Kırmızı bültenler iptal edildi

Ankara Güvenpark’taki patlama nedeniyle haklarında dava açılan, aralarında PYD’nin eski lideri Salih Müslim ile bazı PKK yöneticilerinin de bulunduğu 144 kişi hakkında Interpol tarafından çıkartılan kırmızı bültenler iptal edildi. 

Kırmızı bültenler iptal edildi
HABERİ PAYLAŞ

Ankara Kızılay’da 13 Mart 2016’da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya ilişkin aralarında Suriye’deki PYD’nin eski lideri Salih Müslim ile PKK yöneticileri Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Fehman Hüseyin, Zübeyr Aydar, Murat Karayılan, Mustafa Karasu, Muzaffer Ayata, Nuriye Kesbir, Remzi Kartal, Rıza Altun, Sabri Ok, Salman Kurtulan, Sultan Kocabey, Süleyman Şahin, Şerif Başboğa gibi isimlerin de bulunduğu 156 kişi hakkında dava açılmıştı.

Dava açılan kişiler hakkındaki suçlama ise “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak’, “nitelikli olarak kasten adam öldürmek”, ‘349 kişiyi öldürmeye teşebbüs’, ‘nitelikli mala zarar vermek’, ‘tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurmak’ gibi iddialara dayanıyordu.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılaması yapılan davada, 144 kişinin dosyası ayrılarak, kırmızı bülten talebiyle, Interpol’e gönderildi. 

Ancak Müslim’le birlikte diğer PKK yöneticilerinin de aralarında bulunduğu sanıklar hakkında çıkartılan kırmızı bültenle arama kararı Interpol tarafından iptal edildi.
 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X