İrgil, Bursa Kız Lisesi’ndeki iddiaları Bakan Yılmaz’a sordu

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Bursa Anadolu Kız Lisesi Müdürü Z.Ö. hakkında sosyal medyada yeralan iddiaları soru önergesiyle meclise taşıdı.

İrgil, Bursa Kız Lisesi’ndeki iddiaları Bakan Yılmaz’a sordu

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Bursa Anadolu Kız Lisesi Müdürü Z.Ö. hakkındaki özellikle sosyal medyada yeralan iddialarla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi. CHP’li İrgil, soru önergesinde şunları yöneltti:

‘Okul Müdürü hakkında bakanlığınca açılmış bir soruşturma var mıdır? Varsa hakkındaki iddialar ve soruşturma sonuçları nelerdir? Bursa Anadolu Kız Lisesi’nde öğrencileri korkutarak öğretmenler hakkında tutanaklar tutturulduğu iddiaları doğru mudur?  Belediye sponsorluğunda düzenlendiği belirtilen iftar organizasyonunda, iftar yemeği biletlerinin okulun yatılı öğrencilerine, yani beslenme ve barınma dahil tüm giderleri devlet tarafından karşılanması gereken bu öğrencilere 20 lira karşılığında satıldığı ve biletleri para ödeyerek satın alan öğrencilerin ‘fazla katılım nedeniyle yemeğin yetişmediği’ gerekçesiyle aç kaldıkları iddiaları doğru mudur?  Para ödedikleri halde iftar yemeği yiyemeyen öğrencilerin bu durumu protesto etmek amacıyla İzmir Marşı’nı söyledikleri için, o öğrencilerin cezalandırılarak yatakhaneye kilitlendiği ve sonrasında ‘Vatan haini’ ve ‘edepsiz’ ilan edilerek ağır hakaretlere maruz kaldıkları iddiaları doğru mudur?

İNCELEME BAŞLATILDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil’in, Bursa Anadolu Kız Lisesi Müdürü Z.Ö. hakkında soru önergesi olarak, TBMM’ne taşıdığı iddialarla ilgili olarak inceleme başlattı. Yetkililer, konunun gündeme gelmesiyle bakanlık tarafından görevlendirilen müfettişlerin başlattığı incelemenin devam ettiğini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X