1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Hedefi büyük: 500 bin ‘genç seçmene dokunmak’ istiyor!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Hedefi büyük: 500 bin ‘genç seçmene dokunmak’ istiyor!

A+A-

Yerel seçim hızla geliyor… Üstelik, şu an hissedilen ekonomik gelişmelerin nasıl bir evreye geçeceği bilinmediği için, bugüne kadarkilerden daha sert bir seçim atmosferi yaşanması bile söz konusu.

O nedenle…

Siyasi partiler aday belirleme kriterlerinden stratejilerine kadar hemen her alanda farklı seçim kampanyaları üretmek ve seçmenin karşısına daha farklı çıkmak için çalışıyorlar.

Bir yandan…

Ankara’dan, genel merkezlerden gelecek kararlar beklenirken, yerelde seçime yönelik projeler de ortaya çıkmaya başladı.

Nitekim…

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse’yle sohbet ederken, özel bir seçim hazırlığından söz etti:1.-yazi-icin-ak-parti-il-genclik-kollari-baskani-tarik-kose-002.jpg

“Bursa’da şu anda 18-30 yaş arasında 530 bin genç seçmen var. Bu genç seçmenin 90 bini ilk kez oy kullanacak. İşte bu kitleye yönelik özel bir çalışma hazırlıyoruz.”

Düşüncesi şu:

“Arkadaşlarımızla istişarelerimizde genç seçmen olarak kabul ettiğimiz 500 bin kişiye dokunmak var. Onlara nasıl dokunabileceğimizi konuşuyoruz.”

Hedefi de şu:

“Oylarını alırız ya da alamayız… Biz bu 500 bin genç seçmene mutlaka dokunmak istiyoruz. Çalışmalarımızı bu hedefe göre planlıyoruz.”

Ardından…

Hedefe ulaşabilmek için attıkları ilk adımı da anlattı:

“Bursa’da tüm ilçelerde toplam 1.058 mahallemiz var. Bunların bazılarında genç nüfus maalesef yok. Kalan 850 mahalledeyse Gençlik Kolu Mahalle Başkanlıklarımızı oluşturduk.”

Bir diğer gençlik adımı da üniversitelilere yönelik. Köse şöyle dile getirdi:

“Uludağ Üniversitesi ile Bursa Teknik Üniversitesi’nde yeni öğrenciler için ‘Kampusa Hoş geldin’ stantları açtık.”

Amaçları şu:

“Evlerinden, ailelerinden, çevrelerinden uzaklaşıp üniversite eğitimi için yeni bir kente gelenlerin ‘Bursa’daki arkadaşı’ olmak istiyoruz. Yalnızlık çekmemeleri, sıkıntıya düşmemeleri için ‘aileleri’ olmak istiyoruz.”

Şunu da ekledi:

“Yaptığımız, gençlere yardımcı olma amacıyla tamamen gönüllü hareketi.”

 

AK Parti Nilüfer’de gençlik operasyonu

 

Seçim hazırlıklarına genç seçmene dokunmayı hedefleyen projeyle başlayan AK Parti İl Gençlik Kolları’nda bir yandan da teşkilat düzenlemesi yapılıyor.

Bu noktada…

AK Parti Nilüfer İlçe Gençlik Kolu Başkanı Mehmet Akif Laçiner çalışma temposuna ayak uyduramadığı gerekçesiyle istifasını verdi.

Laçiner’in istifasının kabul edildiğini açıklayan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse, yeni atama için istişarelere başladıklarını söyledi.

 

Geçmişte Kerevit Festivali yapılan Uluabat için kurtarma planı

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyada görülmesi gereken yerler listesinde yer alan Uluabat’ı kirlilikten arındırmak için kolları sıvadığını anlatan haberi okurken geçmişe daldık gitti.

