1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Martılar neyin habercisi?
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Martılar neyin habercisi?

A+A-

Son günlerde sürüler halinde Bursa' mızı ziyaret eden, günün değişik ve farklı saatlerinde düzensiz olarak, toplu halde dolaşan binlerce martı neyin habercisidir bilen var mı? Değişik sesler (tavuklar gibi) çıkarması da ilgi çekici.

Uçuşları, ziyaretleri güzel de onların yeri deniz değil mi? Dikkatinizi hiç çekti mi acaba; önceki yıllarda az sayıda gelirler yiyecek ararlar ve kaybolup giderlerdi!

Şimdi ise sayıca fazla olup, gitmediklerine göre aklıma takılan sorular şunlar: Aç mı kalıyorlar? İklim mi değişiyor Bir felaket habercisi mi? Denizlerimizde hayat mı bitiyor?

Bu konuda Bursa' da Valiliğimizin veya üniversitemizin bir çalışması, araştırması var mı?

Böyle olaylar başka ülkelerde olsa, bilim adamları ve araştırma enstitülerinin ilgisini çeker hemen konuya eğilirler. İncelemelerini başlatırlar, araştırırlar, soruştururlar ve karşılaştırırlar.

Sonuçlar çıkararak yöneticileri ve halkı uyarırlar.

Biz de, yoksa eski usul laflarla, bilimsellikten uzak açıklamalarla konuyu geçiştirecek miyiz?

Necmettin ŞENGÜL

 

Şebeke çalışmaları ağır aksak

 

Emek' te altı aydan beri süren kanalizasyon ve su şebeke hatlarının yenileme çalışmalarından dolayı evlerimizin camlarını açamaz, araçlarımızla evin önüne gitmeyi bırakın park edemez hale geldik. Görüntü adeta Ortadoğu' yu andırmakta.

Çalışmaların bu denli yavaş ilerlemesini anlamak mümkün değil. Dört cadde üzerinde gerçekleştirilen çalışmaların 6 aydan beri sürmesini ve asfaltlama yapılması öngörülen cadde ve sokakların rezalet bir durumda olmalarını Osmangazi Belediyemize ve Büyükşehir Belediyemize borçluyuz.

Bu semti varoş olarak görme düşüncesi mi ağır basmakta ki insanlar hizmetten zamanında ve yeterince yararlanamamakta.

Yaşadığımız çileyi ve beklentilerimizi bu kez bu köşeden ilgililerin dikkatine sunuyorum. Umarım gerekli adımlar bir an önce atılır.

Orhan ATALAY

 

İki soruna daha el atıldı

 

Olay Gazetesi 09/07/2015 tarihli Söz Sizde Köşesi’nde, “Ses yapan rögar kapakları” başlıklı yazı ilgili birimler tarafından incelenmiştir.

İlgi okur şikayetine konu olan adreste ses yapan rögar kapakları, ilgili Kurumumuzun bakım onarım ekipleri tarafından, 09.07.2015 tarihinde conta konularak sorun giderilmiştir.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

 

***

 

Olay Gazetesi 23/06/2015 tarihli Söz Sizde Köşesi’nde, “Belediye aciz, vatandaş çaresiz” başlıklı yazı ilgili birimler tarafından incelenmiştir.

İlgi okur şikayetine konu olan sokakta kanalizasyon hattı imalatı 2015 yılı Temmuz ayında program dahilinde yapılacaktır.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.