1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Gidilmedik il bırakmayacak: Samsun’da engelli çıkarması
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Gidilmedik il bırakmayacak: Samsun’da engelli çıkarması

A+A-

Aslında… Fiziki durumu sürekli yolculuk yapmaya uygun değil. Buna karşın, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun partisinin verdiği görevler nedeniyle sık sık uzun yolculuklara çıkmaktan kaçınmıyor.

Hatta…

Engelli bir milletvekili olarak üstlendiği sorumluluğun yanında görev isteyen ataklığıyla da dikkat çekiyor.

Örneğin…

AK Parti’nin Afyon Kampı sırasında Başbakan Ahmet Davutoğlu kürsüden “Tunceli, Şırnak ve Hakkari illerimizde milletvekilimiz yok, bu illerimize İstanbul’daki milletvekili arkadaşlarımızdan 3’ünü gönüllü olarak görevlendirelim. Kendi seçim çevreleriymiş gibi, o illerin her şeyiyle ilgilensinler” dediğinde Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ve İstanbul Milletvekili Merve Kavakçı’nın birlikte el kaldırıp Tunceli’nin gönüllü milletvekili olduklarını 13 Ocak 2016 günü bu sütunlardan aktardık.

Yalnızca Tunceli değil, Karaburun görev almak isteyen yapısıyla pek çok ile siyasi çalışma yapmaya gidiyor.

Nitekim…

Böyle bir siyasi sorumluluk anlayışıyla Samsun’a çıkarma yaptı.

Gerçi…

Programında açılışlar ve protokol ziyaretleri de vardı. Hatta, 2 Bakan ile birlikte katıldığı törenler oldu, ama Bennur Karaburun için engellilerle buluşma organizasyonları hepsinden daha önemliydi.

Özellikle de…

Samsun’da 200 engelliyle bir araya geldiği toplantı sosyal siyaset özellikleriyle çok anlamlıydı. AK Parti Samsun İl Kadın Kolları’nın organizasyonuyla gerçekleşen engelli milletvekili-engelliler buluşması çok değişik tabloların yansımasına da yol açtı.

Yanı sıra…

Samsun’da AK Parti’nin İl Kadın ve Gençlik kollarıyla toplantılar yaptı. Gece de Down Sendromlu bir hastanın konuğu olarak evinde kaldı.

AK Parti Bursa Milletvekili Karaburun adeta engellilere çıkarma yaptığı Samsun’dan geriye dönerken, engelli olmasına karşın her yere koşan milletvekili olarak arkasında sevgi bıraktı.

Bu yolculuklar sizi yoruyor mu?” sorusuna cevap verirken, siyasi aidiyet duygusuyla da kendine yeni hedefler koyuyor:

Allah nasip ederse Yeni Türkiye yolunda gidilmedik il, sıkılmadık el bırakmayacağız.”

 

Mehmet Gedik mezarı başında anılıyor

 

1983 yılında Anavatan Partisi Mustafakemalpaşa Kurucu İlçe Başkanı olarak çıktığı siyasi yolculuğunda iki dönem milletvekili seçildi, ANAP Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Sonra Bursa’ya dönüp İl Başkanı oldu.

Kısacası…

Mehmet Gedik çok zor bir yoldan geçerek siyaset yaptı ve iz bırakan siyasetçiler arasına girdi. 5 yıl önce de uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.

Yarın Gedik’in ölümünün 5. yıldönümü. Bu nedenle cuma namazı sonrası saat 14.00’te Mustafakemalpaşa’daki mezarı başında anma töreni düzenlendi.

 

MHP Yıldırım’dan tepki için 4 “örnek olsun” istifası geldi!

 

MHP’de değişim yanlıları kurultay hazırlığı yaparken, Genel Başkan Devlet Bahçeli de mücadelesini sertleştiriyor. Bu da doğal olarak teşkilatlara yansıyor.

Örneğin…

Bu sütunlarda dün MHP’nin Bursa teşkilatlarında yaklaşık 550 yönetici olduğu, fakat hiçbir MHP yöneticisi tarafından Bahçeli’ye destek açıklaması yapılmadığı gözlemini paylaştık.

Ardından…

MHP Yıldırım ilçe yönetiminden İlçe Sekreteri Cengiz Emeksiz, Basın ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emin Seymen, STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Engin Kargılı, Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kemal Aydın istifa ettiklerini açıkladılar.

Üstelik…

Açıklamalarının ilk bölümünde sıkıntılarını ortaya koyuyorlar:

Son günlerde basında çıkan Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili haberlerde, Bursa teşkilatlarının tamamen Genel Merkez muhalifi olduğu yer alıyor.”

Sonra eleştiri geliyor:

Buna gerekli tepki ve açıklamaları yapmayan İl ve İlçe Başkanlarının tutumlarını siyaset etiğine aykırı buluyoruz.”

Ardından “örnek olsun” çağrısı yapıyorlar:

Seçilmiş yöneticiler olarak, herkesin parti disiplinine uygun hareket etme sorumluluğuna örnek olması için görevlerimizden ve yönetim kurulundan istifa ediyoruz.”

Sonunda da destek açıklıyorlar:

Bundan sonraki süreçte Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli ve Genel Sekreterimiz Bursa Milletvekili Sayın İsmet Büyükataman’ın her zaman yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Böylece…

18 Ocak 2015’te yapılan MHP Yıldırım İlçe kongresinde seçilen Erkan Subaşı yönetimi kurultay tartışmalarında çatlayan ilk teşkilat oldu. Hele Subaşı ile Seymen’in yollarının ayrılması tam sürpriz oldu.

 

Bahçeli’ye bir destek de Gemlik’ten

 

Kurultay tartışmaları içinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bir destek de Gemlik’ten geldi.

MHP Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu sabah 04.36’da gönderdiği mesajda önce kurultayı değerlendiriyor:

Evet, yeni ve doğru bir tercihe ihtiyaç var. Ancak, konjonktürel bir tercihin Milliyetçi Hareket’in geleceği adına isabetli olacağından emin değilim.”

Kaygısı şu:

Çünkü; yeni oluşan bir konjonktürle gelen, başka bir yeni konjonktürle de gider.”

Kararı şu:

Kongre olursa oyumu Sayın Devlet Bahçeli’ye vereceğim.”

 

Kosova’ya dost ziyareti

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un bu akşam başlayacak Kosova ziyaretine TBMM Kosova Dostluk Grubu adına AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de katılıyor.

Dostluk ziyareti için Kosova’ya gidecek Türk parlamento heyeti cumartesi akşamı dönecek.

 

CHP’li kadınlardan panel

 

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Birinç kendi programını uygulamaya başlıyor.

İlk olarak…

Gürsel Tekin, Zeynep Gürcanlı ve Anadolu Kadın Hareketi Başkanı Birsen Temir’in katılımıyla Konak 18’de yarın saat 14.00’te “Siyaset Nereye Gidiyor?” konulu panel var.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.