1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Fiyat tarifeleri kafa karıştırıyor
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Fiyat tarifeleri kafa karıştırıyor

A+A-

Elimden geldiğince köşenizi takip edip Bursa' mızdaki sorunlar ve çözümleri hakkında bilgi sahibi oluyorum, teşekkür ederim.

Yılbaşı' ndan bu yana benim de dikkatimi çeken bir nokta oldu su fiyatlarıyla alakalı. Her ay birim fiyat üzerinden 2-3 kuruşluk bir zam söz konusu. Özellikle birim fiyat artışını yılbaşından beri kesilen faturalara bakarak daha rahat anlayabilirsiniz

Bunlara istinaden yine Buski' ye bağlı farklı bir ilçede birim fiyat daha farklı. Muhtemelen ilçelerde fiyatlar farklı farklı, bu durumun mantık çerçevesinde bir açıklaması olabilir mi?

Diğer bir hususa gelince. Bursagaz, CLK Uludağ Elektrik, belli rakamın altında kalan kullanımlara fatura kesmezken, Buski 1.67 TL' lik tüketim için 10 kusur TL faturayı çok güzel yansıtmakta.

Fiyat tarifelerinde kafaları karıştıran bu uygulamalar olmamalı. Buski daha net ve anlaşılır olmalı, adil davranmalı.

Ali TAŞDEMİR

 

65 yaş kartına sınırlama neden?

Sosyal devlet yaklaşımının ender bir uygulaması olan ve yaşlıya saygı özünde hayata geçirilen 65 yaş üstü ücretsiz seyahata; yerel yönetimce hangi gerekçe ile kanun hilafına sefer sınırlaması konuldu?

Uygulama defaatle; bir sınırsız bir sınırlı yaz boz tahtasına döndü adeta.

Uygulama kanunun öngördüğü şekliyle uygulanmalı. Yok bundan yerel yönetim mali kaygılar savı ile rahatsız ise; bunu sınırlama ile değil; ancak ve ancak Yargı yoluna başvurmak suretiyle çözüme kavuşturabilir. 'Ben yaptım oldu' olmaz. Saygılarımla

Oktay ÖZYURT

 

Gece tur atmayan otobüs ve akıllı durak
 

12 Temmuz pazar akşamı bayram alışverişine çarşıya çıktık. Dönüşte Kızılay' ın oradaki otobüs durağına geldiğimizde saat 22.10' du. Durakta B40/A hatlı otobüsün tahmini geçiş saatleri 22.13-22.53-23.13 yazıyordu. Akıllı durak ekranında da otobüsün geleceği süre 3 dakika olarak yer alıyordu. Fakat saat 23.25' e kadar durakta bir çok kişi beklememize rağmen otobüs gelmedi. Otobüslerin gece geç saatlerde turunu atmayıp milleti yolda bırakması adil bir davranış olmasa gerek. Çoluk çocuk perişan olduk. Kimi yolcularla birlikte başka bir otobüsle aktarmalı olarak gitmek zorunda kaldık. Akıllı duraklar bildirimi neye göre yapıyorlar? Zannedersem otobüs duraklarında bulunan zaman çizelgesini sisteme yüklemişler. Zamana göre yaklaştıkça ekrana yansıyor. Yani otobüs takip sistemiyle hiçbir ilgisi yok. Özel halk otobüslerinin yaşattığı sıkıntı bitecek gibi değil. Son 8 ayda yüzde 35 zam yapmasını biliyorlar. İlgilileri sorunlar konusunda göreve davet ediyorum.

Kenan MUTLU

 

Park yasağını takan yok
 

​Şehrin pek çok yerinde alışageldiğimiz görüntülerden biri daha. Park edilmez levhası ile turuncu dubalar olmasına pek aldırış eden yok. Trafik ve belediye görevlileri de ortada görünmeyince günün her saatinde her yer park yeri.

İsmail KARA

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.