1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Krizi Altepe çözdü, Geçit’ten Balat’a otoyoldan bağlantı!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Krizi Altepe çözdü, Geçit’ten Balat’a otoyoldan bağlantı!

A+A-

Sabah erken saatti… Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin sesi telefonda canlı geliyordu.

Söze…

Şu an neredeyim, biliyor musun?” diye başladı ve “Geçit’te otoyol köprüsü üstündeyim” diye devam etti.

Sonra da şunu açıkladı:

Hani Karayolları Geçit’ten Balat’a çevre yolu üzerinden bağlantı girişi yapmamıza izin vermiyordu ya… Pazartesi günü yazdığın işte o sorunu çözdük. Karayolları projemize onay verdi, faksı da dün akşam geldi.”

Söylediği…

Pazartesi günü bu sütunlardan “Geçit ve Korupark kavşakları kısa yol projesine kötü haber!” başlığıyla paylaştığımız gelişmeydi.

Geçit Kavşağı’nın dönüşlere kapatılmasından sonra, Balat ve çevresindeki yeni yerleşim yerlerinde yaşayanlar ulaşım sorunu ile karşı karşıya kalmışlardı. Çünkü, Bursa yönünden gelenler Balat’a girebilmek için Geçit’i geçip Bademli Kavşağı’ndan dönerken, Balat’tan çıkıp Mudanya yönüne gidecekler de Korupark Kavşağı’ndan dönmek zorunda kalıyorlardı.

İşte…

Başkan Altepe’nin el koyup düğümü çözdüğü sorun bu. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 10’a yakın alternatif projeye bugüne kadar hep direnen ve geri çeviren Karayolları, doğrudan Altepe devreye girince bu kez son projeye onay verdi.

Yeni projenin neler getirdiğini ve ana hatları Başkan Altepe 5 maddeyle anlattı:

Bir…

Bursa yönünden gelenler, kapattığımız Geçit Kavşağı’nın 200 metre gerisindeki otoyol girişine sapacaklar, köprüyü geçip İzmir ayrımından devam edecekler.”

İki…

Çevre Yolu’nun Bursa ve Mudanya yönlerinden gelenlerle Ankara yönünden gelenlerin birleştiği noktanın biraz ilerisinde, mezarlığın dibinden giriş yolu yapıyoruz.”

Üç…

Karayolları, otoyol güvenlik risklerini göz önüne alarak bu giriş için öncelikle kavşağa katılım yolu istedi. Onun projesini de yaptık.”

Dört…

Balat’tan çıkışları da bu proje kapsamında yeniden düzenledik ve çıkış sorununu da çözdük.”

Beş…

Buna göre, Balat’tan çıkacak araçlar eskiden olduğu gibi Teknik Malzeme önünden Mudanya Yolu’na inebilecekler. Bursa yönüne gidecek araçlar buradan yola devam edecekler.”

Altı…

Balat’tan inip Mudanya yönüne gidecekler de Bursa yönüne dönecekler. Bu araçlar için Endülüs Park yanından bir giriş lupu yapacağız. Buradan girenler, Çevre Yolu’ndan gelip Mudanya ya da Bursa yönüne inecek araçlarla birleşecekler ve böylece Mudanya Yolu’na da bağlantı vermiş olacağız.”

Bir de teknik bilgi ekledi:

Karayolları, Mudanya Yolu’ndan Çevre Yolu bağlantısı ve katılım yolu için trompet kavşak yapmıştı. Şimdi biz bu kavşağı yarım yonca kavşak haline dönüştürüyoruz. Bunun iznini aldık.”

 

Altepe’nin hedefi, 2 ayda bitirmek 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe dün sabah Balat’a giriş yolu yapılacak yerdeki incelemeleri sırasında, sorunu çözmüş olmanın enerjisiyle hedefi de koydu:

Balat’a giriş yolunu ve Balat’tan çıkıp Mudanya yönüne gidecekler için yapılacak lupu 2 ayda tamamlamayı hedefliyoruz.”

Şunu özellikle vurguladı:

Hedefimiz, yaz bitkimi okullar açılmadan tüm bu çalışmaları bitirmek.”

Şunu da ekledi:

Böylece Mudanya Yolu’nun sorunlu bir noktasını çözmüş olduk.”

 

Baba geleneğini sürdüren Fatih Erbakan iftara geliyor

 

Rahmetli Necmettin Erbakan iftar geleneğine önem verirdi. Görünen o ki, oğlu Fatih Erbakan da babasının önem verdiği iftar geleneğini sürdürüyor. Ancak o babası gibi parti iftarına değil, lideri olduğu Erbakan Vakfı’nın iftarına geliyor.

Davetiyesini Erbakan Vakfı Bursa İl Başkan Yardımcısı Hasan Karabulut’un getirdiği iftar 18 Haziran Cumartesi günü Eski Yalova Yolu’nda, Veysel Karani Türbesi karşısındaki Tacmahal Toplantı Sarayı’nda.

İftar sonrası Fatih Erbakan bir de sunum yapacak.

 

O bir efsane… 31 yıllık hakemliği lig finaliyle bıraktı

 

Spor Toto Basketbol Ligi finalinin altıncı maçında Efes Pilsen’e karşı seride durumu 4-2’ye getiren Fenerbahçe şampiyonluğunu ilan etti.

Ancak…

Finalin şampiyonu ilan eden altıncı maçı Bursa basketbolu için daha farklı bir anlam taşıyor.

Çünkü…

Maça başhakem olarak çıkan Bursa Bölgesi Hakemi Prof. Dr. Engin Kennerman bu finalle faal basketbol hakemliğini noktaladı.

Dile kolay…

Engin Hoca, 1985 yılında başladığı basketbol hakemliği kariyerinde 23 sezonu FİBA olmak üzere tam 30 sezon kesintisiz A Klasmanı Hakemi olarak düdük çaldı.

Aynı zamanda…

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Engin Kennerman yönettiği çok önemli Avrupa maçları ertesinde Bursa’da minikler maçlarına çıkarak küçük sporculara eğitici de oldu.

31 yıldır çalan düdük Türkiye Ligi şampiyonunu ilan eden final maçında susarken, Bursa’dan giden genç hakemler de bu çok özel anında Engin Kennerman’ı yalnız bırakmadılar.

Hatta, omuzlara alarak onu duygulandırdılar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.