1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İşte AK Parti Bursa Milletvekili aday listesi
İşte AK Parti Bursa Milletvekili aday listesi

İşte AK Parti Bursa Milletvekili aday listesi

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekili aday listesinde ikinci sırada yer aldı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu listede ilk sırada.

A+A-

AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, partisinin Bursa'daki milletvekili aday listesini açıkladı. Faruk Çelik ise Urfa'dan aday gösterildi. 

İŞTE AK PARTİ BURSA ADAY LİSTESİ


1 - Mehmet Müezzinoğlu,

2 - Efkan Ala,

3 - Emine Yavuz Gözgeç,

4 - Cemalettin Kani Torun,

5 - Hüseyin Şahin

6 - İsmail Aydın,

7 - Zekeriya Birkan,

8 - Hakan Çavuşoğlu,

9 - Bennur Karaburun,

10 - Muhammed Müfit Aydın,

11 - Osman Mesten,

12 - Mustafa Esgin,

13 - Ahmet Kılıç,

14 - Cennet Cankılıç,

15 - Harun Akın,

16 - Bülent Büke,

17 - Murat Çakır,

18 - Dinçer Akyel



AK PARTİ LİSTELERİ YSK'YA TESLİM ETTİ

AK Parti, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sundu.

Listeye göre AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya 1. sıradan aday oldu. Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Ankara 1. Bölge 1. sıradan, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da Ankara 1. Bölge 2. sıradan AK Parti listesine girdi.

 

Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek Ankara 2. Bölge 1. sıradan, MHP'den istifa eden Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de Ankara 2. Bölge 2. sıradan aday oldu.

 

Listede Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Afyonkarahisar, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Gaziantep, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Bursa birinci sırada yer aldı.

 

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Adana, eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Giresun, eski Sağlık Bakanı RecepAkdağ Erzurum, eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Mersin birinci sırada, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ise Bursa ikinci sırada aday gösterildi.

 

İŞTE AK PARTİ'NİN İL İL ADAY LİSTESİ

Ankara 1. Bölge

1 - Ali Babacan

2 - Yalçın Akdoğan

3 - Ahmet Gündoğdu

4 - Ali İhsan Arslan

5 - Jülide Sarıeroğlu

6 - Murat Alparslan

7 - Ertan Aydın

8 - Fatih Şahin

9 - Tülay Selamoğlu

10 - Barış Aydın

11 - Ercan Kınacı

12 - Fahri Usta

13 - Devlet Şankazan

14 - Mehtap Toruntay

15 - Hüseyin Ulusal

16 - Hayri Çağır

17 - Emire Balkan

18 - Mehmet Ali Canlı

 

Ankara 2. Bölge

1 - Cemil Çiçek

2 - Yıldırım Tuğrul Türkeş

3 - Emrullah İşler

4 - Ahmet İyimaya

5 - Lütfiye Selva Çam

6 - Vedat Bilgin

7 - Aydın Ünal

8 - Nevzat Ceylan

9 - Ayhan Yılmaz

10 - Mahmut Sami Mallı

11 - Ahmet Baba

12 - Murat Yıldırım

13 - Neslihan Cenk

14 - Mehmet Akif Kalaycı

 

İstanbul 1. Bölge

1 - İsmail Kahraman

2 - Mustafa Ataş

3- Mihrimah Belma Satır

4 - Erol Kaya

5 - Ahmet Berat Çonkar

6 - Berat Albayrak

7 - İsmet Uçma

8 - Metin Külünk

9 - Ravza Kavakcı Kan

10 - Azmi Ekinci

11- Osman Boyraz

12 - Hasan Turan

13 - Hasan Sert

14 - Mehmet Ali Pulcu

15 - Hurşit Yıldırım

16 - Hulusi Şentürk

17 - Orhan Birdal

18 - Şebnem Kocakelçi

19 - Hakkı Şanlı

20 - Erdal Yılmaz

21 - Ayşe Kartal

22 - Mustafa Demiral

23 - Mustafa Özmen

24 - Hacer Aktürk

25 - Alim Erdemir

26 - Coşkun Koç

27 - Hasan Ekmen

28 - Ayser Soy

29 - Muhammet Ali Kumru

30 - Mehmet Hüsrev

31 - Ramazan Bulum

 

