İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmaya hazırlanıyor

İngiltere Türkiye’yi seyahat edilmemesi gereken ülkeler listesinden çıkarmaya hazırlanıyor.

İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmaya hazırlanıyor

İngiltere hükümeti aralarında Türkiye’nin de bulunduğu onlarca ülkeyi koronavirüs tecrit önlemleri kapsamında başlatılan ve seyahati zorlaştıran kırmızı listeden çıkarmaya hazırlanıyor.

Reuters’ın The Times gazetesine dayandırdığı haberinde bu ülkelerden gelen yolcular yapılacak değişiklikten sonra karantinaya girmek zorunda kalmayacak.

Habere göre konuyla ilgili bakanlıklar bugün yapacakları açıklamayla kırmızı-sarı-yeşil listeden oluşan uluslararası seyahat kısıtlama düzenlemesini basitleştirecek. Yeni düzende ülkeler ya kırmızı ya da yeşil listede yer alacak.

Habere göre İngiltere’ye dönüşte karantina zorunluluğu bulunan ülkelerin yer aldığı kırmızı listedeki ülke sayısı da yarıya düşürülecek. Böylece iki doz aşı olmuş yolcular çoğu ülkeye rahatça gidip gelebilecekler.

The Times tam aşılı olan yolcuların İngiltere’ye döndüklerinde PCR testi olması ve seyahatten en fazla 72 saat önce test yaptırılması zorunluluğunun da kaldırılacağını bildirdi.

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı henüz konuya ilişkin bir açıklama yapmadı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X