1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Nilüfer Çayı taşıyor ürünlerimiz gidiyor
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Nilüfer Çayı taşıyor ürünlerimiz gidiyor

A+A-
Bizler geçimlerini tarımla sağlayan Nilüfer`e bağlı Çaylı Köyü sakinleriyiz. Yıllardır Nilüfer Çayı`nın neden olduğu tahribatın bir türlü giderilememiş olması emeklerimizin heba olmasına yol açmakta. Bu durum karşısında üreticiler olarak elimiz kolumuz adeta bağlı, çaresizliğe mahkum durumdayız.
Yöremizde daha çok ekimi yapılan mısır, karpuz ve biberlerden yeterli ürünü almayı beklerken karşımıza Nilüfer Çayı` nın taşması sorunu çıkmakta. Bu durum her yıl yaşanmakta. Bu yıl da son yağan sağanak yağmurların ardından Çay yine taştı. Ürünlerimizin önemli bir kısmı su altında kaldı.
Her yıl aynı sıkıntıyı yaşamak gelecek için bizi endişelendirmekte. Zira aşırı yağışların ardından Nilüfer Çayı` nda su seviyesi yükselmekte. Çay`ın kenarlarının yüksek olmaması  taşkınlara yol açmakta. Buna çözüm bulunması yolunda şimdiye kadar yaptığımız girişimlerden ise bir sonuç alamadık.
Bu arada Nilüfer Çayı`ndaki kirliliğe de değinmekte fayda var.  Çay maalesef kirli ve pis akmakta. Sebze üretimini bu sağlıksız suyla yapmak durumunda kalıyoruz. Dolayısıyla sulanan ürünlerin sağlıklı olamayacağı da aşikardır. Çay`ın sularında balık dahi yetişmemesi durumun vahametini göstermektedir.
Çaylı Köyü sakinleri
 
Hastane randevusu alınamıyor
 
 
Uzun süredir derdime bir çözüm bulamadığım için size ulaşmak istedim. Oğlum için 15-20 gündür Dörtçelik Çocuk Hastanesi ve Bursa merkezdeki diğer hastanelerden çocuk psikiyatrisi bölümünden randevu almaya çalışıyorum. Ne internet üzerinden ne de 182 hattı üzerinden randevu alabildim.. Günün hangi saatinde denediysem hep dolu oluyor.
Bu şartlarda anlaşılan uzun süre randevu alamayacağım. Verilen randevuların nasıl dolduğunu da bilemiyorum.Gerçeği görmek isteyenler buyursun randevu almaya çalışsın.  Belki doktor yetersizliği vardır diye düşünüyorum ama günlerce arama yapmama ve girişimde bulunmama rağmen bir boşluk yakalayabilmeliyim. Bu randevular sanki hiç açılmadan kapanıyor diye izlenim oluştu bende. Randevu sistemi bu şekilde devam ederse hasta olmayanlar da hastalanacaktır.
Kadir ÖZPINAR
 
 
Şehirde kamyon trafiği
 
 
Çekirge`de Uludağ Yolu`ndan giden ve gelen kamyonlar yüzünden bütün mahalle halkının huzuru kaçmıştır.  24 saat hiç durmadan süratli bir şekilde gecen bu kamyonları denetleyecek bir makam yok mudur?  Oysa ki sehire kamyon giriş çıkış saatleri bellidir ve bunu en başta sürücülerin bilmesi ve uygulaması gerekir. Gece ve gündüz kamyonlardan çıkan gürültü artık sona ersin. Lütfen bu sorunumuza yetkililer bir çare bulsun. Bir facia olduktan sonra geç kalınacak.
Remzi CANİK
 
BUSKİ parke tamiratını yaptı
 
 
12.09.2014 tarihinde köşenizde yayınlanan `Çöken yola 9 aydır el atılmadı` başlıklı yazı üzerine gerekli inceleme yapılmıştır. Kültür Mahallesi Derya Sokak girişinde baca kenarında bulunan parke çöküntülerinin BUSKİ Genel Müdürlüğü`nce yapılan altyapı çalışmalarından kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu tespit ilgili kuruma resmi yazı ile iletilmiştir. Sonrasında yerinde yapılan incelemede, parke tamiratlarının BUSKİ tarafından yaptırıldığı görülmüştür.
Nilüfer Belediyesi Basın Bürosu
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.