İstanbul 2. Bölge

1 - Hayati Yazıcı

2 - Volkan Bozkır

3 - Burhan Kuzu

4- Ayşe Nur Bahçekapılı

5 - Fatma Betül Sayan Kaya

6- Ekrem Erdem

7 - Aziz Babuşcu

8 - Durmuş Ali Sarıkaya

9 - Şirin Ünal

10 - Fatma Benli

11 - Hüseyin Bürge

12 - Haydar Ali Yıldız

13 - Ahmet Hamdi Çamlı

14 - Markar Eseyan

15 - Oktay Saral

16 - Cemal Vanlıoğlu

17 - Ayşegül Esra Atik

18 - Perihan Toğay

19 - Erol Adayılmaz

20 - Yavuz Değirmenci

21 - Gülver Erdem

22 - Mehmet Akif Köse

23 - Ömer Faruk Aydemir

24 - Buğra Babur

25 - Mahmut Bayat

26 - Emre Ete

 

İstanbul 3. Bölge

1 - Mehmet Mehdi Eker

2 - Mustafa Şentop

3 - Mehmet Doğan Kubat

4 - Serap Yaşar

5 - Feyzullah Kıyıklık

6 - Mehmet Muş

7 - Nureddin Nebati

8 - Mehmet Metiner

9 - Harun Karaca

10 - Tülay Kaynarca

11 - Mustafa Yeneroğlu

12 - Erkan Kandemir

13 - Halis Dalkılıç

14- Mürteza Zengin

15 - Yıldız Seferinoğlu

16 - Abdullah Başçı

17 - Yunus Ergüne

18 - Tülin Mazlumoğlu Kestane

19 - Ahmet Aydın

20 - Hatice Kübra Öztürk

21 - Abdullah Sadıksoy

22- Müzemmil Hevadpal

23 - Resul Kurt

24 - Yeşil Aytulum Turut

25 - Zekiye Çapan

26 - Murat Çelik

27 - Memet Emin Ertekin

28 - Hasene Çapar

29 - Haşim Taşkıran

30 - Yasin Zülbaharoğlu

31 - Hüseyin Koyuncu

 

İzmir 1. Bölge adayları

1 - Binali Yıldırım

2 - Mahmut Atilla Kaya

3 - Hüseyin Kocabıyık

4 - Necip Kalkan

5 - Cemal Bekle

6 - Ayşe Engür

7 - Fevzi Bayram

8 - Maksut Karaosman

9 - Mehmet İlkbahar

10 - Gürbüz Akbulut

11 - Zerrin Kara

12 - Ahmet Eroğlu

13 - Enes Uzunlar

 

İzmir 2. Bölge

1 - Fatma Seniha Nükhet Hotar

2 - Mustafa İbrahim Turhan

3 - Hamza Dağ

4 - Kerem Ali Sürekli

5 - Nesrin Ulema

6 - Tansu Kaya

7 - Bilal Kırkpınar

8 - Ali Sedat Şenbaş

9 - Meltem Ergin

10 - Veysel Güldoğan

11 - Emin Sefa Kayacan

12 - Hale Yıldız

13 - Cemal Bahçıvan

 

Adana

1- Ömer Çelik

2- Necdet Ünüvar

3- Fatma Güldemet Sarı

4- Talip Küçükcan

5- Mehmet Şükrü Erdinç

6- Tamer Dağlı

7- Mehmet Sağlam

8- Ahmet Zenbilci

9- Müberra Kara

10- Hasan Hüseyin Kuşcu

11- Hasan Berzan Toprak

12- Zekeriye Yıldızoğlu

13- Mehmet Akif Dostbil

14- İbrahim Dölek

 

Adıyaman

1- Ahmet Aydın

2- Adnan Boynukara

3- İbrahim Halil Fırat

4- Salih Fırat

5- Yakup Taş

 

Afyonkarahisar

1- Veysel Eroğlu

2- Ali Özkaya

3- Hatice Dudu Özkal

4- Mehmet Koca

5- Cengiz Sağlam

 

Ağrı

1- Cesim Gökçe

2- İsmail Oğur

3- Erhan Tenekeci

4- Zeynel Abidin Çakır

 

Amasya

1- Mehmet Naci Bostancı

2- Haluk İpek

3- Avni Erdemir

 

Antalya

1- Mevlüt Çavuşoğlu

2- Mustafa Köse

3- Hüseyin Samani

4- Gökcen Özdoğan Enç

5- Sena Nur Çelik

6- İbrahim Aydın

7- Atay Uslu

8- İbrahim Türkiş

9- Işılay Işıldar Can

10- Hakkı Beşkazalı

11- Ercan Mekteplioğlu

12- İzzet Yılmaz

13- Murtaza Tamyürek

14- Mustafa Akdeniz

 

