1. HABERLER

  2. BURSA HABERLERİ

  3. Gemlik için çözüm arayışı
Gemlik için çözüm arayışı

Gemlik için çözüm arayışı

Gemlik'te kentsel dönüşüm ve özel yasa için başlatılan imza kampanyasının ardından konuyu Ankara'ya taşıyan Yılmaz Bursa'ya umutlu döndü.

A+A-

CEMAL KIRGIZ

Gemlik'in yeni imar planları ile ilgili seferberlik başladı. Gemlik'in depremsel risk ve kentsel dönüşümünün önündeki engellerin aşılması konusunda Belediye Başkanı Refik Yılmaz'dan sonra Ankara da çözüm istiyor. Belediye Başkanı Refik Yılmaz, imza kampanyasının ardından yaptığı iki günlük Ankara ziyaretinden de umutlu döndü. 

Gemlik'te STK ve muhtarlar ile bir dizi toplantı yapan ve hazırladığı toplumsal uzlaşma metnini imzaya açan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, toplanan imzalarla birlikte Ankara'ya giden Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile de bir araya geldi. 

AK Parti İlçe Başkanı Zafer Işık ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Gemlik Ziraat Odası Başkanı Ali Çelik'in de yer aldığı Ankara çıkarmasında hem toplumsal uzlaşı metni, hem de torba yasaya konulması istenen kanun tasarısı görüşüldü. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçenin depremsel risk analizlerinin yer aldığı dosyayı da Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye teslim etti. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Ahmet Aydın'ın yanı sıra MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman ile de bir araya gelen heyet, CHP Bursa Milletvekili ve Tarım Komisyonu üyesi İlhan Demiröz'ün yanı sıra Kemal Ekinci ile de görüştü.

'BU İŞİ ÇÖZECEĞİZ'

Gemlik heyeti, Başbakanlık konutunda yaklaşık bir saat süreyle ilçenin deprem riski, kentsel dönüşüm önündeki engeller, kuzey imar planları ve Gemlik'e özel yasa kapsamında torba yasaya konulması istenen kanun tasarısını görüştüler. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun “Biz bu işi çözeceğiz” dediğini ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin de konuya olumlu baktığını ve ilçeye özel yasayı desteklediğini bildirdi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de muhalefet grup başkanvekilleriyle bir görüşme yapacağını anlatan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, muhalefetin beklenen desteği vermesi halinde Gemlik'e özel kanun tasarısının torba yasaya ivedilikle girebileceğini ifade etti.

İsmet Büyükataman, İlhan Demiröz ve Kemal Ekinci ile yapılan görüşmelerin de olumlu havada geçtiğini ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçe ve il örgütleriyle yapılacak görüşmelerin ardından durumun daha da netleşeceğini bildirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.