1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Merdiven altları sınıf oldu
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Merdiven altları sınıf oldu

A+A-
2010 senesinden beri Mehmet Akif Mahallesi, Mutlular Gazi Osmanpaşa İlk/ortaokulu için  belli adımlar attık. Fakat ne yazık ki okulumuzu yapım aşamasına getirdikten sonra tam `okul yapılacak` diye sevinirken maalesef öncelikjle Milli Eğitim Müdürlüğünün ilgisizliği, Osmangazi Belediyesi` nin 1 yıldır okulu kendisinin yaptıracağını sözünü verdiği halde  ve bununla ilgili  daha bir arpa boyu yol almış değiliz.
 
 
Okul idaremizin özverili çalışması sayesinde, öğrenci kalabalığından dolayı merdiven altlarını bile 3 senedir sınıf olarak kullanıyoruz. Çocuklarımızı beden eğitimi derslerinin olduğu günlerde evde spor kıyafetlerini giydirip okula gönderiyoruz.Terledikleri zaman üstlerini değiştire bilecekleri bir yer yok, okul içinde kantin yok, kütüphane yok,  labaratuar yok. Çocukların beden eğitimi derslerini ve  spor yapabillecekleri bir salon yok. Okulun dış etkenlerden korunması yok.
Bizim çocuklarımız sabah 07,30 derse başlıyor, çoğu mahallelerin çocukları , öğrencileri o saatte uyuyor oluyor sonra bu çocuklardan ve öğretmenlerden iyi bir eğitim bekleniyor. Bu nasıl olacak?  Yetkililerden cevap bekliyorum.
 
 
Başta Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere Osmangazi Belediyesi` nden hatta Büyükşehir Belediyesi` nin ilgisini ve yardımını bekliyoruz. Bu sağlanırsa 4 yıldır süren beklentimiz mutlu sonla biter.
 
Bülent TUTKUN
E.Okul Aile birliği  Başkanı
 
Canlarını tehlikeye atıyorlar
 
 
Yakında doğacak bir felaketi sizlere duyurmak istedim, inşallah olmaz. Görükle` de bulunan Otomotiv Lisesi` nden çıkan öğrenciler üst geçit olduğu halde üst geçitin altından giderek İzmir Yolu üzerinden karşıya geçiyorlar.
Üst geçidi en fazla öğrencilerin yüzde 5 i kullanıyor. Halbuki üst geçidi kullanmaları en fazla 1 dakika alacak. Orada ne bir öğretmen ne bir yetkili var. Bununla hangi kurum ilgilenir bilmiyorum. Bu sorunla ilgilenilirse  belki öğrencilerin canını kurtarır, ailelerin evine düşecek evlat acılarını engelleriz. İlgililerin ve yetkililerin dikkatlerine önemle sunarım.
Ferit ŞAHİN
 
Izgara sorunu giderilecek
 
 
 
11/10/2014 tarihli Olay Gazetesi’nde Söz Sizde köşesinde yer alan “Izgara yol seviyesinden yüksek “ başlıklı yazınız ilgili birimler tarafından incelenmiştir.
İlgi şikayete konu olan adreste yapılan inceleme sonucunda, ızgaraların, asfalt dökülecek şekilde yerleştirilmiş olduğu görülmüş olup ilgili belediye tarafından yaklaşık 200 metrelik kısma asfalt döküldüğünde sorunun giderileceği tespit edilmiştir.
Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.
Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
 
ŞİKAYET KUTUSU...
 
Osmangazi Muradiye Mahallesi sakinlerindenim. Muhtarımız her ay bir gezi düzenliyor, Şehir dışına yapılan bu gezilere isteyen mahalle sakinleri katılıyor. Buna bir diyeceğim yok. Benim ve vatandaşların şikayeti bu gezi bitene kadar muhtarlığın kapalı kalması. Dolayısıyla muhtarlığa işi düşenler kapıdan dönmek zorunda kalıyor. Hem vatandaşın işleri hem de mahalle ihtiyaçlarının takibi sürekli aksıyor. Bu gezi uygulaması neredeyse 2 yıldır sürüp gidiyor. Vatandaşa da muhtarın geziden dönmesini beklemek düşüyor.
Muradiye sakini 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.