Artvin

1- İsrafil Kışla

2- Hayrettin Gülbin

 

Aydın

1- Mehmet Erdem

2- Abdurrahman Öz

3- Mustafa Savaş

4- Ersin Esenlik

5- Metin Yavuz

6- Hilmi Yıldırım

7- Hakan Çağlar Erürker

 

Balıkesir

1- Mahmut Poyrazlı

2- Sema Kırcı

3- Ali Aydınlıoğlu

4- Kasım Bostan

5- Mustafa Canbey

6- Emin Mehmet Karatan

7- Hasan Demiraslan

8- Hasan Şafak

 

Bilecik

1- Halil Eldemir

2- Ramazan Kurtulmuş

 

Bingöl

1- Cevdet Yılmaz

2- Enver Fehmioğlu

3- Yusuf Coşkun

 

Bitlis

1- Vedat Demiröz

2- Mehmet Zeki Peker

3- Ahmet Çelik

 

Bolu

1- Ali Ercoşkun

2- Fehmi Küpçü

3- Fatih Metin

 

Burdur

1- Bayram Özçelik

2- Reşat Petek

3- Kamil Özcan

 

Bursa

1- Mehmet Müezzinoğlu

2- Efkan Ala

3- Emine Yavuz Gözgeç

4- Cemalettin Kani Torun

5- Hüseyin Şahin

6- İsmail Aydın

7- Zekeriya Birkan

8- Hakan Çavuşoğlu

9- Bennur Karaburun

10- Muhammet Müfit Aydın

11- Osman Mesten

12- Mustafa Esgin

13- Ahmet Kılıç

14- Cennet Cankılıç

15- Harun Akın

16- Bülent Büke

17- Murat Çakır

18- Dinçer Akyel

 

Çanakkale

1- Bülent Turan

2- Ayhan Gider

3- Jülide İskenderoğlu

4- Mehmet Özkurnaz

 

Çankırı

1- Muhammet Emin Akbaşoğlu

2- Hüseyin Filiz

 

Çorum

1- Salim Uslu

2- Ahmet Sami Ceylan

3- Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt

4- Bekir Horuz

 

Denizli

1- Nihat Zeybekci

2- Sema Ramazanoğlu

3- Şahin Tin

4- Cahit Özkan

5- Osman Yüceliş

6- Emin Okkaya

7- Muhammed Bekir Ege

 

Diyarbakır

1- Mehmet Galip Ensarioğlu

2- Ebubekir Bal

3- Yunus Memiş

4- Beran Çelik

5- Tahsin Arslan

6- Netice Arslan

7- Şafak Yontürk

8- Alaattin Parlak

9- Mehmet Fatih Kayhan

10- Aziz Alper Biten

11- Neşet Özden

 

Edirne

1- Rafet Sezen

2- Mustafa Mercan

3- Fahrettin Savcı

 

Elazığ

1- Tahir Öztürk

2- Metin Bulut

3- Ömer Serdar

4- Ejder Açıkkapı

 

Erzincan

1- Sebahattin Karakelle

2- Serkan Bayram

 

Erzurum

1- Recep Akdağ

2- Mustafa Ilıcalı

3- Zehra Taşkesenlioğlu

4- İbrahim Aydemir

5- Orhan Deligöz

6- Ahmet Yaptırmış

 

Eskişehir

1- Nabi Avcı

2- Harun Karacan

3- Emine Nur Günay

4- Yetkin Tetik

5- Ali Demirel

6- Yılmaz Altın

 

Gaziantep

1- Mehmet Şimşek

2- Abdulhamit Gül

3- Ahmet Uzer

4- Şamil Tayyar

5- Canan Candemir Çelik

6- Abdullah Nejat Koçer

7- Abdulkadir Yüksel

8- Mehmet Erdoğan

9- Ali Şahin

10- Fikret Murat Tural

11- Muhammed Hakan Tanrıöver

12- Selami Yetkinşekerci

 

Giresun

1- Nurettin Canikli

2- Cemal Öztürk

3- Sabri Öztürk

4- Adem Tatlı

 

Gümüşhane

1- Hacı Osman Akgül

2- Cihan Pektaş

 

