1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Oturarak miting izlenebilecek meydandan yatırım rüzgarı!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Oturarak miting izlenebilecek meydandan yatırım rüzgarı!

A+A-

Şu bir gerçek ki… Bursa’nın anılarının yaşadığı Atatürk Stadyumu bu kent için çok şey ifade ediyordu. Fakat, her yerde yeni ve büyük modern stadyumlar inşa edilirken, yıllar içinde yapılan eklemeler sonucu yamalı bohçaya dönmüş haliyle devamı da kolay değildi.

Nitekim…

Recep Altepe 2009’da Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirken Bursa’ya yakışan modern ve büyük bir stat vaat etti. Bunu da, Atatürk Stadyumu’nun olduğu yerde yapmak istiyordu. Ne var ki, yeni stadyumun projesi eski stadyumun alanına sığmadı ve yanı başındaki Kültürpark arazisine uzandı.

Yanı sıra…

Taşlık ve kayalık zeminin hafriyat zorluğu buna eklenince yeni adresi dönemin başbakanı olarak Recep Tayyip Erdoğan gösterdi.

Timsah Arena için bugünkü yerini öneren Erdoğan, eski stadyum alanının da kent meydanı olarak düzenlenip Kültürpark’la birleştirilmesini istedi.

Sonuçta…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Bursalılara sesleneceği meydan böyle ortaya çıktı. Eski stadyumun adı da, yeni meydanda yaşıyor:

Atatürk Stadyumu Meydanı.

Açıkça söylemek gerekirse, meydansız kent olarak yıllardır yazıp eleştirdiğimiz Bursa için sembol özelliği taşıyan bir meydana sahip olduk.

Gerçi…

Cumhurbaşkanı için alınacak güvenlik önlemlerinin nasıl uygulanacağını şu an kestiremiyoruz, ama kent trafiğini etkilemeden miting yapılacak bir meydan olduğunu söylemek gerekiyor.

Dahası…

Türkiye’de insanların oturarak miting izleyecekleri ilk ve tek meydanın Atatürk Stadyumu Meydanı olacağını vurgulamak gerekiyor.

Kısacası…

Bursa’ya yakışan bir meydan oldu.

İşte…

Bu meydanda bugün Bursa’ya yakışan yatırımların da açılışları yapılacak.

Açılışı yapılacak yatırımlar listesine bakarken dikkatimizi şu çekti:

Cumhnurbaşkanı Erdoğan 5.5 ay önce Bursa’ya geldiğinde, Şehreküstü Meydanı’nda 1 milyar liralık yatırımların toplu açılışını yapmıştı. 1 milyarlık o yatırımların 800 milyon liralık bölümü Büyükşehir Belediyesi’ne aitti.

Bugün de…

Toplam 366 milyon liralık yatırımın 237 milyon liralık bölümünü Büyükşehir yatırımları oluşturuyor.


Açılış listesinde neler var?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün Atatürk Stadyumu Meydanı’nda toplu açılışları yapılacak yatırımların büyük bölümü Büyükşehir Belediyesi’ne ait.

Örneğin…

Tarihi eser ve çarşı düzenlemeleri, İnegöl Halhalca’daki şehitlik yanında kırsala yönelik ürün toplama merkezleri, sulama göletleri bulunuyor. Dobruca’daki hidroelektrik ve Görükle’deki güneş santrali yanında Demirtaş çamur yakma tesisi önem taşıyor.

Listede…

BUDO için alınan gemiyle deniz uçağı, otobüs filosu ve itfaiye araçları da var.

Ayrıca Vakıflar’ın restorasyonları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın hayırsever katkısıyla 6 okulu, Karayolları’nın da Başköy Kavşağı yer alıyor.


Müezzinoğlu sahaya yenilik getirdi: Fabrikada miting!

 

Siyasetin çalışması yöntemleri belli. Geleneksel meydan ve nokta mitingleri yanında teşkilat kadrolarının mahallelerde kahvehane sohbetleriyle esnaf ziyaretleri ilk akla gelen.

Bunlara…

Son yıllarda kadınların ev çalışmaları ile mahalle kanaat önderlerine yönelik ev sohbetleri eklendi.

İşte…

Sahadaki çalışma yöntemlerine bir yenilik de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kazandırdı: Fabrika mitingleri.

İlk uygulamayı dün önce Oyak Renault otomobil fabrikasında yapan Müezzinoğlu daha sonra Karesi Tekstil’i ziyaret edip işçilerle sohbet etti.

Ardından…

Yeşim Tekstil’de işçi servislerinin kalktığı alanda adeta miting kalabalığında işçilerle buluştu. Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar ve Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya’nın da hazır bulundukları fabrika mitinginde işçilere seslenen Müezzinoğlu ülkenin geleceğine yönelik uyarılar yaparken “Yeşim işçilerinin de geçirdikleri zor günlere karşın dik duruşlarını” anımsattı.


‘Evet’ çadırında çay ikram edip anayasayı anlatıyorlar

 

Siyasette herkes aynı şeyi yaptığı zaman kimsenin diğerinden farkı kalmıyor. Hatta, çalışmaları birbirine benzeyenlerin amaca ulaşamadıkları da oluyor.

O nedenle…

Özgün çalışma yöntemleri kadar renkli ortamlar da önemli.

İşte…

Referandum çalışmalarına farklılık ve renklilik getiren bir örnek de Mudanya’da yaşanıyor.

Projeyi…

AK Parti Mudanya İlçe Gençlik Kolu Başkanı İzzet Dursun geliştirdi. AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal arkasında durdu, Sosyal İşler Başkanı Şenol Kul da destek verdi.

Bunun üzerine…

Yörüklerin kullandıkları kıldan yapılmış çadırı Mudanya İskele Meydanı’na kuran AK Partili gençler, gün boyu gelen geçen herkese çay ikram edip anayasa değişikliğini anlatmaya başladılar.

Dün uğradığımızda…

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal da gençlerin yanındaydı. Sohbet ederken, meydandan geçenlerin yanı sıra BUDO yolcularının çadıra uğrayıp gençleri dinlediklerini gördük. Ünal da buna işaret edip, “İnsanımız öğrenmek istiyor, öğrenince de kararını netleştiriyor” dedi.

İnsanların kendiliğinden gelip anayasa değişikliğinin ne getireceğini öğrenmek istemelerini de önemsedik.

AK Parti Mudanya Gençlik Kolu Başkanı İzzet Dursun ise çalışmalarını anlatırken, “Sabah erken başlayıp akşam geç saate kadar anlatıyoruz. Günde 40 demlik çay demliyor ve yaklaşık 300 bardak çay ikram ediyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.