1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. İş makineleri yolu bitirmeden ayrıldı
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

İş makineleri yolu bitirmeden ayrıldı

A+A-

Nilüfer ilçesi Altınşehir Mahallesi Çetin Emeç Caddesi' nin asfalt ve tretuvar işlerinin 2011 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması yönünde meclis kararı olmasına rağmen bu yol bu zamana kadar çeşitli nedenlerle bir türlü yapılamadı. Genel seçimler öncesi çalışmalara Büyükşehir Belediyesine ait iki makine, üç beş kamyonla başlandı, biraz hafriyat işleri yapıldı sonra makine ve kamyonlar başka yere gitti. Bir süre sonra tekrar geldi, biraz daha çalışma yaptıktan sonra tekrar gitti.

Şu anda yolda hiçbir çalışma yapılmamaktadır. Yolun durumu çok kötü, toz duman içinde çukurlarla ve mıcır malzeme ile dolu bir vaziyettedir. Caddeye cepheli evler ve sakinlerinin sağlıkları, araçları aşırı tozdan dolayı zarar görmekte.

Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığı' nca bu yolun yapımına tekrar en kısa zamanda başlanarak tamamlanmasını bekliyoruz. Ayrıca çevre düzenlemesinin yapılmasını, aydınlatma lambalarının da konularak yolun bir an önce hizmete açılmasını istiyoruz.

Altınşehir Mah. Sakinleri

 

Orhan Veli'yi görmek istiyoruz
 

Gemlik'e doğru giderken Atatepe yakınlarında Orhan Veli'nin meşhur dizesi olan "Gemlik'e doğru denizi göreceksin,sakın şaşırma!"yazılı levhası bulunuyordu. Bizler buradan her geçişimizde Bursa'yı dizelerinde işleyen bu şairle övünüyorduk.

Bir zaman sonra bilindiği üzere Gemlik Belediye Başkanı dizelerin yanına fotoğrafını koydurdu. Başkanın fotoğrafının Orhan Veli'nin dizelerinin yanında yer almasına Bursalı olarak bizler de anlam veremedik. Ardından levha bütünüyle kaldırıldı.

Orhan Veli'nin dizelerinin yer aldığı levhanın büyülterek eski yerine koyulmasını, dizelerin sahibi olan Orhan Veli 'nin kendi fotoğrafının levhada yer almasını istiyoruz. Teşekkürler.

İsminin yayımlanmasını istemiyor

 

Kestel' de hastane özlemi
 

Artık iş ciddiyete bindi, hastane işimiz için gerekli adımlar atıldı. Bu konuda sıkıntılarımızı ve şikayetlerimizi her defasında köşenizde yer vererek desteğinizi esirgemediniz. İlçe sakinleri olarak hastanemize kavuşma yolunda ilginizden dolayı teşekkür ediyoruz. Bakan Mehmet Müezzinoğlu' nun imzaladığı protokol bizleri mutlu etti. Ahmet Vefik Paşa Mahallesi' nde 125 yataklı olacak hastanemizin kısa zamanda yapımını bekliyoruz. Bu arada 30 milyon lira tutan yapım bedelinin yarısını üstlenen işadamı Feridun Kahraman'a da şükranlarımızı sunuyoruz.

Kadir ÇETİN

 

Kalkış saati 06.30
 

Olay Gazetesi Söz Sizde Köşesi’nde, “İlk kalkış öne çekilsin” başlıklı yazı ilgili birimler tarafından incelenmiştir.

Demirtaş - Şehir merkezi güzergahında hizmet veren 17/D hattının Demirtaş D2013 Barbaros Camii durağından hafta içi ilk kalkış saati 06:30 dur. Saat 06:45 kalkışı yalnızca cumartesi günü yapılmaktadır.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.