Hakkari

1- Ahmet Budak

2- Emrullah Gür

3- Abdulmecit Tarhan

 

Hatay

1- Adem Yeşildal

2- Orhan Karasayar

3- Mehmet Öntürk

4- Fevzi Şanverdi

5- Hacı Bayram Türkoğlu

6- Filiz Özçörekçi

7- İbrahim Naci Yapar

8- Mehmet Hacıoğlu

9- Canan Kahraman

10- Ahmet Demirtaş

 

Isparta

1- Süreyya Sadi Bilgiç

2- Sait Yüce

3- Haydar Kemal Kurt

4- Gülsüm Tunçbilek

 

Mersin

1- Lütfi Elvan

2- Yılmaz Tezcan

3- Ali Cumhur Taşkın

4- Hacı Özkan

5- Zeynep Gül Yılmaz

6- Alpaslan Gürgenç

7- Halit Çortul

8- Taner Boz

9- Nafiz Deniz

10- Koral Parça

11- Adem Ali Keskin

 

Kars

1- Ahmet Arslan

2- Yusuf Selahattin Beyribey

3- Suat Ögel

 

Kastamonu

1- Hakkı Köylü

2- Metin Çelik

3- Murat Demir

 

Kayseri

1- Mehmet Özhaseki

2- Taner Yıldız

3- Mustafa Elitaş

4- İsmail Tamer

5- Hülya Nergis

6- İsmail Emrah Karayel

7- Sami Dedeoğlu

8- Avşar Aslan

9- Kadir Can Gökalp

 

Kırklareli

1- Selahattin Minsolmaz

2- Turhan Altıntel

3- Aytaç Aksoy

Kırşehir

1- Salih Çetinkaya

2- Mikail Arslan

 

Kocaeli

1- Fikri Işık

2- Radiye Sezer Katırcıoğlu

3- Zeki Aygün

4- İlyas Şeker

5- Mehmet Akif Yılmaz

6- Sami Çakır

7- Cemil Yaman

8- Ayşe Müge Olşen

9- Halit Çokan

10- Erkan Aksoy

11- Şener İnce

 

Konya

1- Ahmet Davutoğlu

2- Mustafa Baloğlu

3- Hüsnüye Erdoğan

4- Ahmet Sorgun

5- Ziya Altunyaldız

6- Muhammet Uğur Kaleli

7- Leyla Şahin Usta

8- Mehmet Babaoğlu

9- Abdullah Ağralı

10- Halil Etyemez

11- Hacı Ahmet Özdemir

12- Ömer Ünal

13- Mustafa Efe

14- Ahmet Özdoğan

 

Kütahya

1- Mustafa Şükrü Nazlı

2- Vural Kavuncu

3- İshak Gazel

4- Ahmet Tan

 

Malatya

1- Öznur Çalık

2- Taha Özhan

3- Mustafa Şahin

4- Nurettin Yaşar

5- Bülent Tüfenkci

6- Ufuk Önalan

 

Manisa

1- Selçuk Özdağ

2- Recai Berber

3- Uğur Aydemir

4- Murat Baybatur

5- İsmail Bilen

6- Güzide İçen Kasap

7- Ergün Karaoğlu

8- Ozan Erdem

9- Nevzat Büküm

 

Kahramanmaraş

1 - Mahir Ünal

2 - Veysi Kaynak

3 - Nursel Reyhanlıoğlu

4 - Celalettin Güvenç

5 - Mehmet Uğur Dilipak

6 - Mehmet İlker Çitil

7 - İmran Kılıç

8- Oğuzkan Güzel

 

Mardin

1- Orhan Miroğlu

2- Süleyman Bölünmez

3- Süleyman Çelik

4- Abdullah Erin

5- Veysi Kaya

6- Ahmet Kaya

 

Muğla

1- Hasan Özyer

2- Nihat Öztürk

3- Elvan Göçer

4- Muhittin Kayabaşı

5- Mehmet Tire

6- İsmail Baykal

 

Muş

1- Mehmet Emin Şimşek

2- Abdulselam Er

3- Medeni Çağlar

 

Nevşehir

1- Mustafa Açıkgöz

2- Murat Göktürk

3- Ebubekir Gizligider

 

Niğde

1- Alpaslan Kavaklıoğlu

2- Erdoğan Özegen

3- Yaşar Ataç

 

Ordu

1- Numan Kurtulmuş

2- Oktay Çanak

3- Metin Gündoğdu

4- Ergün Taşcı

5- Mehmet Kara

 

