1. YAZARLAR

  2. İhsan Aydın

  3. Oktay Yılmaz’a kapı gibi destek
İhsan Aydın

İhsan Aydın

Yazarın Tüm Yazıları >

Oktay Yılmaz’a kapı gibi destek

A+A-

Cumhur İttifakı’nın Yıldırım Belediye Başkan adayı Oktay Yılmaz dün projelerini tanıtmak için Barış Manço Kültür Merkezi sahnesindeydi.

Bayrağı 31 Mart gecesi Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’den devralmaya hazırlanan Yılmaz’ın sunumundan, ilçe için Büyükşehir destekli çok sayıda proje hazırladığını gördük.

Yılmaz, mahkemelerin iptal ettiği planlama bölgelerini yeniden ele alacaklarını anlattı.

Hurdacıların kent dışına çıkarılmasından doğalgazsız sokakların gaza kavuşturulmasına, ulaşım ve parklanmadan ilçenin yıllardır eksiği olan dikey yollara, akıllı kavşak düzenlemelerinden otopark üstlerinin yeşil alan olarak kullanımına kadar çok sayıda proje çalışılmış.

Bunların içinde sağlık yöneticilerinin uzunca süredir talep ettiği Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bitişiğindeki Sağlık Parkı’nın altının katlı otopark, üstünün de rekreasyon alanı olarak düzenlenecek olmasını önemsedik.

Ancak Teleferik bölgesinde düşünülen katlıotopark projesinin bölgenin siluetiyle uyuşmayacağını düşünüyoruz. Bunun yeraltına indirilmesi daha doğru bir tercih olacaktır.

Tabii ki, Yıldırım Metrosu’da Yılmaz’ın Büyükşehir destekli vaat ettiği projelerden.

Oktay Yılmaz, ilçe sakinlerine ‘Çok Yeşil Yıldırım’ da vaat ediyor. Beton yığını ilçede böylesi iddialı bir vaadin altı çizilmesi gerekir.

Mesire alanları, aktivite parkları, kent parkları bunu destekleyecek altlıklar.

Yılmaz’ın bir projesi daha var ki, bunu da tuttuk.

Kızık Kültür Yolu. Kızık köylerinin 30 kilometrelik yürüyüş ve 15 kilometrelik bisiklet yoluyla turizme açmayı hedefliyor.

Cephe sağlıklaştırmaları yeni dönemde de ilçenin turistik bölgelerinde devam edecek. Molla Yegan Medresesi millet kıraathanesine dönüştürülecek. Eşrefiler Kız Yurdu’nun bulunduğu alan da Karağaç Sosyal Yaşam Merkezi planlanıyor.

Şu artık biliniyor.

Yıldırım’a Barış Manço Kültür Merkezi yetmiyor. Yılmaz ilçeye yeni bir kültür merkezi yapacaklarını da anlattı. Mimar Sinan’daki millet kıraathanesi içinde Bursa Teknik Üniversitesi öğrencilerine dönük çamaşırhane de düşünülmüş.

Neşeli Yıldırım başlığıyla da ilçe bilim oyun evleri ve  Gökdere’ye çocuk aktivite köyü öngörülüyor.

Seçimi alırsa, Yılmaz’ın hemen işe koşulacağını söyleyebiliriz.

 

Bozbey’e fena yüklendi

 

Protokol konuşmalarında ise açık açık CHP’nin Büyükşehir adayına ve AK Parti tabanına mesajlar vardı.

Kürsüye önce Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş çıktı. Yılmaz ile birlikte Yıldırım’da güzel işler yapacaklarını ifade etti.

Aktaş, karşısında ‘HDP destekli bir rakibi’ olduğunu söyledi Ardından, 20 yıldır belediye başkanı olan Mustafa Bozbey’in bu sürede gösterebileceği 10 eseri bulunmadığını, sitelerden oluşan ve 90’larda kurulmaya başlayan ilçeye hizmetleri asıl Büyükşehir Belediyesi’nin götürdüğünü anlattı.

Aktaş, ‘Martın sonu bahar’ diyenlerin aksine Bursalıların 31 Mart akşamı bir kez daha güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini inandığını söyledi.

Aktaş, Bozbey’e her seçim dönemi gündeme gelen ama bir türlü bitirilemeyen Anadolu Arastası projesi üzerinden yüklenmeyi de şu sözlerle sürdürdü:

“Benim kız yeni doğmuştu Anadolu Arastası gündemdeydi. Kız şimdi 14 yaşında ama Arasta ortada yok.”  

Aktaş rakibi Bozbey’i Nilvak üzerinden de eleştirdi:

“Arkadaşın bir de aile vakfı varmış. O zaman aile olarak bu vakfa ne kadar bağış yaptınız açıklayın da biz de bilelim.”

Eski Bakan Faruk Çelik’in mesajı da Türk halkına ve parti teşkilatlarınaydı.

Türkiye’nin zor bir coğrafya üzerinde bulunduğuna değinen Çelik, “Uzağı göremeyen tuzağı göremez” sözüyle ülkeye içte ve dışta kurulmak istenen tuzaklara dikkat çekti.

Çelik teşkilatlara mensuplarına da ‘eksik aramayın’ çağrısında bulundu.

İçişleri eski bakanı Efkan Ala ise Yılmaz’ın arkasında ‘Uludağ’ gibi duracaklarını söyledi ve Yıldırımlılar’a partisi için rekor oy çağrısında bulundu.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.