1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Kılıçdaroğlu’ndan miting yok, göçmen camiasıyla buluşacak!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Kılıçdaroğlu’ndan miting yok, göçmen camiasıyla buluşacak!

A+A-

Referanduma 45 gün kaldı. Her ne kadar iktidar değiştirecek seçim olmasa da, ortaya sandık konulacağı ve siyasi partiler de evet ya da hayır oyuna taraf oldukları için her geçen gün siyasi atmosfer yükseliyor.

Bu kapsamda…

AK Parti’nin Bursa programı belli oldu. Başbakan Binali Yıldırım 12 Mart Pazar günü Bursa’ya gelecek. Bu sütunlarda dün de aktardığımız gibi, meydan düzenlemesi yetişirse mitingi Atatürk Stadyumu Meydanı’nda olacak.

Fakat…

Meydanın 12 Mart’a yetişmesi biraz zor. O nedenle, meydan açılışının da yapılacağı miting için nisan ayı başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişinin bekleneceği izlenimi var.

Bununla birlikte…

Referandum kampanyasında hayır oyları cephesinin liderliğini üstlenen CHP’nin genel planlaması da dün sabah belli oldu.

Programa göre…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu kampanyada değişik bir strateji izleyecek. İzleyeceği stratejinin temel noktasını daha az meydan mitingi, daha çok vatandaşla temas anlayışı oluşturuyor.

Bu kapsamda…

Kılıçdaroğlu’nun Bursa programında meydan mitingi olmayacak.

Fakat…

Programında kesin tarih olmamakla birlikte mart ayı sonunda gelmesi planlanan CHP lideri için Bursa’da daha farklı bir organizasyon düşünüldü.

Nitekim…

Kılıçdaroğlu mart sonunda geldiğinde, göçmen camiası temsilcilerinden ve kanata önderlerinden oluşan yaklaşık 700 kişiyle bir araya gelecek.

Kulağımıza…

Kılıçdaroğlu’nun göçmen camiasını önemsediği için Bursa buluşmasını özellikle istediği bilgisi geldi.

Üstelik…

Önceki gelişinde Merinos’ta gerçekleşen hemşeri dernekleri organizasyonundan farklı olarak, göçmen camiası ile bir otel salonunda kahvaltılı toplantı düşünülüyor.

Ayrıca…

Genel Başkan’la birlikte CHP’nin göçmen kökenli 15 milletvekili de o gün bire bir temaslar için Bursa’ya gelecekler.


 

CHP Karadenizlilerle Efsane için buluşacak

 

CHP, mart ayı sonunda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı göçmen buluşması hazırlıklarına başlarken, bir özel buluşma da Karadenizliler için planlıyor.

Buna göre…

CHP’nin Karadeniz milletvekillerinin de katılımıyla, Trabzonspor’un öyküsünü anlatan Efsane filminin gösterileceği geniş kapsamlı Karadeniz buluşması gerçekleştirilecek. Bu buluşmanın tarihi henüz belli değil.


 

Gürsel Tekin ve Deniz Baykal geliyor

 

CHP bu kampanyada halkla daha yakın temas amacıyla, etkin milletvekillerinin katılımıyla  nokta mitingleri planlıyor..

Bu kapsamda…

Bursa’ya ilk ziyareti cuma günü Gürsel Tekin yapacak. CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı yapıp Ardahanlılar ile buluşacak olan Tekin ilerleyen süreçte bir kez daha gelip nokta mitingine çıkacak.

Yanı sıra…

Deniz Baykal 1 gün, Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz 2 gün Bursa’da çalışacak. Pazar günü gelen Muharrem İnce de bir kez daha gelecek.


 

Büyük hedef: CHP 6 bin kişiyle 200 bin kapı çalacak!

 

Ankara’da CHP Genel Merkezi anayasa değişikliği referandumu kampanyası için program detaylarını hazırlarken, Bursa’da neler yapıldığını İl Başkanı Şadi Özdemir’e sorduk.

“Hedefimiz de, programımız da çok büyük” dedi ve şunu söyledi:

“Sandık görevlilerimize, kendi seçmen listelerindeki herkesle bire bir temas sağlamanın ötesinde yakından tanımak üzere eğitim verdik. Şimdi yola çıkıyoruz.”

Büyük hedefi de açıkladı:

“Bu kapsamda Bursa’da tüm ilçelerde 6 bin kişiyle 200 bin evin kapısını çalacağız.”

Şunu vurguladı:

“Ancak, bunlar kesinlikle kapıdan hatır sorma ziyareti olmayacak. Komşuluk hukuğu anlayışıyla herkesle tek tek ilgilenilecek.”

Ziyaretlerde vurgulayacakları nokta şu:

“16 Nisan’ın referandum olduğunu, iktidarı değiştirecek bir seçim olmadığını söyleyip buna göre oy vermelerini isteyeceğiz. Tayyip Bey de hedefimiz olmayacak.”


 

CHP, eski DSP yöneticileriyle buluştu

 

Sohbet ederken CHP İl Başkanı Şadi Özdemir şunu söyledi:

“1999-2004 arası DSP yöneticileriyle toplantı yaptım. Yerel ve genel iktidar oldukları o dönem, mahallelere ve kırsala hizmeti bu arkadaşlar götürdü.”

Şunu da ekledi:

“Arkadaşlarımızın hem deneyim ve önerilerini dinledim, hem onlardan köyden mahalleye dönüşen yerlerde çalışmalarını istedim.”


 

Slogan değil; mesaj: Kadın değişirse toplum da değişir

 

​Yeşim Tekstil dünya devi firmalara konfeksiyon üreten güçlü bir tekstil fabrikası. Yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri ve en önemlisi çalışanlarıyla bütün olma projelerine öncülük eden dev bir işletme.

Özellikle…

Çalışanlarının büyük bölümü kadın işçi olduğu için, bilinçlendirmeye yönelik etkinliklerde de buna dikkat ediliyor.

Nitekim…

8 Mart’taki Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik yine özel bir etkinlik yapılacağını Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur’la sohbet ederken öğrendik.

6 Mart Salı günü saat 14.30’da Yeşim Tekstil Konferans Salonu’nda başlayacak söyleşiye TÜSİAD Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu Başkanı Nur Ger katılacak.

Kelebeğin Dünyası etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıda, aynı zamanda WEPs İş Dünyası Sözcüsü de olan Suteks Group Yönetim Kurulu Başkanı Ger söyleşide, 8 Mart’ın önemine dikkat çeken Kadın Değişirse Toplum Değişir konulu çok önemli mesajlar verecek.


 

Soyadı yanlışlığına düzeltme

 

Pazar günü yapılan DP kurultayında Bursa’dan Merkez Karar Kurulu’na girenleri duyurduğumuz yazımızda, Sıtkı Öcal’ın soyadının Öcalan olarak yer aldığını fark ettik.

Sıtkı Öcal hatamızın “kendisine ve partisine zarar vereceği” kaygısını dile getirip tekzip istedi, biz de hak verdik. Yanlışlık için özür dileriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.