Kimya fabrikasında yangın! Durdurulamıyor…

ABD, iki gündür bir kimya fabrikasında çıkan yangını konrol altına almaya çalışıyor. Gökyüzünü siyah bulutların kapladığı bölgede yaşayanlara zorunlu tahliye emri verildi.

Kimya fabrikasında yangın! Durdurulamıyor…

ABD’nin Illinoi eyaletinde bir kimya fabrikasında çıkan yangın, hala kontrol altına alınamadı. Polis, yayınladığı mesajda, Rockton’daki Chemtool Inc. tesisindeki yangının Pazartesi sabahı patlak verdiğini ve şehir itfaiyesinin, tesisin 1 mil yarıçapındaki tüm sakinler ve işletmeler için zorunlu bir tahliye emri vermesine neden olduğunu söyledi.

Kimya fabrikasında yangın Durdurulamıyor...

Halk sağlığı yetkilileri,kimyasal yangının 3 mil yarıçapındaki sakinlerden solunum problemlerini önlemek için dışarıda maske takmalarını istedi.

Halk sağlığı yöneticisi Dr. Sandra Martell, basın toplantısı düzenleyerek sitenin etrafındaki zorunlu 1 millik tahliye alanı yakınlarında “gökten düşen ve yangınla ilgili atıkları toplamayın” uyarısında bulundu.

“Atıkların ne içerdiğini bilmiyoruz. Lütfen çıplak elle tutmayın. Onu ev atıklarınızdan ayrı tutun” ifadeleri kullanıldı.

Kimya fabrikasında yangın Durdurulamıyor...

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X