1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. İnegöl-Bursa cep yakıyor
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

İnegöl-Bursa cep yakıyor

A+A-

İnegöl` de okuyan meslek yüksekokulu öğrencileriyiz. Okuldan arta kalan boş zamanlarımızı değerlendirmek, bir sosyal etkinliğe katılmak üzere Bursa`ya gitmemiz mali açıdan bizler için yük olmakta.

 Öyle ki İnegöl-Bursa arasında çalışan özel otobüslerde gidiş 8 Tl, dönüş 8 Tl olmak üzere 16 TL ödüyoruz. Bursa` ya gittiğimizde ise metro ve otobüsler için ödediğimiz ücretlerl de eklersek en az 20 Tl`yi bulmakta. Buna yeme içmeyi de ilave edersek cebimizden çıkan para bizler için sarsıcı nitelikte. Zaten kısıtlı imkanlarla okumaya çalışıyoruz. Buna yol masrafları da binince çaresiz kalıyoruz.

 

 

İnegöl` ün büyükşehir sınırlarına alınması sırasında hayli sevinmiştik. En azından toplu taşımacılıkta sarı ya da yeşil otobüslerin sefere konulacağını, bilet ücretlerinin de ekonomik olacağını düşünüyorduk. Ancak aradan aylar geçmesine rağmen bu uygulama gerçekleşmedi.

Sadece bizleri değil iş için ya da hastane için haftanın birkaç gününde Bursa`ya gidip gelmek zorunda kalan vatandaşları da aynı yüksek ücret etkilemektedir. Sesimize kulak verilmesini, gerek biz öğrencileri gerekse vatandaşları bu sıkıntıdan kurtaracak toplu taşımacılık uygulamasını Büyükşehir Belediyesi` nin başlatmasını istiyoruz.

Yüksekokul öğrencileri

 

Kaldırım isteğimiz karşılık bulmuyor

 

 

Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi Çamlık Sokak`ta ikamet etmekteyim. Sokaktaki kaldırım düzenlemesi zamanında gayet güzel. Fakat sokağın aşağısına doğru olan bölge nedense yapılmamış ve çok kötü bir görüntü oluşturmakta. Ayrıca kaldırımda yürümek isteyen veya engelli insanlar yol kenarına park eden araçlar yüzünden yolun ortasından yürümek zorunda kalıyorlar. Bu da büyük bir tehlike arz ediyor.

Bu bölgedekaldırım yapılması için defalarca Nilüfer Belediyesi`ne gerek yazılı gerekse e-posta yolu ile defalarca müracatımız oldu. Ancak `planlarımızın incelemesi` var denip yıllarca aynı şekilde kaldı.

Kaldırım adeta moloz çöplüğüne döndü. Nilüfer Belediyesi`nden bir destek ve uygulama görmediğimiz için konuyu buraya taşımaya karar verdim. Bir an önce gerekli departmanların bu bölgeyi kaldırım haline getirmesini istiyoruz.

Mahalle sakini

 

 

Ağacın içindeki tehlike

 

 

Emek Mahallesi`nde oturuyorum. Okul Caddesi ile Osmanağa Caddesi köşe birleşiminde çınar ağacı dalları arasında elektrik direği var. Okul yolu olduğundan öğrenciler için tehlikeli olabilir. Enerji olup olmadığını bilmiyorum. Ama yağmurlu havalarda her an yapraklar kısa devre yapabilir. Dolayısıyla çevresi için ölümcül tehlikeye yol açabilir. Önümüzdeki günlerden itibaren artık kış şartları kendisini iyice hissettirecek. Şimdiden tedbir alınmasını duyarlı bir vatandaş olarak istiyorum. Yalnız yetkililerden ricam ağacın kesilmesi değil, yaprakların budanmasıdır. 

Arif CEYLANER

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.