1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Namık Kemal Mahallesi Muhtarı’ndan açıklama
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Namık Kemal Mahallesi Muhtarı’ndan açıklama

A+A-

2 Eylül 2016 tarihinde bu köşede yayımlanan “Üç aydır asfalt bekliyoruz” başlıklı okur yazısında mahalle muhtarından bahsedilmişti. Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Sayın Necmettin Geniş, kendisine cevap hakkı doğduğunu düşünmüş ve bir yazı göndermiş. Aynen yayımlıyorum.

“Söz Sizde, Sayın Günay Yumruktay... Namık Kemal Mahallesi Hasan Sokak ile ilgili 2.9.2016 tarihinde köşenizde yer alan; Üç aydır asfalt bekliyoruz şeklinde ifadeler doğru olup şahsımla ilgili, “Muhtarımıza konuyu her gün iletiyoruz fakat bizi bu hafta gelecek, haftaya gelecek, şu gün gelecek diye oyalıyor” ifadeleriniz tamamen yanlıştır. İddiada bulunan ve benimle konu ile ilgili diyalogları olduğunu belirten kişi Gökhan Gelir’dir ve konu ile ilgili kendisiyle hiçbir muhataplığım olmamıştır.

Asfalt yapımının gecikmesi ile ilgili mahalle muhtarı olarak ben mahalle sakinlerine her zaman; “BUSKİ asfalt ihalesi yapıldığını bu nedenle asfalt yapımının beklemede olduğunu, BUSKİ yetkililerinin bizlere bu şekilde aktardığını” söyledim ve mahalle sakinlerini bu şekilde bilgilendirdim. Aynı şekilde 6. Sokak’ın da asfaltlanma beklediğini belirtmek isterim.

Açıklamalarımdan anlaşılacağı üzere asfalt yapımının gecikmesinin şahsımla hiçbir alakası olmadığı gibi göreve başladığım günden bu yana mahallem ve mahalle sakinlerim için gece gündüz demeden bunu ‘halka hizmet Hakk’a hizmet” düsturuyla çalıştığımı ve hangi konu ile ilgili olursa olsun mahalle sakinlerine resmi ağızdan tarafıma iletilenleri aynen iletmekte olduğumu belirtmek isterim.

Asfalt yapımının gecikmesi ile ilgili açıklamalarımı köşenizde yayımladığınız için sizlere teşekkür eder Namık Kemal Mahallesi sakinlerine saygılarımı sunarım.
Necmettin GENİŞ
Osmangazi İlçesi Namık Kemal Mahallesi Muhtarı

Bursa-Bodrum arası havayolu taşımacılığı şehrimiz için ihtiyaç


Bursa-Bodrum arası uçak seferleri maalesef yapılamıyor. Yılın 11 ayı günde 10 seferden fazla otobüs seferi yapılırken, maalesef bir uçak seferi yok. Bursa’ya değer katması, tanıtılması, gerek turizm ve gerekse akademik görüşmeler için Bodrum’dan Bursa’ya, Bursa’dan Bodrum’a gidecek insanların uçak yolculuğunu tercih edeceğini düşünüyorum. Özellikle yaz döneminde büyük bir fayda sağlayacağını düşünüyorum Bursa adına. Bu güzergâhta birçok otobüs seferinin olduğunu görüyoruz. Uzun ve yorucu bir yolculuk. Havayolu taşımacılığı şehrimiz için güzel olacaktır. Yetkililerinin fikrimi dikkate alacağını düşünüyorum. Konuyla ilgilenip hizmet üretenlere teşekkür ve şükranlarımızı arz ederiz. Saygılarımızla.
Refik TUNCAY

Fabrikadan yayılan kokudan akşamları camları açamıyoruz


İyi günler Günay Bey. Biz Altınşehir Mahallesi olarak yaz boyunca evimizin camlarını açıp yatamadık, bahçemizde oturamadık, nedeni ise OSB’de bulunan bir fabrikanın bacasından çıkan dayanılması imkânsız bir pis kokunun akşam saatlerinde başlayıp sabaha kadar mahallemizi kaplaması. Evimize misafir kabul edemez olduk. Gerekli yerlere şikâyetlerde bulunduk ama henüz bir sonuç alamadık. Buradan aracılığınızla yetkililerin dikkatini çekmek istiyor ve gerekli önlemleri almalarını rica ediyoruz.
Altınşehir 224. Sokak sakinleri adına
Hasan Özçelik

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.