1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Öğrencilerin ulaşım çilesi
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Öğrencilerin ulaşım çilesi

A+A-
Hasanağa`dan Otomotiv Lisesi ve Kız Meslek Lisesi`ne yaklaşık 25  öğrencimiz gitmektedir. Ulaşımı 1/TH hatlı otobüs ile gerçekleştirmektedirler. Fakat otobüs hareket saatleri öğrencilerin okul saatlerine uygun değildi. Sabah 7:40, 8:40 gibi hareket etmekte ve çocuklar 8:40`a bindiklerinde okula 5-10 dk. gecikmeli gitmekteydiler.
 
 
Mahallemizden dilekçe toplayarak bu saatlerin 10-15 dakika öne çekilmesini talep ettik. Fakat kasıtlı yapar gibi 8:40 otobüsünün saatini öne almak yerine o saati tamamen iptal ettiler. Çocuklarımız okula 7:40 la gitmek zorunda bırakıldı. Kış ayları yaklaşmakta 1 saat önceden okula giden öğrenciler o soğuklarda perişan olacaklar.
 
 
Aynı zamanda Küçük Sanayi`den 16:45 kalkışını da iptal etmişler. Saat 5:00`de okuldan çıkan çocuklar 6:15`e kadar otobüs beklemektedirler. Bizim talebimizin karşılığında Burulaş`ın böyle ters bir uygulamaya gitmesi ne anlama gelmektedir. Burulaş yetkililerinden bu konuya bir çözüm bulmalarını rica ediyoruz.
Hüseyin ÖZTÜRK
 
Elektrik direği evimin duvarına yapışık
 
Kestel Kale Mahallesi Harmanlar Caddesi No 44 adresinde bulunan ve hala oturmakta oturmakta olduğum evimin duvarına bir elektrik direği yillardan beri yapışık vaziyette durmakta. Elektrik direğininin kaldırılması konusunda UEDAŞ`a yaptığım başvurulardan sonuç alamadım. Direk bir türlü kaldırılmadı. Rüzgarlı havalarda çıkan kıvılcımlar evimizin duvarına vuruyor. Direğin kaldırılması için illa birisinin canının yanması mı gerekiyor. Elektriği yerin altına alamıyorsanız bari binalardan uzak tutun. Yetkililere sesleniyorum: Lütfen o direği bulunduğu yerden kaldırın.
Tekin AYVA
 
Lağımlar yollara akıyor
 
 
Sırameşeler Sevgi Evleri yanındaki halı saha yakınında işyerimiz var. Mudanya Caddesi 139-3 Binamızın önünde resimde göründüğü gibi lağım suları taşmakta. Buradan yayılan kötü koku ise binalara kadar gelmekte. BUSKİ`ye konu aktarıldı. Henüz bir gelişme yok.  Bir de  basın yoluyla iletmek istedim. Umarım basında gördükten sonra konu ilgililerin ilgisini çekecektir. Bir an önce bu çirkin görüntüden ve kokudan kurtulmak istiyoruz.
Hakan KAVURMACI
 
Yüksek sesli müzik için uyarı yapıldı
 
Olay Gazetesi’nin 24 Ağustos 2014  tarihli sayısında Söz Sizde köşesinde bir okurunuzun ‘Müzik sesinden evde oturamıyoruz’ başlıklı şikayetine yer verilmiştir.
Şikayette belirtilen adresteki restoran ve çay bahçesinin belediyemizden aldığı ruhsatta canlı müzik izin belgesi ile işletildiği tespit edilmiştir.
Zabıta Müdürlüğümüz, işyeri ilgililerine geçe geç saatlere kadar yüksek sesli yayın yapmamaları ve işyeri için belirlenen desibel seviyesini aşmamaları hususunda tebligat yapmış olup konunun takibine devam edilmektedir.
Konuya duyarlılığından dolayı okurunuza ve konuya bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dilerim.
Mustafa DÜNDAR
Osmangazi Belediye Başkanı
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.