1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Kestel'de pazar günleri çöp toplanmıyor
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Kestel'de pazar günleri çöp toplanmıyor

A+A-

Kestel Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün ne yapmak istediğini anlamış değilim. Son zamanlarda yeni çıkardıkları bir moda var: Pazar günleri çöp toplamıyorlar. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi çöp konteynırları ağzına kadar dolmuş ve taşmış durumda. Bu, Kestel'in birçok mahallesinde böyle. Kestel Belediyesi bunları görmüyor mu? Sayın Başkan’ın makam odasından çıkıp arada sırada mahalleleri dolaşsa bu tür sorunları kendisi de gözlemleyecektir. Biz mahalle sakinleri de bu köşeden seslenmek zorunda kalmayacağız. Çöpler, özellikle yaz aylarındaki sıcak günlerin de etkisiyle ağır kokular yayıyor. Topladığı sinekleri de tahmin edersiniz. Lütfen Sayın Başkanım, hiç değilse uygulamış olduğunuz pazar günleri çöp toplamama kararını yaz aylarında rafa kaldırın. Hem bizim, hem de çocuklarımızın sağlığı için bu gerekli.

Saygılarımla bir vatandaş

 

Belediye gezileri hakkında

 

Osmangazi Belediyesi'nin 03.06.2015 tarih ve 496 No’lu kararı ile Stari Grad’da düzenlenen 'Ayvaz Dede Şenlikleri’ne 43 kişi götürülmüştür. Yine aynı tarih ve 497 No’lu kararı ile 12-16 Haziran tarihleri arasında Kosova'da düzenlenen 1. Murat’ı Anma Törenleri'ne 11 meclis üyesi ile çoğu işadamlarından oluşan 56 kişilik bir liste götürülmüştür. Bazı işadamları 16 yaşındaki çocukları ile bazıları da 5 kişilik aileleriyle birlikte götürülmüşlerdir.

Tüm ikram, konaklama ve ulaşım hizmetlerini Osmangazi Belediyemiz karşılamıştır. Bu işadamları kendi imkanları ile gidebilecekken belediye imkanlarını tercih etmiştirler. Bu tür kültür gezilerine ekonomik durumu elvermeyen; mesela bir vatandaş, bir cami veya mahalle dernek başkanı, bir spor derneği başkanı, okulunda başarılı olmuş birkaç öğrenci, mahalli başkanlar vs. götürülüp bu kişilere değişik kültürleri tanıma şansı verilemez mi? Herhangi bir mahzuru var mı?

Saygılarımı sunar biraz da cumhurun bu tür gezilerden faydalandırılmasını istirham ederim.

RIZA UYSALTÜRK

 

Metro vagonları sauna kadar sıcak!

 

Metro vagonları sauna kadar sıcak. Bursaray yetkilileri görmüyorlar mı, vagonları sefere çıkarmadan önce 'Klima Verimlilik Kontrolü' yapmıyorlar mı?

Her gün kullandığımız vagonlarda klimalar ya çalışmıyor ya da ayarsızlıktan yeterli derecede soğutmuyor. Para vererek hizmet aldığımız Bursaray yolculuğu işkence haline getirilmesin lütfen. İnsan taşımacılığı özen isteyen bir iş olduğundan, her vagonun klima kontrolü yapılarak sefere çıkarılması insana verilen değeri ve saygıyı gösterir. Sayın BURULAŞ AŞ yetkililerine duyurulur.

Şükrü AR/Nilüfer

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.