1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Kavşak sorununa batçık zaruri
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Kavşak sorununa batçık zaruri

A+A-

Ben Nilüferköy'de oturan emekli bir vatandaşım. Geçit Özhan önü yeni kavşak düzenlenmesine değinerek bir öneride bulunacağım.

Gerçekten Geçit kavşağı trafik lambaları nedeniyle trafiği aksatmaktaydı. Gelişen ve göç alan bu nadide şehrimizde nüfüs artışı sürekli artmaktadır. Mudanya, Balat, Bademli, Nilüferköy Mahallesinin son nüfusları ortadadır.

Bu nedenle acilen bir batçık yapılması ihtiyacı vardır ve zaruret doğmaktadır.

Geçit Özhan önü kavşağı kapanması birçok mağduriyete sebeb olmuştur. Geçit alışverişlerimiz ve sağlık ocağına gidişimiz dahi Korupark kavşağı ile olmaktadır.

Nilüferköy Mahallesi içinden Geçit Özhan ve Özdilek AVM arkasındaki caddeye bağlantı yapılması, günlük ihtiyaçlar için Bademli ve Nilüferköy Mahalle sakinlerini rahatlatacaktır.

Bademli kavşağının da bu önerilen bağlantıya yapılan yeni yol düzenlemeleri ile katkı sağlayacağı kuşkusuzdur.

Köşenizde bu önerinin yetkililerce dikkate alınmasını ve işlerinizdeki başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.

İbrahim Bilgin Gül

 

Ovaakça ve Alaşar'da Bukart sıkıntısı

 

Toplu taşıma araçlarında emeklilere uygulanan günde 6 defa faydalanma imkanından iki mahallede oturan emekliler mağdur oldular. İzah edelim: Osmangazi'ye bağlı mahallerde oturan emekliler tek bir kart çekimiyle mahallesinden kentin merkezine ulaşabilmekte. İki mahalle var ki, iki kart çekimiyle kentin merkezine gidebilmekte: Alaşar ve Ovaakça Mahallelerindeki emekliler... Önce terminale oradan şehir merkezine iki çekim gitti. İki de dönüşte dört, kaldı iki çekim. Bir yere daha gidip gelse altı çekim. Söz konusu olan Alaşar ve Ovaakça'da oturan emekliler günde altı defa değil dört defa kartı kullanmış olmaktalar.

Bu eşitsizliği giderecek önerimiz: 17 hat nolu otobüse binerken cihaza kartı tutmadan araç şoförüne göstererek geçersek bizler de diğer mahallelerde oturanlar gibi tek çekimle şehirin merkezine gelmiş oluruz.

Ovaakçalı emekliler

 

Millet'te pazarın yaşattıkları

 

Millet Mahallesi'nde cumartesi günleri kurulan pazar hem vatandaşlara hem de pazarcılara farklı sıkıntılar yaşatıyor. Pazarın kurulması sırasında esnaf sokaklara çizilen çizgiyi aşınca sergiler yolu neredeyse tamamen işgal ediyor. Araçlar ulaşımdan mahrum kalırken vatandaşlar evlerine gitmekte ya da dışarı çıkmakta zorlanıyor. Sıkıntının bir başka boyutu ise pazarcı esnafının tuvalet ihtiyacını karşılayacak yer olmaması. Esnafın tezgahı bırakıp camiye kadar gidip gelmesi ise en az 20 dakikasını alıyor. Bu konuda seyyar tuvalet düşünülebilir mi?

İsminin yayımlanmasını istemiyor

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.