Rize

1- Hasan Karal

2- Hikmet Ayar

3- Osman Aşkın Bak

 

Sakarya

1- Ayhan Sefer Üstün

2- Şaban Dişli

3- Mustafa İsen

4- Ali İhsan Yavuz

5- Recep Uncuoğlu

6- Nuray Sağıroğlu

7- Recep Hacıeyüpoğlu

 

Samsun

1- Akif Çağatay Kılıç

2- Çiğdem Karaaslan

3- Ahmet Demircan

4- Fuat Köktaş

5- Hasan Basri Kurt

6- Orhan Kırcalı

7- Yılmaz Hocaoğlu

8- Hüseyin Avni Çatal

9- Adem Tuncer

 

Siirt

1- Yasin Aktay

2- Feyzi Sevgili

3- Lokman Özcan

 

Sinop

1- Nazım Maviş

2- Cengiz Tokmak

 

Sivas

1- İsmet Yılmaz

2- Hilmi Bilgin

3- Selim Dursun

4- Mehmet Habib Soluk

5- Hakan Akkaş

 

Tekirdağ

1- Mustafa Yel

2- Ayşe Doğan

3- Metin Akgün

4- Ali Gümüş

5- Ömer Karadeniz

6- Adnan Argan

 

Tokat

1- Coşkun Çakır

2- Zeyid Aslan

3- Celil Göçer

4- Yusuf Beyazıt

5- Mustafa Arslan

 

Trabzon

1- Süleyman Soylu

2- Muhammet Balta

3- Ayşe Sula Köseoğlu

4- Adnan Günnar

5- Salih Cora

6- Ergin Aydın

Tunceli

1- Metin Levent Yıldız

2- Ali Ulvi Seyrek

 

Şanlıurfa

1- Faruk Çelik

2- Mehmet Kasım Gülpınar

3- Halil Özcan

4- Ahmet Eşref Fakıbaba

5- Mehmet Ali Cevheri

6- Mehmet Akyürek

7- İbrahim Halil Yıldız

8- Mahmut Kaçar

9- Kemalettin Yılmaztekin

10- Abdurrahman Nüvit Yetkin

11- Mehmet Fatih Aksoy

12- Mehmet Arkan

 

Uşak

1- Mehmet Altay

2- Alim Tunç

3- Hüseyin Keskin

 

Van

1- Beşir Atalay

2- Burhan Kayatürk

3- Vahdettin İnce

4- Fatih Çiftci

5- Kayhan Türkmenoğlu

6- Ebubekir Kaçmaz

7- Faruk Alpaslan

8- Ferman Yıldırım

 

Yozgat

1- Bekir Bozdağ

2- Abdulkadir Akgül

3- Ertuğrul Soysal

4- Yusuf Başer

 

Zonguldak

1- Hüseyin Özbakır

2- Faruk Çaturoğlu

3- Özcan Ulupınar

4- Akın Kaymak

5- Aytekin Kazancı

 

Aksaray

1- İlknur İnceöz

2- Cengiz Aydoğdu

3- Mustafa Serdengeçti

 

Bayburt

1- Naci Ağbal

2- Şahap Kavcıoğlu

 

Karaman

1- Recep Konuk

2- Recep Şeker

 

Kırıkkale

1- Ramazan Can

2- Abdullah Öztürk

3- Mehmet Demir

 

Batman

1- Ataullah Hamidi

2- Ziver Özdemir

3- Murat Çiçek

4- Adile Gürbüz

 

Şırnak

1- Arslan Tatar

2- Ömer Demir

3- Cihan Güven

4- Seyhan Akı

 

Bartın

1- Yılmaz Tunç

2- Ahmet Bensiz

 

Ardahan

1- Orhan Atalay

2- Yunus Baydar

 

Iğdır

1- Nurettin Aras

2- Mustafa Buluş

 

Yalova

1- Fikri Demirel

2- İlker Karbuz

 

Karabük

1- Mehmet Ali Şahin

2- Burhanettin Uysal

 

Kilis

1- Reşit Polat

2- Mustafa Hilmi Dülger

 

Osmaniye

1- Suat Önal

2- Mücahit Durmuşoğlu

3- Mehmet Remzi Coşkun

4- Abdullah Belet

 

Düzce

1- Faruk Özlü

2- Fevai Arslan

3- Ayşe Keşir

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.