1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Kılıçdaroğlu tanıtıma geliyor, Bozbey projelerini açıklayacak
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Kılıçdaroğlu tanıtıma geliyor, Bozbey projelerini açıklayacak

A+A-

Geçen hafta... İlk gövde gösterisini AK Parti yaptı. Aday tanıtımı töreninde Merinos'un içi-dışı doldu, izdiham oluştu.

Gerçi...

İttifak görüşmeleri bitmediği için CHP bazı ilçe adaylarını kesinleştiremedi,ama Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey için gövde gösterisiyle tanıtım yapıp sahaya çıkıyor.

Bilgiyi...

Cuma akşamı Olay Televizyonu'ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimiz CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş açıkladı:

"Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Adayımız Sayın Mustafa Bozbey'in aday tanıtımı için 26 Ocak Cumartesi Bursa'ya geliyor."

Tanıtımın...

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nin en büyük salonu Osmangazi'de saat 12.00'de başlayacağını söyleyen Akkuş, şu bilgiyi verdi:

"Bursa'ya, hatta Türkiye kamuoyuna 'Bizim Bursa Büyükşehir Adayımız Mustada Bozbey' diyeceğiz. Orada, planımızı, programımızı açıklayacağız. Bozbey de nasıl bir Bursa düşündüğünü, neler yapacağını açıklayacak."

Araya girip...

"Bozbey neler açıklayacak?" diye sorduk. Şu cevabı verdi:

"Öncelikle, çıktığımız bu yolda Başkan'ın diliyle konuşmak gerekiyor. Örneğin kendisi 'Gülümseyen bir Bursa' diyor. Herkesin kendini içinde hissettiği, söz sahibi olduğu bir Bursa vaat ediyor."

Devam etti:

"Nasıl Nilüfer'de Kent Konseyi ve aktif mahalle konseyleriyle, muhtarlarla birlikte yönetiyorsa Bursa'yı da 17 ilçesiyle öyle yöneteceğini söylüyor."

Şunu vurguladı:

"Sayın Bozbey'in çıkış noktası her kesimden insana doğumundan ölümüne dokunabilmesi. Öncelik bu, ama kente yönelik projelerimiz olmadığı anlamına da gelmesin."

Şunları sıraladı:

"T2 tramvay hattıyla ilgili hazırlığımız var. Kenti doğudan batıya bölen hafif raylı sisteme bakışımız var."

Şuna dikkat çekti:

"Sayın Bozbey ulaşımın insana göre planlanmadığını söylüyor. Ben de doğruluyorum. Vatandaşın raylı sisteme ulaşabilmek için kendi aracıyla istasyonlara gelmek zorunda olduğu sistem dünyanın hiçbir yerinde yok."

Şunu da ekledi:

"Araç değil, insan odaklı bir ulaşım sistemi oluşturacağız."

 

"Bursa İzmir'den farklı olmayacak"

 

CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş yerel seçime çok iddialı bakıyor.

İddiasını da...

"Yalnızca 8 yıl sosyal demokratlar tarafından yönetilen Bursa 31 Mart'ta makus talihini yenecek" deyip şu sözlerle ortaya koydu:

"Bursa artık İzmir gibi hep sosyal demokrat anlayışla yönetilecek.  Bursa, Bozbey ve CHP ile birlikte siyaset yapacak."

Şunu ekledi:

"Seçimi kazanan il başkanı olacağım."

 

CHP'den koordinasyon ekibi

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey 31 Mart yerel seçimi için CHP Büyükşehir Adayı olarak yola çıkarken kendi çalışma ekibini de oluşturdu.

Akla gelen soru şu:

Bu ekiple parti arasında bağlantı nasıl sağlanacak?

Cevabı CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş verdi:

"Sayın Bozbey'in çalıştığı bir ekibi var. Biz de İl Başkan Yardımcısı bir arkadaşımız başkanlığında koordinasyon ekibi oluşturduk. Parti tüzüğümüzün hükümleri doğrultusunda beraber çalışacaklar, biz de üzerimize düşeni yapacağız."

 

Akkuş'tan İYİ Parti İl Başkanı Bahadır'a: Ankara değil, biz görüşelim

 

Millet İttifakı görüşmeleri, aralarında Osmangazi'nin de olduğu 5 büyük ilçede hangi partinin aday çıkaracağı tartışmasında tıkandı.

Bursa'da da çözülemeyen düğüm için CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, hafta içinde İYİ Parti İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır'a yaptığı çağrıyı açıkladı:

"Yahya Başkan'a şunu söyledim: Bursa'yı, mahallelerini, sokaklarını biz biliyoruz. Genel merkezler bizim kadar dengeleri bilemezler. Gel, ikimiz de genel merkezlerimizden yetki alalım, Ankara yerine ilçeleri biz görüşelim."

Şunu vurguladı:

"Konu uzadıkça örgütlerde soruna dönüşüyor. Uzlaşı kültürünü yok sayamayız, gerçekler üzerinden siyaset yapmalıyız. Örgütlerimizi de sorunsuz olarak seçime hazırlamak zorundayız."

Şu bilgiyi de verdi:

"Ben Genel Başkan Yardımcılarımıza bu önerimi söyledim, olumsuz bakmadılar. İYİ Parti'deki durumu bilemiyorum."

 

İttifak Osmangazi'de neden tıkandı?

 

İttifak görüşmelerinin Osmangazi'de neden tıkandığını CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş'a sorduk.

Şunu söyledi:

"Bursa'daki 3 seçmenden biri Osmangazi'de yaşıyor, Türkiye'nin 4. büyük ilçesi. Biz CHP organizasyonunun daha başarılı olacağını düşünüyoruz. İYİ Partili dostlarımız da kendilerinin daha başarılı olacağını söylüyorlar."

Şunu da ekledi:

"CHP olarak masayı devirme niyetimiz yok."

 

CHP İl Başkanı Akkuş 10 bin 265 kişiyle yapılan anket açıkladı

 

Olay Televizyonu'ndaki Her Açıdan programında CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş ekim ayında yapıldığının altını çizdiği çarpıcı bir anket açıkladı.

Anketin...

17 ilçede 10 bin 265 kişiyle yapıldığını söyleyen Akkuş, açıklanan ilçe adaylarının da bu anketin verilerine göre belirlendiğini ifade etti.

Söylediği şu:

"Ankete göre, Nilüfer ve Mudanya'nın yanında Osmangazi, Orhangazi, Gemlik, Harmancık'ta biz kazanıyoruz. Yıldırım'da da az bir farkla yarışır durumdayız."

Şunu da vurguladı:

"Örneğin Büyükşehir Adayımız Osmangazi'de 8 puan önde. Bu şartları kaybetmek istemiyoruz, onun için İYİ Parti ile görüşmeleri de bu anket üzerinden yapıyoruz."

 

Nikah masasında ittifak

 

7.-yazi-icin-chp-iyi-parti-ittifaki-kikah-masasi.jpgCHP ile İYİ Parti arasındaki Millet İttifakı dün nikah masasında iki partiyi buluşturdu.

İYİ Parti Nilüfer yönetim kurulu üyesi Birsen İnandı'nın Onur Recepgil'le yaşamını birleştirdiği nikahın tanıklıklarını CHP Nilüfer Adayı Turgay Erdem'le İYİ Parti Nilüfer İlçe Başkanı Osman Uçar yaptılar ve ittifakın Nilüfer'deki ilk görüntüsünü verdiler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.