Özgür Özel Bursa’da kim için ağır konuştu?

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Bursa programındaki izlenimlerini köşesine taşıdı…

Özgür Özel Bursa’da kim için ağır konuştu?

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

2019 yerel seçimlerinde Bursa’yı kaybeden CHP bu kez daha daha iddialı. CHP’nin yeni Genel Başkanı’nı Bursa’da daha da umutlanmış gördük.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel dün partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in projelerini tanıttığı BAOB’daki toplantıya katıldı. Özel, Bursa’ya ve adayları Bozbey’e övgüler düzerken, Cumhur İttifakı’na ve AK Partili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a da ağır sözlerle yüklendi.

18 yaşından bu yana Bursa’ya geldiğini, eşinin Bursalı olduğunu, Kızı İpek’in adını da Bursa ipeğinden aldığını vurgulayan Özel, “Kendi memleketim Bursa’dayım” diye söze başladı.

Bu kez Bursa’ya alacaklarını iddia eden Özel, anketler önüne geldikçe keyiflendiğini söyledi.

Özel, “Geliyoruz, kazanıyoruz, Bursa bizi bekliyor. Bursa’da bir büyük zaferin arefesindeyiz. Yarım kalan hikayeyi tamamlayacağız. Bursa artık CHP’yi hak ediyor” sözleri salondaki partililerden büyük alkış aldı.

Aktaş’ın mega projeler tanımlamasına da gönderme yapan CHP Lideri, “Alinur Aktaş’ ı gönderip, Mustafa Bozbey’i getirmekten daha mega bir projemiz yoktur” diye konuştu. Aktaş’a eski konuşmaları üzerinden de yüklenen Özel’in, yüzbinlerce Bursalının iradesiyle göreve getirilmiş başkan hakkındaki yakışısız tanımlamaların AK Parti tabanını daha da kenetleyeceğini düşünüyoruz.

Cumhur İttifakı’nı ‘tuhaf’ ve ‘kirli’ ittifak diye tanımlayan Özel, Bursalı olan Sinan Ateş cinayetinin de, bu ittifak tarafından savcıya ‘baskı’ yapılarak ‘dur’ denildiğini, bunun hesabını sormanın da boyunlarının borcu olacağını söyledi.

Hızını alamayıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da çatan Özel, emeklileri tahrik etmekle suçlandığını, her yere para bulan iktidarın emeklilere gelince, ‘para yok’ dediğini ifade etti.

Özel, seçmene çağrı yaparken de, 31 Mart’ta bu işi bitirememeleri durumunda 1 Nisan’da, ‘zam tufanı’nın başlayacağını ileri sürdü. Özel, yerel seçimlerde de Millet İttifakı’nı sürdürmek istediklerini ancak, İYİ Parti’nin hür ve müstakil seçim istediğini, kendilerinin de bunun üzerine TBMM’de grubu bulunan tüm siyasi partilerle eşit mesafede olup, Türkiye ittifakı çağrısı yaptıklarını hatırlattı.

Özel, partisinin Bursa’da yakaladığı havadan hoşnut görünüyor. Bursa’da bu defa kazanacaklarını düşünüyor ama sandık bu, belli mi olur.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X