1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. İnsansız hava aracı projesi yapan liselileri Cumhurbaşkanı çağırdı!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

İnsansız hava aracı projesi yapan liselileri Cumhurbaşkanı çağırdı!

A+A-

İlk adımı… 4 Ekim günü bu sütunlardan duyurduk. AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolu bünyesinde yeni seçmen adıyla lise birimi oluşturuldu.

Bu birim için yapılan toplantıda, Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri insansız hava aracı projesi hazırladıklarını, en büyük hayallerinin bunu üretebilmek olduğunu söylediler ve destek istediler.

Bunun üzerine…

AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolu Başkanı Hakan Köprülüoğulları gençleri BUTGEM Sorumlusu Fahrettin Gülener’le bir araya getirdi.

Sonra da…

Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi yönetimiyle insansız hava aracı üretiminin nasıl yapılabileceği görüşüldü.

Sürpriz adım ise geçen cumartesi yaşandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın çocuklarının düğün töreni için Bursa’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündüz de, adı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değişen Şehreküstü Meydanı’nda toplu açılış ve miting yaptı.

O mitingde…

Osmangazi Gençlik Kolu ile birlikte lise birimindeki gençler de ön sıradaydı. Erdoğan konuşmasını bitirdikten sonra, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun yanına geldi ve Osmangazi gençlerini gösterdi.

Gösterirken de…

Liseli gençlerin insansız hava aracı projesinden söz etti. Konu Erdoğan’ın ilgisini çekince, “Valiliğe gelsinler” dedi. Gençleri heyecanlandıran buluşma da Bursa Valiliği ziyareti sırasında gerçekleşti.

Buluşmada…

AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolu Başkanı Hakan Köprülüoğulları ve yönetiminden Teşkilat Başkanı Samet Arabacıoğlu ile Lise Sorumlusu Alican Göç vardı.

Projeyi hazırlayan gençlerin temsilcileriyle birlikte Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi yönetimi ve Uçak Bölümü öğretmenleri kısa bir sunum yaptılar.

Çok etkilenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, elini Köprülüoğulları’nın omzuna koyup “Bak evladım…” diye başladı ve şunu söyledi:

Siz bu ekiple Ankara’ya gelin, orada detaylı konuşalım.”

Hatta…

Başdanışmanı Mustafa Varank’a dönüp gençlere randevu vermesini de istedi.

AK Parti Osmangazi Gençlik Kolu Başkanı Hakan Köprülüoğulları’nı arayıp son durumu sorduk. Şu bilgiyi verdi:

Sayın Varank’ı arayıp randevu istedik. Şimdi davet bekliyoruz.”

Şunu da ekledi:

Yeni seçmenler için oluşturduğumuz lise birimimizdeki öğrencilerin geliştirdiği projeyi Sayın Cumhurbaşkanımız çok önemsedi. Bizim de üretimi için umudumuz arttı, moral bulduk.”


 

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

 

Yaşadığımız süreç, ilk ve son sözü halkın söylediği yönetim sisteminin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Birlik ve güçlü olduğumuzda neler başarabileceğimizi de hem gördük, hem dünyaya bir kez daha gösterdik.

O nedenle…

Türk halkına cumhuriyeti armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnet borcumuz var.

93. kuruluş yıldönümünde, cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak için söz veriyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.


 

Memur sendikacılığı zor iş: Hakkında açılmış 14 dava var

 

Şunu artık herkes görüyor… Bursa’da eğitimle ilgili eleştiri ve önerileri Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu gündeme getiriyor.

O nedenle…

Ne zaman eğitimle ilgili bir sorun olsa ya da gündeme gelse, Türkoğlu’nun çıkıp bir şeyler söylemesi bekleniyor. Açıkçası, biz gazetecilerin aklına da böyle zamanlarda ilk Selçuk Türkoğlu geliyor.

Ne var ki…

Yapılan konuşmalar, ortaya konan eleştiriler, ya da getirilen öneriler bazen pek hoşa gitmiyor. Bu gibi durumlarda karşı açıklamaların yanı sıra, hukuki yollara da başvuruluyor.

Yani…

Davalar açılıyor, ilgili makamlara şikayetler ediliyor.

Nitekim…

Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı ve aynı zamanda Kamu-Sen İl Temsilcisi olan Selçuk Türkoğlu’nun şu sıralarda tam 14 davası var. Yeni davaları için de karakol karakol gezip Cumhuriyet Savcılığı’nın istediği ifadeleri veriyor.

İlginçtir…

Kendisi hiç bahsetmiyor, ama memur sendikacılığında kimsenin başına gelmeyen bir sıkıntıyı yaşadığını da biz çok iyi biliyoruz.

Daha 2 ay önce…

Okul müdürlerine puan verilmesi sırasında tam puan alanlara yönelik soruları nedeniyle polis Türk Eğitim-Sen bürosunu basıp arama yaptı, Selçuk Türkoğlu’nun telefonuna da el koydu.

Bu da sendikacılık tarihinde bir ilk oldu.


 

Acemler’de polis kapattığı yolu açtı

 

Acemler’de, Çekirge’ye çıkan Zübeyde Hanım Caddesi ile stadyumun önünden geçen Hayran Caddesi’ni birbirine bağlayan ve Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası ile Polisevi arasında kalan yol 3.5 aydır kapalıydı.

Çünkü…

FETÖ operasyonlarında gözaltına alınanların sorguları buradaki Emniyet birimlerinde yapılıyordu ve polis de güvenlik nedeniyle yolu trafiğe kapatmıştı.

Acemler trafiğini olumsuz etkileyen bu uygulamaya Emniyet Müdürlüğü son verdi ve yol açıldı.


 

Bursa’yı Büyütenler…

 

​Olay’ın her biri kent belliği özelliği taşıyan dergilerine bir yenisi eklendi. Bugün Olay okurlarının gazeteleriyle birlikte sahip olacakları Bursa’yı Büyütenler bu kentin gelişimine hizmet edenlerin öykülerini anlatıyor.

Gerçi…

Dergi dedik, ama alışılmış dergiciliğin ötesinde yayın ortaya çıktığa da gerçek. Onun için, kitaplıklardaki yerini alacak.


 

Nail Güreli’nin ardından

 

​Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden önceki akşam Nail Güreli’nin vefatını bildiren mesaj gelince anılara daldık.

1982 yılında Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı olduğunda tanıştık. Biz de Bursa Şubesi başkan yardımcısıydık.

Sonra bir dönem Bursa’da yaşadı. TGC başkanı olarak da toparlayıcıydı. Allah rahmet eylesin. İyi bir gazeteci, iyi bir dosttu.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.