Öyle çok uzak geçmiş de değil, 80’li yılların ortalarında Uluabat Gölü’nde her ilkbahar Kerevit Festivali düzenlenirdi. Gölyazı ve diğer çevre köylerindeki balıkçılar gölden tuttukları kerevitleri mezatta satar, tesislerde şoklanan kerevit ihraç edilirdi.

Sonra…3.-alinur-aktas,-uluabat-temizlek-icin-aritma-plani-001.jpg

Balıkesir’in dağ bölgelerindeki madenlerin atıkları derelerle Uluabat’a gelmeye başladı. Biz de, dönemin Bursa Valisi olan Zekai Gümüşdiş’in kömür ve bor çamurlarıyla mücadelesini anlatan haberler yaptık.

Uluabat’ın derinliği 6 metreye kadar düştüğünde Vali Gümüşdiş’in isyanı hala gözlerimizin önünde.

Gerçi…

Maden tozlarının derelere bırakılmasının engellenmesi, Uluabat tabanını kurtardı, ama bu kez de çevredeki sanayileşme gölü etkiledi.

Büyükşehir suyun temiz kalması için arıtma kurdu, Başkan Aktaş da kolları sıvadı. Fakat burada topyekûn mücadele önemli. O nedenle, Başkan’a destek gerekiyor.

 

Gemlik’in orman köyleri çözüm arıyor

 

4.-yazi-icin-ak-parti-bursa-milletvekili-zafer-isik,-gemlik-ilce-baskani-yasar-islam,-orman-genel-muduru-bekir-karacabey.jpgGerçi… Gemlik daha çok sahilleri nedeniyle yazlık sayfiye olarak bilinir, ama körfezin kuzeyindeki Samanlı Dağları aynı zamanda orman köyleri barındırır.

İşte…

Bu köylerde yaşayanların karşılaştıklarını sorunları Gemlik siyasetinden gelen AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık başkentin gündemine taşıdı.

AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Yaşar İslam ile birlikte Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’i ziyaret eden Işık, orman köyleri için destek istedi.

 

Bursa’da Pembe Gece… Meme kanserine farkındalık buluşması

 

Arzu Karataş’ı bu kentte tanıyanların sayısı hiç de az değil. Acıbadem Bursa Hastanesi kurucu genel müdürü olarak yıllarca sağlık hizmeti verdi, fakat bir anda kanserle karşı karşıya kaldı.

Halen Acıbadem Bodrum Hsatanesi’nin genel müdürlüğünü yürüten Karataş, kanserle savaşı sonrası farkındalığı sağlamak üzere Pembe İzler Derneği’ni kurdu. Bu yolla da kanser tedavisi gören kadınlara destek sağlamaya çalışıyor.

İşte…

Pembe İzler Derneği meme kanserine karşı farkındalık kapsamında Bursa’da Pembe Gece düzenledi. 10 Ekim’de Hilton Otel’de gerçekleşecek gecede Gazeteci Ayşe Arman, Seyyah Saffet Emre Tonguç ve müziğin genç sesi Zeynep Özyılmazel’i eğlenceli bir sohbetle sahnede buluşacaklar.

Ayrıca…

Prof. Dr. Cihan Uras, Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu ve Op. Dr. Dilek Avşar da kadın kanserleriyle ilgili kafa karıştıran konulara açıklık getirecekler.

 

KalDer Başkanı’nda 2 heyecan bir arada

 

6.-yazi-icin-erdal-elbay.jpgErdal Elbay’ı yıllardır tanırız. KalDer Bursa Şubesi Başkanı olarak önemli etkinliklere imza attı, Kalite ve Mükemmellik ödülleri dağıttı. Nilüfer Özlüce bölgesinde de KalDer’e mükemmel bir yönetim binası kazandırdı.

Açılışı yarın yapılacak bina için son hazırlıklar sürerken, Başkan Elbay dün başka bir gelişmenin tarafı oldu ve Akyapak Makine’nin genel müdürlüğünü üstlendi.

Böylece, iki heyecanı bir arada yaşadı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.