1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Kentler markalaşırken Bursa artık Olay’ıyla da öne çıkıyor!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Kentler markalaşırken Bursa artık Olay’ıyla da öne çıkıyor!

A+A-

Tarih 26 Ekim 1987… Olay yayın yaşamına adımını atarken Bursa’nın gözü, kulağı, sesi olmayı ve iyi gazetecilik yapmayı hedeflemişti.

O hedefi…

Olay’un kurucusu, sahibi Cavit Çağlar büyüğümüz koydu ve takipçisi oldu. Bizlerden her defasında yalnızca iyi gazete yapmamızı istedi. Bu yolda hep arkamızda durdu, desteğini hiç esirgemedi.

Olay ilk günden beri bu anlayışla yayınlanıyor. Her sayfası aynı titizlikle hazırlanıyor. Doğru bilgi ve haberi okuyucuya en güzel şekilde sunabilmek ve en hızlı şekilde ulaştırabilmek için emek harcanıyor.

Bizim de Ekim 1990’dan itibaren katıldığımız büyük Olay ailesi aradan geçen 30 yılda heyecanını hep korudu, yayıncılık ilkelerine hep sadık kaldı, okuyucusunu hep önemsedi.

Açıkça söylemek gerekirse, Bursalılar da 30 yıldır Olay’la bütünleşerek bizlerin heyecanına destek veriyorlar. Başımız sıkıştığında Bursa okuyucusunu yanımızda görmenin huzurunu da yaşadık.

Aslında...

Cavit Çağlar’ın 30 yıl önce Olay’ı kurarken gösterdiği hedef ve koyduğu ilkeler, ileri görüşlüğüyle bugünleri görebildiğini de gösteriyor.

Çünkü…

Bursa yerel gazetelerinin yalnızca yerel haber vererek yaygın gazete yanında alınan ikinci gazete olma alışkanlığını Olay yıktı. Yerel gazete anlayışının ötesine geçip, okuyucusunu başka bir yayına muhtaç etmeme ilkesini benimsedi.

Nitekim…

Teknolojisiyle, çalışma ortamlarıyla zaten fark ortaya koyan Olay, dünyada ve Türkiye’de ne olmuşsa sayfalarına taşıyarak da yerel basında önder oldu.

Bu nokta şunun için önemli:

İletişim çağının etkisiyle dünya küreselleşti ve neredeyse kocaman bir köy haline geldi. Artık yerelleşme akımı var ve markalaşan kentler her şeyin önüne geçti.

Bursa da bu hedefe yönelik çok ciddi adımlar atıyor. Bir yandan marka kent olma gereğini yerine getirecek düzenlemeler gerçekleştirilirken, kentin markaları ile el ele yürünüyor.

İşte…

29 yıllık geçmişinde Bursa okurunun desteğiyle büyüyüp Bursa’ya ait marka haline gelen Olay da bu yolda markalaşan kentin markası olarak yerini alıyor.

Gazetesiyle, televizyonuyla, radyosuyla, internet portalıyla Olay artık ülkenin her yerinde tanınıyor, biliniyor ve güveniliyor.

Biz de…

Kurucumuz, patronumuz Cavit Çağlar’ın koyduğu ilkelerle bu gazeteyi her gün hazırlarken, Bursalının hep yanımızda olduğunu bilmenin hazzını yaşıyoruz.

Hep birlikte nice 30 yıllara…


 

Başbakan Binali Yıldırım 7 Kasım’da Bursa’ya bekleniyor

 

Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayan Bursa, 7 Kasım’da da Başbakan Binali Yıldırım’ı ağırlamaya hazırlanıyor.

Gerçi…

Şu an için ön çalışma olarak programda yer alıyor, ama Ankara kaynakları Başbakan Yıldırım’ın gündeminde Bursa programı olduğunu söylüyorlar.

Bu programın…

Ankara’da yapılan son AK Parti İl Başkanları toplantısı sırasında AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından “Kasım ayı il başkanları toplantısının Bursa’da yapılması” davetiyle ortaya çıktığını, Başbakan Yıldırım’ın da davete “Olabilir” cevabı verdiğini ekliyorlar.

Gerçi…

AK Parti il başkanları toplantısı her ayın ikinci perşembe günü yapılıyor, fakat bu ayın toplantısı 10 Kasım’a rastlıyor. O nedenle toplantının Bursa’ya alınması halinde 7 Kasım Pazartesi gününe çekilebileceği belirtiliyor.

Ne var ki…

Söz konusu toplantının kasım ayı içinde sonraki bir tarihte olma olasılığı da var.

Bununla birlikte…

Başbakan Binali Yıldırım’ın gelmesi halinde, yapılacak açılışlar programı hazırlıklarına da şimdiden başlandığı kulağımıza geldi.


 

Bursa’dan SPK’ya yeni üye: Yavuz Koç

 

Boş bulunan üyelikler nedeniyle 3 aya yakın zamandır toplanamayan Sermaye Piyasası Kurulu’na 5 yeni üye atandı.

Üstelik…

Yeni oluşan SPK’da üye olarak Bursa’dan da bir isim yer aldı: Avukat Yavuz Koç.

Halen Bursa’da avukat olarak mesleğini sürdüren Koç, yakın geçmişte Refah Partisi’nde bir dönem siyaset yapmıştı.


 

Acemler trafiği Özlüce’ye dayandı

 

Fotoğrafı dün sabah erken saatlerde İnşaat Mühendisi Cengiz Duman yolladı. Aynı zamanda Merkez Sağ Hareketi Bursa Proje Koordinatörü olan Duman bu kent için kaygılanan ve sorunlarına çözüm düşünen genç isimlerden biri.

Nitekim…

Sabah gönderdiği fotoğraf, Acemler’de şişmeye başlayan araç trafiğinin sabah saatlerinde Beşevler’i de aşıp Özlüce’ye kadar ulaştığını gösteriyor.

Açıkçası…

Fotoğrafı görünce şaşırmakla birlikte tedirgin olduk. Çünkü, kentin her yanında birden sıkışmaya başlayan trafik insanın gözünü korkutuyor.


 

Siyaset duayeni Rahmi Oğuz vefat etti

 

​İlçelerde siyaset yapmak hiç de kolay değil. Rahmi Oğuz bu zor işi çok uzun zaman başarıyla yapan isimlerden9 biri.

Mustafakemalpaşa’da 1974-1978 yılları arasında Adalet Partisi İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Ayrıca İl Genel Meclisi Üyesi olarak Mustafakemalpaşa’yı temsil etti.

Sonrasında, 1984 yerel seçiminde MDP’nin Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı olarak yarıştı. İlçedeki Küçük Sanayi Sitesi’nin de kurucu başkanlığını yaptı.

Yıllar öncesinden arkadaşımız, AK Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Adnan Oğuz’un da amcası olan Rahmi Oğuz 81 yaşındayken yaşama veda etti.

Allah rahmet eylesin, Mustafakemalpaşa’nın başı sağolsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.