1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Otobüs durağı zifiri karanlık ve Ertuğrul istasyonu
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Otobüs durağı zifiri karanlık ve Ertuğrul istasyonu

A+A-

Sayın Günay Yumruktay merhaba. Öncelikle Olay gazetesindeki köşenizde biz Bursalıların çeşitli konulardaki şikâyet ve dileklerine yer vererek ilgili birimlere ulaşmasını ve böylelikle genelde çözümlenmesini sağladığınız için teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

Bu cümleden olarak, aşağıda belirteceğim bildirimlerim ve önerime de köşenizde yer verir ve çözümlerine katkıda bulunursanız, hemşerilerimiz adına mutlu olacağım.

Bildirimlerim şöyledir:

1. Geçenlerde, bir akşam saatinde kullanmak durumunda kaldığım Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden çıkıp Bursa-Askeri birlik yönüne dönüldüğünde hemen köşede (IKEA’nın karşı köşesi) yer alan ilk otobüs durakları resmen zifiri karanlık bir durumdaydı.

Kadın-erkek geniş bir kitlenin kullandığı, yolların kesiştiği ve her türden aracın geçiş noktasında bulunan bu durağın; insanların birbirinin yüzlerini dahi göremediği, bastığı yeri seçemediği, panoda asılı otobüs seferlerini okuyamadığı bir ölçüde, sadece geçen araçların ve bekleyenlerin cep telefonlarının ışıklarıyla aydınlanan, can ve mal cinsinden çeşitli risklere açık bir durumda, kendi haline bırakılmış olmasını ilgililerin dikkatine sunuyorum.

2. İşime gitmek üzere metroya binmekte ve Bursaray Altınşehir istasyonunu kullanmaktayım. Diğer istasyonlar gibi bu durakta da bulunan, bekleyenleri soğuktan koruma amaçlı yapılmış ve üç yanı camlarla çevrili bölümlerden bir tanesinin yan camı bir yılı aşkındır yerinde  bulunmamaktadır ve haliyle işlevini yerine getirememektedir.

ertugrul-001.jpg

Oradaki yetkililere defalarca hatırlatmış olmama karşın halen fotoğraftaki manzaranın devam etmekte olduğunu yine ilgililerin bilgisine sunuyorum.

Önerim ise şudur:

Bilindiği gibi Bursaray Ertuğrul istasyonu Dörtçelik Çocuk Hastanesi'nin hemen karşısında yer almakta ve hatırı sayılır ölçüde de buraya hasta bebek ve çocuklarını getiren aileler tarafından kullanılmaktadır.

Gözlemlerim odur ki, zaten hasta durumdaki bebek ve çocuklar, dönüşlerinde ve bilhassa seferlerin seyreldiği gece saatlerinde gelecek treni beklerken, konumu itibarıyla açıklık ve rüzgâra karşı konuşlanmış bu istasyonda tekrar soğuğa maruz kalmakta, aileler zorluklar çekmektedirler.

İşte bu durumu bir nebze olsun hafifletmeyi, beklemeleri ve sonuçlarını sorun olmaktan çıkarmayı teminen, bu istasyona mahsus olmak üzere daha korunaklı, ve hatta mümkün olursa ısıtmalı, ATM kabinlerini andıran (tabii çocuklu aileler dışında başkaları tarafından kullanılmamak kaydıyla) özel bölüm/bölümler yapılabileceğini/ dönüştürülebileceğini ilgili birimlere öneri olarak sunmak istiyorum. Artık günümüzde taşrada bile klimalı otobüs durakları varken, Bursa’da böyle bir hizmetin bugüne kadar düşünülmemesi, gayret gösterilmemesini takdirlerinize bırakıyorum.

Saygılarımla.

İsminin yayımlanmasını istemiyor

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.