1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Müezzinoğlu yaklaşımı: Önde giden değil, birlikte yürüyen!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Müezzinoğlu yaklaşımı: Önde giden değil, birlikte yürüyen!

A+A-

Mehmet Müezzinoğlu’nu daha AK Parti İstanbul İl Başkanı olduğu dönemde Bursa’ya geliş gidişlerinden biliyoruz. Son dönemde Sağlık Bakanı olarak televizyonlardan ve katıldığı toplantılardan izliyoruz.

Şimdiyse…

AK Parti Bursa Milletvekili Adayı olarak biraz daha yakından gözlemliyoruz.

Hatta…

Müezzinoğlu’nu yavaş yavaş yakından tanımaya da başladık.

Gördüğümüz şu:

Son derece mütevazı bir tavır sergiliyor, samimi davranıyor. Konuşmalarında laf sokma gibi bir huyu yok. Aksine herkese değer veren sıcak yaklaşım sergiliyor.

Siyasetin genel yapısı içinde kabul edilen abi söyleminden bile çok nazik bir ifadeyle uzak durmaya çalışıyor.

En önemlisi…

Konuşmalarında sürekli kendisinin neler yapabileceğini değil, birlikte neler başarılabileceğini vurguluyor, bu açıdan yaklaşıyor.

Nitekim…

Bursa medyasıyla ilk buluşması olan dün sabahki toplantıda da bu yaklaşımı özellikle ortaya koydu ve sık sık da vurgulama gereği duydu.

Bu dönem…

AK Parti aday listesinin başına Sağlık Bakanı’nın gelmiş olması, Bursa’nın sağlık yatırımları açısından elbette büyük şans. Hem planlanmış yatırımların bitirilmesi için en önemli destek sağlanır, hem de sağlık alanındaki eksiklerin giderilmesi için yararı olur.

Zaten…

Dün, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’un da katıldıkları medyayla ilk buluşma toplantısında gerek Müezzinoğlu’nun açıklamaları, gerek meslektaşlarımızın soruları sağlık sorunları ve yatırımları üzerine yoğunlaştı.

O noktada…

Sağlık Bakanı olarak AK Parti Bursa 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamaları, değerlendirmeleri ve verdiği bilgileri haber sütunlarında ayrıntılı şekilde okuyabilirsiniz.

Bununla birlikte…

Toplantı sırasında, Müezzinoğlu mantalitesi olarak ortaya şu çıktı:

Abi tarzım olmadı. Onun yerine, hep birlikte başarma tarzım oldu. Eğer koordinasyona katkım olursa önde, yanda, geride göreve hazırım.”

Şu tarzı da önemli:

Mutfakta çalışmaya önem veriyorum. Çünkü mutfak iyi olursa, içeriye servis de iyi olur. Ama önce vitrine söz koyarsak bazen sıkıntı olur.”

Ardından…

Kendisinden beklentilere şöyle yaklaştı:

Bursa’nın hedefleri olmalı. Ama o hedeflere yalnızca Müezzinoğlu ile gidileceği düşünülürse, sıfıra sıfır elde var sıfır durumu olur.”

Vurgusu net:

Hedeflere doğru beraber gideceğiz, birlikte ulaşacağız.”

Bugüne kadar…

Sakin ve vatandaşa yakın duran yumuşak üslubuyla bildiğimiz Mehmet Müezzinoğlu’nun samimiyeti yanında tam bir ekip çalışması benimsediğini dün çok açık şekilde gördük.

Altepe ve Torun ile birlikte iyi anlaşacak bir ekip izlenimi aldık.

Bursa’da gerçekten yeni bir dönem başlıyor.

 

Bursa’nın ikinci Sağlık Bakanı oldu

 

Bursa medyasıyla ilk buluşmasında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na “Bursa’nın ikinci Sağlık Bakanı olduğunu” anımsattık.

Çünkü…

12 Eylül sonrası Bülent Ulusu hükümetinde Sağlık Bakanı olarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kaya Kılıçturgay yer almıştı.

Hatta…

Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Feridun Gökırmak da Sağlık Bakanlığı Müsteşarı olarak Ankara’ya gitmişti.

Benzer bir durum yine var.

Müezzinoğlu’nun müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş ile Başdanışmanı Dr. Metin Ahmet de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu.

 

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun “sigarayı bıraktırma” seansı!

 

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, üstlendiği görevle doğru orantılı davranan bir siyasetçi. Bir anlamda, temsil ettiği makamın gereklerini yerine getiriyor ve sağlıklı yaşama önem veriyor.

Dahası…

Her ortamda amansız bir sigara savaşçısı olarak hareket ediyor.

Nitekim…

Önceki akşam Osmangazi Belediyesi’nin bir töreninde, Bursa’daki siyaset camiasının tanıdığı isimlerden biri olan Yusuf Dereli’nin sigara içtiğini gördü.

Siyaset camiasında Küçükbalıklılı olarak tanınan Yusuf Dereli, 1994-1999 döneminde Osmangazi Belediye Başkanlığı yapan Basri Sönmez hastalandığında hiç yalnız bırakmayan birkaç kişiden biriydi.

Törenin bitiminde Dereli ile uzun uzun konuşan Müezzinoğlu, sonunda sigarayı bırakmaya ikna etti ve paketi elinden alıp cebinden çıkardığı bir kağıda yazdığı sözleşmeyi ayaküstü imzalattı.

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın tanık oldukları sözleşmede yer alan hükümler açıklanmasa da, yılların sigara tiryakisi Yusuf Dereli sigaradan vazgeçti.

 

AK Parti mitingi Gökdere’de, Hüdavendigar açılışı 19 Mayıs’ta

 

Her şey… AK Parti ve CHP’nin, birbirlerinden habersiz aynı gün Bursa’da miting kararı almalarıyla başladı. İki parti de Bursa mitingleri için 16 Mayıs’ı açıkladı.

İki il başkanı aynı gün miting olamayacağı için konuyu Ankara’ya genel merkezlere aktardılar, onlar da ilk anda kararda ısrar ettiler.

Bu süreçte…

Vali Münir Karaloğlu iki partiden yalnızca AK Parti’nin Gökdere için başvurduğunu, CHP’nin başvurusu halinde ikinci miting alanı olan Merinos’u tahsis edebileceklerini söyledi.

Sonrasında…

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe 6 yılını değerlendirdiği toplantıda AK Parti mitingini Hüdavendigar Parkı açılışıyla birleştirebileceklerini söyledi.

Tam bunu konuşurken, CHP tarihi değiştirip Bursa mitingini 23 Mayıs’a aldı.

Her gün il başkanlarıyla konuşup gelişmeleri izlerken kendimizi meydan zabiti gibi hissettiğimiz bir sırada dün son haber AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’dan geldi:

Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun 16 Mayıs’taki Bursa mitingini Gökdere Meydanı’nda yapıyoruz. Hüdavendigar Parkı açılışı 19 Mayıs’ta.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.