1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Miting sonrası şehir turuna çıkan Erdoğan’a caddelerde yoğun ilgi!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Miting sonrası şehir turuna çıkan Erdoğan’a caddelerde yoğun ilgi!

A+A-

Pazartesi akşam saatleri… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimi için miting yaptığı Atatürk Stadyumu Meydanı’ndan ayrılıp, sivil toplum örgütleri ve sendikalar tarafından Büyük Bursa Buluşması adıyla organize edilen iftar için Atıcılar Spor Kompleksi’ne gitti.

Giderken de…

Altıparmak, Çatalfırın, Çakırhamam, Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi güzergahını izledi.

Gerçi…

1.-yazi-icin-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-otobus-bursa-turu-bursa-caddeleri.pngİftara yakın saat olması nedeniyle Cumhurbaşkanı konvoyunun geçtiği yollarda trafik sorunu yaşandı, ama yol kenarlarında özel bir tablo ortaya çıktı.

Onu da…

Cumhurbaşkanlığı otobüsünde bulunan AK Parti Bursa 1. Bölge 6. Sıra Adayı Mimar Gülten Kapıcıoğlu’ndan dinledik:

“Altıparmak’tan çıkışta, Atatürk Caddesi’nde ve geçilen her yerde Cumhurbaşkanımıza müthiş ilgi vardı. İnsanlar yol kenarlarına dizilip Cumhurbaşkanımızın geçişini beklediler ve sevgi gösterisi yaptılar.”

Yorumu şu:

“Miting meydanında toplananlar kadar, hatta onlardan da fazla sayıda insan güzergah boyunca sevgisini gösterdi.”

Miting meydanlarına kararını vermiş ve partili seçmenler geliyor.

O nedenle…

Kapıcıoğlu’nun dikkat çektiği nokta önemli.

Üstelik…

Yakındığımız kent trafiği içinde ve iftara yakın yoğun bir akşam saatinde insanların cadde kenarlarına dizilip sevgi gösterisi yapmaları önemli.

Güzergahta…

Otobüsün içinden çekilen videoları ve fotoğrafları görünce de Kapıcıoğlu’na hak verdik. Hele Çatalfırın’dan Çakırhamam’a çıkıştaki Cumhuriyet Caddesi girişi ve Zafer Plaza’nın önündeki hareketlilik görülmeye değerdi.

Videoda…

Erdoğan’ın sürekli olarak arka taraftan bir şeyler aldığı ve otobüsün camından bekleyenlere ve el sallayanlara verdiği görülüyordu.

Ona da Kapıcıoğlu açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yol boyunca başta çocuklar vatandaşlara satranç takımı armağan etmiş. O kadar çok satranç takımı dağıtılmış ki, otobüsün arka tarafından ön kapıdaki Erdoğan’a armağanların hızla iletilebilmesi için elden ele zincir oluşturulmuş.

 

CHP milletvekillerinin mitinge ilgisi

 

24 Haziran seçimi için Atatürk Stadyumu Meydanı’nda ilk mitingi CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce yaptı.

Açıkçası…

İnce yıllardır CHP’nin toplayamadığı kalabalığa ulaştı.

Bu moralle de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aynı yerdeki mitingi CHP radarına girdi. Erdoğan’ın gelişinden 3 saat önce, fakat AK Parti tarafından mitingin başlayacağı duyurulan saate ait fotoğrafları CHP milletvekilleri Ceyhun İrgil ve Erkan Aydın sosyal medyadan paylaştı.

Bu da ilkler arasına girdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti teşkilatına ne mesaj verdi?

 

3.-yazi-icin-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-.jpgPazartesi günü… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk mitingini Niğde’de yaptı. Günün ikinci mitingi için de Bursa’ya Atatürk Stadyumu Meydanı’na geldi.

Fakat…

Niğde’deki miting sonrası 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir’in mezarını program dışı ziyaret etmesi Bursa’ya gelişini geciktirdi. Miting saati duyurusunun da daha erken bir saat için yapılmış olması, program dışı ziyaretle birleşince meydanda bekleme süresi uzadı.

Nitekim…

Erdoğan da konuşmasına başlarken “Sizden helallik istiyorum, sizi beklettim, geciktim. Hakkınızı helal edin” dedi.

Ardından…

49 dakika süren Bursa mitingi konuşmasını yaptı. En sonunda da meydanda toplananlara hitaben, fakat özelde AK Parti teşkilatlarına yönelik çok özel bir uyarıda bulundu.

O uyarıya da…

“Bu bizim helalleşme toplantımız” diyerek başladı ve şunu söyledi:

“Kimse kimseye afra tafra yapmasın. Herkes birbiriyle görüşsün. Üstelik çok uzakta olsa bile gidin bulun, kucaklaşın, getirin.”

İşte…

Pazartesi akşamından beri AK Parti teşkilatlarında bu özel mesaj konuşuluyor. Yapılan yorum ise şu:

“Cumhurbaşkanı, partideki yönetim değişiklikleri sonrası eskiler ve yeniler arasında mesafe olmasını istemiyor. Onun için, seçime gidilen bir ortamda herkesi kucaklaşmaya ve birlik olmaya davet etti.”

 

Ah be Oktay… Ne acelen vardı bu kadar erken gittin aramızdan?

 

4.-yazi-icin-oktay-kayalar.jpgOktay Kayalar’ı ilk tanıdığımızda ortaokul ya da lise öğrencisiydi. Zekai Gümüşdiş’in Bursa Valisi olduğu dönem Özel Kalem Müdürlüğü’nü yapan Musli Kayalar’ın oğluydu.

Sonra…

Siyah-beyaz Doğru Hakimiyet’in tam ofset Hakimiyet’e dönüşmesi sırasında teknik serviste çalışmaya başladı. İlgili ve kendini geliştirmeye açıktı.

Gece kendi işlerini toparladığında polis telsizlerini dinler, Yazı İşleri’ne yardımcı olurdu. Gün geldi, gece muhabiri yerine Oktay’a bir fotoğraf makinesi bıraktık ve iki işi birden yapmaya başladı.

Çektiği ilk fotoğrafların filmine birlikte baktık, daktilonun başına ilk geçtiğinde ilk haberini birlikte hazırladık. Gazete sayfasında gördüğü ilk Oktay Kayalar imzasını atmak da bize nasip oldu.

Sonra…

Oktay’la yollarımız Olay’da kesişti. Baba mesleği polislere yakın olmayı seviyordu ve bu da onu çok başarılı bir polis muhabiri yaptı. Oktay’dan habersiz Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde kuş bile uçmadı. Gelin görün ki…

En verimli döneminde Oktay aramızdan uçtu gitti.

Kanser olduğunu öğrendiğinde bile bozulmayan neşesi, bitmeyen umudu hepimizin umuduydu aslında. Daha 2 hafta önce gazeteye ziyarete geldiğinde “Ben iyiyim, yırttım bu işten” diyordu.

Onu sevmeyene rastlamadık.

Olay’ın önünde vedalaşırken her şey film şeridi gibi gözümüzün önünden geldi geçti, hıçkırıklar boğazımıza dizildi.

Ah be Oktay…  

Sen ki kimseyi üzmezdin… Hiç olmadı böyle…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.