1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. 'Longoz' güzel fiyatı üzer
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

'Longoz' güzel fiyatı üzer

A+A-

Bursa' mızın sahip olduğu değerleri gün yüzüne çıkaran ve dünyanın gündemine girmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi bunların yayın yoluyla da tanıtımına gayret ediyor. Uzun yıllardır, Bursa belleği, tarihi, kültürü ve benzeri konularda akademisyen, yazar ve gazetecilerin çalışmaları kitap halinde yayınlamakta. Önceleri bu yayınlar çeşit olarak az olsa da ücretsizdi, isteyen vatandaşa verilirdi.

Karacabey' de bulunan, ekolojisi ve biyolojik çeşitliliğiyle önemli bir evrensel değer olan longoz ormanlarının tanıtımı için Büyükşehir belgesel çektirdi. Belgesel Karacabey Longozu' nun keşfedilmeyi bekleyen tüm güzelliklerini gözler önüne seriyor. Bir yerde gördüm, beğendim, Bu yayını edinmek istedim. Eski tarihi belediye binası üst tarafında merdivenler çevresinde ve belediyeye ait alt geçit dükkanlarında bir kaç sene evvel, il turizim bürosunun boşalttığı dükkana taşınan belediye ücretli kitap satış yerinde.

Pahalı olmayan malzemeden, incecik ve DVD formatında 22 dakikalık CD. Benden yani vatandaştan 20 TL ücret istendi. Çok yüksek olarak algıladım. Satış yerinde yayın ve DVD-CD üzerlerinde fiyat yazılı değil. Belediye internet sayfasında belediye yayınlarının fiyat listesi de tam yok.

Ben naçizane olarak belediye satış yerlerinde fiyatlar kişilere göre değişiyor mu diye düşündüm.

'Bu yayınlar, kitaplar emek verilerek çeşitli masraflar yapılarak meydana gelmektedir' denilebilir ama şöyle bir gerçek de var:

Belediye satış yerine, personeline vs. ödemeler yapmamaktadır, Belediye personeli 
çalışmakta kendi mülkünde satmaktadır. Belediye resmi Kurum olduğundan ücretten ,muaf veya cüzi bir TL. Ödüyordur! Bu bakımdan vatandaşın alım gücünün düşüklüğü de göz önüne alınarak yayınlar için cüzi bir fiyat en uygun olanıdır. Belediye de zarar etmez düşüncesindeyim
Kemal BAŞEREN

 

Altı haftadır asfalt bekliyor

 

​Küplüpınar Mahallesi Etibank Caddesi No 8' de işyerimiz var. Tam altı hafta önce bir doğalgaz çalışması yapıldı iş yerimizin önünde. Asfalt atılması için dört hafta geçmesi gerekiyor muş. Altı hafta oldu ama hala giden gelen yok. İçi su doluyor, kapılar, camlar hem kirleniyor hem de üstünden arabalar hızlı geçince taş fırlatıyor. Aslında çok basit ve kolay bir konu. Son çare olarak size yazdım. Belki sorumlu ya da yetkili birilerinin dikkatini çeker de biz de bu dertten kurtuluruz.

Şeyma KINIK

 

Açık pazarın üstü kapatılacak

 

Köşenizde 21.01.2015 tarihinde yayınlanan 'İhsaniye'de açık pazar çilesi' başlıklı yazı üzerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek isteriz. Konu hakkında belediyemiz tarafından bir proje hazırlanmış olup şu anda ihale süreci devam etmektedir. Projenin önümüzdeki günlerde başlayıp yıl içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir.

Nilüfer Belediyesi Basın Bürosu

 

ŞİKAYET KUTUSU

 

Osmangazi Belediyesine yazmış olduğum şikayet ve ricalarımın dikkate alınmamasından dolayı şansımı bir de sizlerin kanalı ile denemek isterim. Emek' de Sağlam Sokak' da yaklaşık 4 seneden beri ikamet etmekteyim. Bu süre zarfında mahalle yollarının kişiler ya da kurum ve kuruluşlar tarafından nasıl karmakarışık hale getirildiğine şahit oldum. İnsanca yaşama koşulları oluşturmak her belediyenin görevi değilmi dir? Belediyemizden de mahallemiz için bunu beklemekteyiz.

Orhan ATALAY

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.