1. HABERLER

  2. BURSA HABERLERİ

  3. Meslek odalarından Soğanlı'ya tam not
Meslek odalarından Soğanlı'ya tam not

Meslek odalarından Soğanlı'ya tam not

İnşaat Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, Peyzaj Mimarları Odası ve Mimarlar Odası'ndan temsilcilerle bir araya gelen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, uygulama aşamasına gelen Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bilgi verdi.

A+A-

Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin dışında 10 farklı hedef bölge belirleyerek kentsel dönüşüm çalışması yürüttüklerini ifade eden Başkan Dündar, “Kentsel dönüşüm gibi kent bütününü ilgilendiren projeler, belediyelerin tek başına gerçekleştireceği çalışmalar değil. Bunu sizler gibi ilgili meslek odaları ve STK'larla birlikte gerçekleştirelim istiyoruz” diye konuştu.

Şehirlerin yaşayan birer canlı organizma olduğunu, eğer müdahale edilmezse kendi başına büyüyüp gittiğini belirten Dündar, “Bizler, Soğanlı gibi doğru projelerle bu işe müdahale etmezsek, gelecekte de bu gün karşı karşıya olduğumuz sorunları yaşamaya devam ederiz. Eğer, Soğanlı gibi iyi hazırlanmış projelerle buna müdahale edebilirsek, bundan sonra çarpık ve plansız yapılaşmadan kaynaklanan sorunların da önüne geçip, modern ve yaşanabilir kentler inşa etmiş oluruz” dedi. 

ÖRNEK PROJE

Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi hakkındaki bilgilendirme toplantısına katılan meslek odalarının temsilcileri de, Osmangazi Belediyesi tarafından hazırlanan projenin, son dönemde gördükleri örnek projelerden biri olduğunu söyleyerek başkan Dündar'ı kutladılar. Proje hakkında görüşlerini ifade eden oda temsilcileri, “Bizler, uygulanabilir, şehrin kimliğine uyan projeler görmek istiyoruz. Bu noktada, Soğanlı kentsel Dönüşüm Projesinin, son derece başarılı bir proje olduğunu söylemeliyiz. Mimarisi, sahip olduğu sosyal donatı alanları ve yeşil alanları ile örnek bir proje gördük. Osmangazi Belediyesi'ni, bu örnek çalışmasından dolayı kutluyoruz” dediler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.