1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Kestel` de `tehlike`ye yıkım kararı
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Kestel` de `tehlike`ye yıkım kararı

A+A-
08.10.2014 tarihli Olay Gazetesi` nin Söz Sizde köşesinde yer alan `Yıkılır` uyarısı yeterli mi?` başlıklı yazı incelenmiştir. Yazıya konu olan yapı; Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Kararınca 1. grup tescilli yapıdır.
Belediyemizce, yapının can ve mal güvenliğini tehdit ettiği talebiyle Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Kuruluna başvurularak, tehlikenin sadece yıkım yoluyla giderilebileceğinin mümkün olduğu bildirilmiştir. Parsel maliklerine de gerekli tebligatlar yapılmıştır.
Bursa  Büyükşehir Belediyesi ana arterlerinden olan Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunan yapıya ilişkin, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığına bağlı Tarihi Kültürel Miras Şube Müdürlüğünde  tescilli yapı konusunda uzman mevcut teknik eleman gözetiminde Bursa Büyükşehir Belediyesi`nce tehlike arz eden kısımların yıkılması hususu bildirilmiştir.
Söz konusu yapının, Bursa Büyükşehir Belediyesi`nce, tehlike arz eden kısımlarının yıkımı yapılacak olup, yıkımın ne zaman yapılacağı konusunda tarafımıza henüz bir bilgi verilmemiştir.
Bilgilerinize rica ederim.
Yener ACAR
Belediye Başkanı
 
`Aktarma` ve
düşündürdükleri
 
Ukome  kararıyla Burulaş 1,5 TL indirim aktarmasını 1 TL` ye çekerek (yani 50 krş gizli artış) aktarmalı ulaşıma zam yapmıştır. Böylelikle İstanbul, Ankara ve İzmi`rden daha pahalı bir aktarmalı ulaşım sağlanmaya başlanmıştır. Halbuki daha altı ay önce ulaşıma zam yapılmıştı.
Daha önce de kaç kere 1M ve 1GY otobüslerinin tekrardan Organize İstasyonundan hareket etmesini talep ettiysek de bir sonuç alamadık. Çünkü Emek İstasyonu bir fabrikanın otoparkı ve normal araç trafiğine açık. Çoğu kez burada araç yayaya çarptı ama hiç bir önlem alınmadı. Ukome ve Buruluş` ın vatandaşın lehine karar almasını  rica ediyoruz.
1M ve 1GY aktarmalı vatadaşlar
 
 
Kaldırım etrafı demirle kapatıldı
           
Altıparmak`ta kaldırımlarla ilgili ilginç bir durum var. Büyükşehir Belediyesine dilekçe yazdığımız halde 5 aydır bu kaldırımın etrafının neden demirlerle kapatıldığını öğrenemedik. Buradan geçmek durumunda olan vatandaşlar yoldan yürümek zorunda kalınca tehlikeyle burun buruna gelmekteler. İnsanların canı pahasına kaldırım taşları neden koruma altına alınmakta. Yoksa bunlar birer çiçek de biz mi farketmiyoruz. Bu kaldırım etrafının insanların yürüyebileceği hale getirilmesini istiyoruz.
Serkan CEREN
 
 
Temenyeri pazar yeri tamamlanacak
 
07/10/2014 tarihinde gazeteniz Söz Sizde Köşesi "Şikâyet Kutusu" başlıklı İsmail Sağlık`a ait Temenyeri pazar yeri inşaatinin durmasıyla ilgili şikayet haberi Fen İşleri Müdürlüğü`nce incelenmiştir.
İhale komisyonunun 30/10/2013 tarih ve 57 sayılı kararı ile Aytar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. uhdesinde ihale olunan Yıldırım Belediyesi Temenyeri Mahallesi Pazar Yeri yapım işi ilgili firma iflas ettiğinden sözleşme tek taraflı feshedilmiştir.
Söz konusu yapım işi, tekrar ihalesi yapılmış olup kaldığı yerden devam ederek en kısa sürede tamamlanacaktır.
Bilgilerinize sunarız.
Yıldırım Belediyesi
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.