1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Metro hattında `arıza` eziyeti!
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Metro hattında `arıza` eziyeti!

A+A-
Bursa’da ulaşımda etkili olan Bursaray’da yaşanan arızalar  bir türlü bitmek bilmiyor.. Kestel-Arabayatağı ile Acemler-Uludağ Üniversitesi istasyonları arasında 24 Ekim günü sabah ve akşam saatlerinde yaşanan arızalar, vatandaşları, öğrencileri, memurları, çalışanları mağdur etti. Tabii ki, Bursaray’da arızalar yaşanacak bunu biliyoruz. Böyle arızalar yaşandığında neden yetkililer, hemen bir çözüm bularak, mağdur olan kişileri, belediyenin diğer araçlarından faydalandırmıyor. Ayrıca,  vatandaşa, istasyonlarda bir yetkili, böyle bir arıza durumda bilgilendirmiyor. Üniversite metro istasyonuna sabah işine, okuluna gitmek isteyen kişiler, istasyonda saatlerce metronun gelmesini beklediler. Akşam ise Kestel-Arabayatağı arasında yaşanan vagon arızasında da evlerine dönmekte olanlar aynı sıkıntıyı yaşadılar. Arabayatağı`nde inern yolcular Kestel`e gidebilmek için uzun süre metronun gelmesini bekleedler. Kimsenin, metronun arıza yaptığından haberi yok.  Böyle bir durumda, metroda arıza var ise, turnikelerin yanında görevli kişi, gelen yolculara uyarı yapamaz mı? Yolcunun istasyona çıkması ve olayı öğrenmesi mi gerekiyor. Böyle durumlarda istasyonlarda uyarıcı bir levha hazır olsa yolcuların görebileceği yere konulduğunda, bilgisi olduğunda kendi tercihini yapabilir.
 
Kamil KAYA
 
 
 
Çekirge` ye pazaralanı ve park yapılacak
 
 
Olay Gazetesi’nin 7 ekim  2014  tarihli sayısında Söz Sizde köşesinde bir okurunuzun ‘Çekirge yılların ihmali’ başlıklı şikayetine yer verilmiştir.
Çekirge mahallemiz ‘Sıcaksu Koruma Alanları ile Kentsel Sit Alanları Koruma Amaçlı İmar Planı’nda kalan, büyük tesislerin yapılmasını zorlaştıran topoğrafik yapıya sahip mahallemizdir. Yatırım programımızda mahallemize pazaryeri yapmayı planlıyoruz. Bölgede yapacağımız kamulaştırmaların ardından bu projemizi hayata geçireceğiz.Ayrıca mülkiyeti belediyemize ait alanlar doğrultusunda hazırladığımız programda Çekirge Mahallesi Süleyman Çıkmazı’nda bulunan alanda park yapmayı planlıyoruz.Mahallemizde bulunan ve imar planında park alanı olarak ayrılmış diğer alanların mülkiyeti belediyemizde olmadığı için değerlendirilememektedir.
I. Murad Hüdavendigar İlköğretim Okulu’na ise geçtiğimiz yıl Osmangazi Belediyesi olarak, çevre düzenlemesi yaparak çocuklarımıza etkinlik alanı oluşturduk. Okulumuzun merdivenlerini, korkuluklarını yeniledik. Engelli çocuklarımız için rampa yaptık, okulumuzun duvarını boyadık. Çocuklarımıza güvenli ve sağlıklı bir eğitim alanı oluşturabilmek için biz belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Yapılan bu hizmetlerin korunması ve daha iyi hale getirilmesi şüphesiz ki hemşehrilerimizin de desteği ile olacaktır.
Konuyu aktaran okurunuza ve  bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dilerim.
Mustafa DÜNDAR
Osmangazi Belediye Başkanı
 
Öğrencileri indirimli taşıyoruz 
 
 
22.10.2014 tarihli Olay Gazetesinin Söz Sizde Köşesinde yayınlanan şikayette Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin İnegöl-Bursa arasında 8 TL gidiş 8 TL gelişe yolculuk yaptıkları ve  mağdur oldukları yolundaki sözleri yeralmıştır.Ancak bu şikayet  doğru değildir. Çünkü Uludağ Üniversitesi ve Uludağ Teknik Üniversitesi öğrenci ve personeli Bursa`dan İnegöl`e 6 TL` ye getirilip 6 TL` ye  götürülmektedir. Üstelik sabah saatlarinde okullarına kadar da bırakılmaktadırlar.Bunun yanında İnegöl`de oturup Bursa`da çalışan veya Bursa`da oturup İnegöl`de çalışan memur ve işçiler de kartlı olarak indirimli taşınmaktadır.
İnegöl Turizm Yönetim Kurulu
negöl Seyahat Yönetim Kurulu 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.