1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. 'OLAY' ın büyük olduğunu gördük
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

'OLAY' ın büyük olduğunu gördük

A+A-

Minareliçavuş Mahallesi' nde asfalt göçmesiyle oluşan çukurla ilgili köşenize yazdığımız şikayetin sonunda gerekli hizmeti almış bulunmaktayız. Sokak sakinleri olarak buna vesile olan Olay Gazetesine ve tabii ki Söz Sizde köşesine teşekkürlerimizi bir borç bilir, her daim başarılarınızın devamını dileriz.

Biz vatandaşlara gazetenizde dertlerimizle, şikayetlerimizle ilgili bir köşe açmış olmanız ve bizim seçimler dışında atıl bırakılıp sesimizi duyurmakta zorluk çektiğimiz bürokratlara ve siyasilere ulaşmamızı sağlamanız takdire değer.

Yukarıda aktardığımız konu buna bir örnektir. Belediye çalışanları belki de bu söylemin haksızlık olduğunu düşünebilirler. Ama şu var ki biz yerel yönetime konuyla alakalı sıkıntıyı aktarır vatandaş olarak hakkımız olan hizmeti isteriz ki bu yolla başlamıştı uğraşımız. Sonrasında “o bizim işimiz değil, Buski' ye, hayır bizim değil, Bursagaz' a” gibi habire yönlendirmelerle iş uzadı da uzadı. Araya bir de tatiller girince malum sonbahar geldi.

İlgi alanlarından sorumlu yöneticiler sıkıntıya karşı vatandaşı koşturmak yerine, işin gereğini yerine getirip şikayetleri ortadan kaldırmalıdır. Neyse ki görevini aksatan yerel yöneticilere sesimizi duyuran ve biz vatandaşları rahatlatan yerel gazetemiz OLAY' ın 'büyük' olduğunu gördük. Tekrar tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Minareliçavuş Mah.

Mutlu Sok. sakinleri

 

Çöpler kaldırımda kokudan geçilmiyor 

Bağlarbaşı Mahallesi Osmangazi Caddesinin girişinde esnafım. Kaldırımın üzerine bütün mahalle çöpünü atmakta. Ortalığı iğrenç bir koku sarıyor. Hem görünüm berbat hem mikrop her yana dağılıyor, hem de kaldırımda kimse yürüyemiyor. Belediyeyi defalarca aramamıza rağmen 'zabıtayı arayın' diyorlar. Zabıtayı arıyoruz 'belediye temizlik işlerini arayın' diyorlar. Çöp konteyneri istiyoruz 'siz alın' diyorlar. Mahalleyi saran çöp kokusu ve mikroptan biran önce kurtulmak istiyoruz. Kokudan ve sinekten cam kapı açıp oturamıyoruz. Kim ilgilenecek bu sorunumuzla?

İsminin açıklanmasını istemiyor

 

Tabelada' Mareşal' çıkarılmış

 

Şehrin önemli muhitlerinden olan Fomara' da Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi uzun yıllar bu ismi taşıdı. Geçenlerde Kervansaray Oteli' nin yakınından geçerken köşe başındaki binada asılı tabela dikkatimi çekti. Tabeladan 'Mareşal' kelimesi çıkarılmış sadece Fevzi Çakmak Caddesi kalmıştı. Kim neden ve hangi amaçla bunu yapar? Caddedeki diğer tabelada da aynı durum söz konusu idi. Doğrusu çok üzüldüm. Konuyla ilgili bugüne kadar halka bir bilgi de verilmedi. Doğrusu bir açıklamaya ihtiyaç var.

Adem Debreli

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.