1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Mudanya yolu kenarı çöplük
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Mudanya yolu kenarı çöplük

A+A-

Yolda arabayla gidip gelirken genelde çevremi gözlemliyorum. Bunlardan birine değinmek istiyorum. Şu ki, 2 yıl önce Bursa-Mudanya karayolu baştan sona yenilendi, gidiş dönüş olarak bölünen yol ulaşımı eskiye oranla hayli rahatlattı. Yalnız bir sorun var. O da karayolunun kenarlarına atılan atıkların temizlenmemesi yani bakımsızlık. Yol kenarları adeta çöplük.

Bademli Kavşağı' ndan Mudanya' ya kadar arabanızla giderken herhangi bir yerde lütfen durarak inip bakın. Araçlar için kullanılması yasak olan çizgi bölümüne, yol kenarlarına dikkat edin. Taşlar, mıcırlar, çimento atıkları, pet şişeler, cam şişeler, cam kırıkları, sert plastik borular, kazaklar, gömlekler, daha neler neler... Bu olumsuz görüntüler hem Bursa' ya hem de turizm incisi Mudanya' ya yakışır mı?

Halbuki sadece Karayolları' nın değil belediyelerin de her türlü imkanları var. Çok değil ayda bir defa olsun güzergaha makine ile yapılacak temizlik işe yarar. Bademli köprüsünden Mudanya' ya kadar temiz bir görüntü sağlanır. Ayrıca yaz mevsimi dolayısıyla hafta içi ve sonları insanlar bisikletleriyle Mudanya' ya gidebilsin. Hoşça zaman geçirebilsin. Esnafın da yüzü gülsün. Sosyal ve ekonomik bağ oluşsun.

Yıldırım KESKİN

 

Ramazan esnafın zam ayı

 

Bir ramazan ayını daha fiyatların yükseldiği bir ortamda geride bırakıyoruz. Her yıl ne hikmetse ramazan gelmesiyle birlikte yiyecekten içeceğe pek çok ihtiyaç maddesi etkileniyor. Otomatiğe bağlanmışçasına başta gıda ürünleri kilo başına 3-5 TL zam görüyor. Serbest piyasa ekonomisine dayalı olarak esnaf dilediği fiyatı uygulamakta. Özellikle de her yıl ramazan ayı ile birlikte fiyat artışları da başlamakta. Tüketici için 'nasıl olsa alacaklar' bakışı hakim. Oysa ramazanda artış yerine indirime gidilse daha şık olmaz mı? Dar gelirli insanlarımızı düşünerek bundan sonraki ramazanlarda insaflı olunmasını dilemekteyim.

Erdoğan EVCAN

 

Bu nasıl şoför?

 

Yer: Balıbey Han önündeki durak. Tarih: 7 Temmuz Salı. Hat No: B40, Araç plaka no: 16 M 00231.

65 yaş üstü iki kişi ücretsiz kartlarını cihaza okutarak ilerliyor. Şoförün sesi duyuluyor: Bunlar da ölüp gitmedi. Anlaşılan Azrail Bursa' ya uğramıyor.

Sözün bittiği yerdeyiz.

İsminin yayımlanmasını istemiyor

 

Sorunlara 'Yıldırım' çözüm

 

11/06/2015 tarihinde gazetenizin "Söz Sizde" köşesinde yayımlanan "Kaldırım Taşları Düzeltilmeli" başlıklı, Mimar Sinan Çocuk Parkı önünde yaya yolundaki döşeme taşlarının bozukluğunu konu alan okur şikayeti, Fen İşleri Müdürlüğümüzce incelenmiştir.

Yapılan inceleme neticesinde bahsi geçen yerde gerekli çalışmalar tarafımızca yapılmıştır.

X

03/07/2015 tarihinde gazetenizin "Söz Sizde" köşesinde yayımlanan "Şikayet Kutusu" başlıklı, ilçemiz Yazuvselim Mahallesi 11 Eylül Bulvarı'nda yapılan kaçak ve ruhsatsız inşaat ile ilgili okur şikayeti ilgili birimimizce incelenmiştir.

Yapılan inceleme neticesinde bahse konu yapı hakkında 5 adet yapı tespit ve tatil zaptı tanzim edilerek yıkımları gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı'na Türk Ceza Kanunu'nun 184. Maddesi gereği suç duyurusunda bulunulmuş olup konu tarafımızca takip edilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Yıldırım Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.