, hedefinin önce Parti Meclisi üyeliği, ardından milletvekilliği olduğunu söyledi. Karaca il başkan adayı olmayacak, karşılığında Sarıbal, Akkuş ve Aydın da kendisini PM seçiminde destekleyecekti. 3 isim, Karaca’nın sözüne güvenip, Osmangazi’de Mete Akyolcular’ı müthiş bir şekilde destekledi. Yani Mete Akyolcular’ın ilçe başkanı olması, kandırılmış bir ittifakın sonucudur.

Daha sonra ne oldu peki?

Mustafa Özdal’ın yazısının devamı için tıklayın

 

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X