1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Kılıçdaroğlu bunu önemsedi: Bursa’dan ‘İş’te CHP’ projesi
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Kılıçdaroğlu bunu önemsedi: Bursa’dan ‘İş’te CHP’ projesi

A+A-

Gördüğümüz kadarıyla… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için bu kez farklı ve çok yönlü bir program hazırlanmış.

Bir yandan…

Mudanya’da halkla yürüyüp meydan konuşması yaptı, fakat aynı gece esnaf buluşması basına kapalı oldu.

Dün de…

Programların bazı bölümlerinin televizyonlardan canlı yayınlanmasına izin verilirken, toplantılar yine basına kapalı gerçekleşti.

Bunda da…

Kılıçdaroğlu ile buluşmalarında esnafın, iş dünyasının, mağdurların ya da sivil toplum örgütleri temsilcilerinin rahat olmaları, kendilerini deşifre olmuş gibi baskı altında hissetmemeleri amaçlandı.

Kulağımıza gelenlere göre…

Programı hazırlayanlar başarılı da oldular. Çünkü hem her toplantıya katılım çok yüksek gerçekleşti, hem de söz alıp sorununu söyleyenlerin fazla olması nedeniyle programlar uzadı. Bu da amaca ulaşıldığını gösteriyor.

Bununla birlikte…

CHP lideri bu gelişinde parti buluşmasını da ihmal etmedi.

Nitekim…

Salı akşamı Mudanya Mütarekesi’nin yıldönümü töreninin ardından CHP’nin il yönetim kurulu üyeleriyle ilçe başkanları, eski ve yeni milletvekilleri, eski il ve ilçe başkanları, eski ve yeni belediye başkanlarıyla bir araya geldi.

Toplantıda kadın ve gençlik kollarının başkanları da vardı.

İşte…

Bu toplantıda CHP İl Başkanı Şadi Özdemir üzerinde çalışılmış bir sunum yaptı. Daha doğrusu, “İl kongremizde vaatlerimizdi” dediği projeleri sundu.

Sunumda…

Kılıçdaroğlu’nun en çok ilgisini çeken İş’te CHP Projesi oldu. Özdemir bu projeyi şöyle anlattı:

İnternette bir web sitesi hazırladık. İş arayan CHP üyeleri vereceğimiz şifreyle bu siteye girip CV’lerini bırakacaklar. Yine eleman arayanlar da şifreleriyle girip, aradıkları özelliklere sahip kişileri buradan bulacaklar.”

Yani…

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, genel sorun haline gelen işsizlik konusunda CHP üyeleri için Türkiye’de hiç denenmemiş yöntem geliştirerek bir çeşit CV bankası oluşturmuş.

Sitenin adresi de belli. Henüz faal değil, ama başvurular istechp.org adresine yapılabilecek.

Kılıçdaroğlu ise dikkatle izlediği sunumun sonunda şunu söyledi:

Sizden bu projeyi uygulamanızı istiyorum. Önce siz uygulayın, sonra biz Türkiye’deki tüm CHP örgütlerine model olarak önerelim.”

Toplantıda…

Özdemir uygulamasına başladıkları “çalışma masaları” projesiyle “2 milyon seçmen” hedefli örgütlenme projesini de anlattı.

 

Orhan Sarıbal her toplantıda yoktu

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iki günlük Bursa programında geniş yelpazede ve çeşitliliği fazla programlar uygulandı.

Ne var ki…

CHP’nin Bursa’daki 5 milletvekilinden 4’ü bu programların tümüne katılırken, Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal’ın bazı toplantılara katılıp bazılarına katılmadığı dikkat çekti.

Kurultayda aday olması beklenen isimlerden Fikri Sağlar’la birlikte yurt gezilerine katılan Sarıbal’ın katıldığı programlarda da Kılıçdaroğlu ile yan yana gelmediği gözlendi.

Mütareke anı defterine Lozan mesajı

 

Salı akşamı Mudanya’da yağmura karşın halkla birlikte İskele Meydanı’ndan Mütareke Meydanı’na yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Mudanya Mütarakesi’nin imzalandığı binadaki anı defterine de duygularını yazdı.

Defterin 290. sayfasındaki Kılıçdaroğlu mesajında Lozan vardı:

Bu tarihi mekân, tarihe duyulan saygının yeridir. Tarihi bilen uluslar, geleceği güçlü inşa ederler.

İsmet İnönü barış anlaşmasını kabul ettirerek Lozan’ın kapısını açmıştır.

Bize bu güzel ülkeyi emanet edenlere sözümüz var. Türkiye’yi her koşulda çağdaş uygarlığa taşıyacağız.

Emek verenler, şehitler, gaziler nur içinde yatın.


Kılıçdaroğlu mesajı: Bize güvenin, şans verin çözelim

 

Ülke gündeminde tansiyonu yüksek konular var. Bir yandan da yeni bir seçimin yaklaştığı ayak seslerinden anlaşılıyor.

İşte…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iki günlük Bursa programında kamuoyuna güncel konulardaki görüşlerini açıklayarak mesaj verirken, katıldığı toplantılarda çağrılar da yaptı.

Nitekim…

Hem esnaf temsilcileriyle, hem 15 Temmuz mağdurları aileleriyle, hem de sivil toplum örgütleri başkanlarıyla ayrı ayrı yaptığı toplantılarda geleceğe yönelik çağrıları biraz daha öne çıkardı.

Bunu da…

Konuşmalarında “Her konuya hakimiz” gibi, “Her şeyi biliyoruz” gibi, “Biz çözeriz” gibi, “Bize güvenin” gibi, “Şans verin çözelim” gibi ve “Daha çok demokrasi” gibi vurgularla yaptı.

Yani…

Kılıçdaroğlu önceki gece ve dün Bursa’daki temaslarında CHP’ye destek istedi.

Siyaset dışı toplantılarının tamamına yüksek katılım görülen Kılıçdaroğlu’nun dikkat çeken bir toplantısı da 15 Temmuz mağdurları ile yaptığı toplantı oldu.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki toplantıya mağdur pozisyonunda 600’den fazla kişinin katıldığı görüldü.

Bu yüksek katılımlar da hem Kılıçdaroğlu’nu memnun etti, hem de toplantıların organizasyonunu yapan CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir’in yüzünü güldürdü.
 

Türbanlı sayısı en fazla CHP toplantısı

 

15 Temmuz sonrası görevden alınan ya da ihraç edilenler ve yakınlarıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir araya geldikleri toplantıda dikkat çeken bir nokta var.

Merinos’taki Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin Orhangazi Salonu’nda yapılan toplantı, türbanlı katılımcı sayısının en fazla olduğu CHP toplantısı olarak da gerçekleşti.

Toplantı…

Söz alıp sorununu aktaranların fazlalığı nedeniyle planlanan süreyi fazlasıyla aştı, fakat Kılıçdaroğlu sorununu anlatmak isteyen herkese söz verdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.