1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. MHP Nilüfer’de olağanüstü hal: MYK nezaretinde delege seçimi!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

MHP Nilüfer’de olağanüstü hal: MYK nezaretinde delege seçimi!

A+A-

Aslında… MHP Genel Merkezi’ndeki en üst karar organı olan Merkez Yönetim Kurulu tarafından da onaylanan kongre takvimi gereğince Bursa’da ilçelerin delege seçimlerini 30 Kasım Pazar günü yapmaları gerekiyordu.

Yine…

Aynı takvime göre, Nilüfer İlçe kongresi 28 Aralık Pazar günü yapılacaktı.

Ne var ki…

Kongrelerde oy kullanacak delegelerin seçimine ilişkin hazırlıklar sırasında bazı ilçelerde ihtilaf çıktı. O ihtilafı yaşayan ilçelerden biri de Nilüfer’di.

Çünkü…

1.116 üyesinin olduğunu düşünen MHP Nilüfer İlçe’nin, Yargıtay kayıtlarına göre 852 üyesinin olduğu ortaya çıktı. Bu farklılığın adres değişiklikleri başta olmak üzere farklı nedenlere dayandığı anlaşıldı.

Bunun üzerine…

22 Şubat’ta yapılması planlanan MHP Bursa İl kongresiyle tamamlanacak süreçte teşkilat etkinliği sağlamak adına Nilüfer’deki delege seçimi kritik hale geldi.

Bir kısmı Bursa, bir kısmı Ankara merkezli teşkilat girişimleriyle Nilüfer’deki delege seçimi kilitlendi. O kilitlenme önce delege seçimi, sonra da kongrenin ertelenmesini getirdi.

Ardından…

21 Aralık’taki Osmangazi kongresinden çıkan sonuç, teşkilat etkinliği açısından farklı alarmlar verdi. Böyle olunca, Yıldırım ve Nilüfer kongreleri ileriye yönelik siyasi stratejiler açısından önem kazandı.

Daha doğrusu, yapısındaki kilitlenme nedeniyle Nilüfer üzerindeki baskı biraz daha arttı.

Gerçi…

Aynı süreçte Yıldırım kongresi haberleri kamuoyuna yansıdığı için Nilüfer’de yaşananlar pek gündeme gelmedi, ama MHP Yıldırım İlçe kongresinin yapıldığı gün Nilüfer’de de delege seçimi vardı.

İşte…

Herkesin Yıldırım kongresiyle ilgilendiği günde yapılan delege seçiminde MHP Genel Merkezi bugüne kadar Türkiye’de hiç başvurmadığı bir denetim uygulamasını Nilüfer’de uygulamak üzere harekete geçti.

MHP Merkez Yönetim Kurulu’nun 3 üyesi, Nilüfer delege seçimine nezaret etmek üzere Bursa’ya geldi.

MYK Üyesi Mehmet Parsak’ın sorumluluğunda ve 3 MYK Üyesi nezaretinde Üçevler’de bir kafeteryaya kurulan 40 sandıkta MHP üyeleri delegeleri seçtiler.

Bu da MHP siyaseti için Türkiye’de bir ilk oldu.

 

Nilüfer İlçe Başkanı Uçar hareketten memnun

 

4 Şubat Çarşamba akşamı Beşevler Küçük Sanayi Sitesi’ndeki Besob salonunda yapılacak kongreye davet için Sedat Koktoz ile birlikte ziyaretimize gelen MHP Nilüfer İlçe Başkanı Osman Uçar şunu söyledi:

852 üyemizden 400 delege seçtik. Çok şeffaf bir seçimle, her 2 üyeden 1’i delege oldu.”

İlginç olan şu: kongrenin adayları Osman Uçar, Hakan Yürük ve Ferit Haspolat 2009’da Yürük’ün yönetiminde birlikte çalıştılar. 3 arkadaşın yarışını Uçar şöyle özetledi:

Üçümüz de sahadayız. Bu hareketin genel seçime kadar süreceğine inanıyorum. 4 Şubat akşamına kadar rekabet edeceğiz. 5 Şubat’tan itibaren yine kardeşiz, seçimi birlikte yapacağız.”

 

O çevresini koruyan, tam Anadolu kadınıydı: Hacer Çağlar

 

Aile yaşamımızda annelerin çok ayrı bir yeri var. Çünkü anneler yaşamı şekillendiren en önemli varlıklarımız.

Olay Medya’nın sahibi, patronumuz Cavit Çağlar’ın annesi Hacı Anne, yani Hacer Çağlar da çok özel bir anneydi.

Her şeyden önce…

Nice çileli yollardan geçmiş gerçek bir Anadolu kadını olarak çevresini korur herkese elini uzatır ve gönlünü açardı. Hayırseverlikte sınır tanımazdı.

Gerçi…

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle yatağa bağlı tedavi görüyordu, ama yakın zaman öncesine kadar bulunduğu her ortamda varlığını hissettiren, adım attığı her yerde bulunanları etkileyip kendini çok kolayca kabul ettiren özellikleri vardı.

Yine Bursa’da elini öpeceğimiz, hayırduasını alacağımız günleri beklerken dün sabah İstanbul’dan cenaze haberi geldi. Bugün de öğle namazından sonra Emirsultan Camii’nden onu ebediyete uğurlayacağız.

Hacı Annemize Allah’tan rahmet diliyoruz. Başta Cavit Çağlar ve ailesi olmak üzere Şankaya ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

 

 

 

 

Yönetimle helalleşmek için veda yemeğiydi, vefaya dönüştü!

 

 

Katıldığımız her programda, bulunduğumuz her ortamda siyasetin en önemli kaynağının gençlik kolları olduğunu söylüyor. Siyasi partilerin gençlik kollarında görev yapanları önemsiyoruz. Bu görevlerde edinilen deneyimlerin ana kademelere taşınmasıyla Bursa siyasetinin ileri gideceğine inanıyoruz.

Bu yönde…

Umutlu olduğumuz gençlerden biri de AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolu Başkanı olarak tam 3 dönem görev yapan Ali Sait Adiloğlu. Parti tüzüğü gereği, 30 yaşını aştığı için göreve devam edemedi.

Fakat…

30 Mart yerel seçiminde Osmangazi Belediye Meclisi’ne seçildiği için, yerel yönetime geçti.

İşte…

Ekibiyle birlikte 3 dönemdir siyasi çalışmaların yanında sosyal çalışmalara da imza atan, fakat 8 Şubat’ta yapılacak kongrede tüzük gereği aday olamayan Ali Sait Adiloğlu önceki akşam yönetimiyle helalleşmek için veda yemeği verdi.

Fakat…

Merinos’taki Göl Kafe’de gerçekleşen veda yemeğinde, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz teşkilatın başkanı olarak Adiloğlu’nun yanındaydı.

Yanı sıra…

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de yemeğe katıldılar.

Osmangazi’nin eski ilçe başkanlarından Refik Özen de yemeğin konukları arasındaydı. Eğlenceli bir atmosferde geçen veda yemeği, anıların anlatıldığı ortamda havanın ısınmasıyla vefa yemeğine dönüştü.

 

Osmangazi AK Gençlik’te 2 aday

 

Ali Sait Adiloğlu’nun 30 yaşını doldurması nedeniyle aday olamadığı AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolu başkanlığı için iki aday konuşuluyor.

8 Şubat’ta Merinos’ta yapılacak kongrede mevcut yönetimden Semih Peksert ya da Samet Arabacıoğlu başkan seçilecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.