1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Halkbank'tan Bursa'ya özel önem
Halkbank'tan Bursa'ya özel önem

Halkbank'tan Bursa'ya özel önem

Halkbank olarak Bursalı firmaların finansman ihtiyacının karşılanmasına özel önem verdiklerini belirten Hasan Tuncay, ''Tüm şirketlerin bankamızın sunduğu kredi imkânlarından uygun koşullarda yararlanabilmesini arzu ediyoruz'' dedi. 

A+A-

AYŞEGÜL GÜRAL AKTÜRK

Halkbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay, banka olarak Bursa'da toplam ticari kredileri yılın ilk çeyreğinde 14,6 milyar liraya taşıdıklarını söyledi.

Tuncay, dün Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) düzenlenen 'Güncel Ekonomi, İVME Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi Paneli'ne katıldı. Buradaki sunumunda Bursa'nın Türkiye'nin cari fazla veren en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirten Tuncay, kentte yaptıkları firma ziyaretlerinde iş insanlarının yüzlerinde gördükleri umudun kendilerini mutlu ettiğini kaydetti. Halkbank'ın Bursalı firmaların finansman ihtiyacının karşılanmasına özel bir önem verdiğini vurgulayan Tuncay, burada güçlü bir kadroları olduğuna işaret etti.
 
SIRA DIŞI OLMAK İSTİYORUZ

Halkbank'ın şehirde 37 şube ve 620 çalışanı bulunduğunun altını çizen Hasan Tuncay şöyle devam etti: ''Son 5 yılda ticari kredilerimizi yüzde 28 oranında artırdığımız ve toplam ticari kredilerimizi yılın ilk çeyreğinde 14,6 milyar liraya taşıdığımız Bursa'da sanayinin gelişimine büyük önem veriyoruz. Kentte başta otomotiv, tekstil ve makine olmak üzere stratejik sektörlerde faaliyet gösteren tüm firmaların bankamızın sunduğu kredi imkânlarından uygun koşullarda yararlanabilmesini arzu ediyoruz. Bursa için sıra dışı olmak istiyoruz. Firmaların artan ilgisiyle yılın ikinci yarısında Bursa'daki pazar payımızı daha da yukarı taşıyacağız.''

EN ÇOK NEFES KREDİSİ BURSA'YA

Banka olarak en çok nefes kredisini Bursa'da verdiklerini dile getiren Tuncay, kentte bin 460 firmaya 260 milyon lira kredi kullandırıldığını anlattı. Tuncay, İVME kredisi için şu ana kadar 16 Bursalı firmanın başvuru yaptığını ve bunlara 62 milyon liralık kredi sağlandığını ifade etti. Türkiye'nin iyi yerlere geldiğine dikkati çeken Tuncay, ''Kamu bankaları olarak misyonumuz reel sektörü ayakta kalması ve çarkların dönmesi. Küresel gelişmeler piyasaları etkileyebilir ama stabil noktalara geldik. Hükümet gerekli önlem ve tedbirleri alıyor. Biz ülkemize güveniyoruz. İyi göstergeler var. İleriye pozitif bakıyoruz'' dedi.

İVME FİNANSMAN PAKETİ VE EKONOMİ DEĞER KREDİSİ

Halkbank KOBİ Pazarlama Daire Başkanı Nazmi Bağdınlı da, İVME Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi hakkında bilgi verdi. Bağdınlı, İVME paketinin ham madde ve ara malı imalatı, makine imalatı ve tarım olmak üzere 3 ana faaliyet alanına hitap ettiğini anlatan Bağdınlı, ''Paket üç kamu bankasının katılımıyla yıl sonuna kadar 30 milyar liralık bir finansman desteğini öngörüyor. Bu paket kapsamında makine imalatı ve ham madde-aramalı imalatı konularında yatırımı olan firmalara finans desteği sağlanıyor. KOBİ ve KOBİ Dışı işletmelere 50 milyon liraya kadar kredi imkânı sağlayan 'Ekonomi Değer Kredisi' ise, enflasyona endeksli değişken faiz imkânı sunuyor. TÜİK tarafından açıklanan Yıllık TÜFE değişim oranlarını baz alan kredilerde, faiz oranları kredi kullandırım tarihinden itibaren 6 ayda bir güncelleniyor'' diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.